Wpis z mikrobloga

Mirki z #bieganie potrzebuję porady. Od jakiegoś miesiąca regularnie biegam, jednak na ostatnim treningu zlekceważyłem ból łydek i od jakiegoś tygodnia regularnie czuję kłócie w ich srodkowej części (szczególnie przy wchodzeniu po schodach). Dolegliwości trochę oslably, więc po 5 dniach przerwy dzisiaj poszedłem pobiegać i po 3 km nie byłem dalej w stanie, ze względu na ból. Co to może być i co z tym zrobić? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 10
@Maciej_polit: Polecam dołożyć do tego rolowanie - jak nie chcesz wydawać hajsu to nawet wałek do ciasta się nada. No i może poświęć tym łydkom więcej uwagi. Może za mało się rozciągasz, albo zwiększałeś ostatnio obciążenie treningowe i nie zdążyły się zregenerować? Jeżeli ból będzie się utrzymywać, to polecam iść do fizjoterapeuty. On na pewno będzie wiedział co i jak.
@Kinja wydaje mi się, że to kwestia braku regeneracji w tamtym czasie. Może macie doświadczenia jak sobie poradzić domowymi sposobami? Jakieś okłady/ćwiczenia tak żeby móc wrócić do treningu. Btw. świetny content na profilu :-)
@Maciej_polit: Rozciąganie/rolowanie to najlepszy sposób na dobrą regenerację (poza samym odpoczynkiem i snem). Wystarczy wpisać w google i znajdziesz od groma ćwiczeń na wszystkie partie ciała po kolei. Ja w dni regeneracji chodzę na saunę, żeby rozluźnić mięśnie, z kolei po samym treningu raczej idę w kierunku mocnego schłodzenia (zimny prysznic/kąpiel). Jeżeli nie chcesz tracić dnia treningowego albo nie możesz usiedzieć na miejscu, a jednak przerwa od biegania jest wskazana, to