Wpis z mikrobloga

Mirunie
Pomozta!

Kupilem sobie nowy monitor IPS LED od LG. Przy pracy z nim (nawej 30m) bardzo zle sie czuje. Nie bola mnie oczy, nie mam zbyt sucho, etc. Robi mi sie zwyczajnie niedobrze i chce mi sie zygac :( Nigdy w zyciu nie odczulem niczego podobnego przy korzystaniu z zadnego z ekranow. TFT wbudowany w mojego laptopa nie generuje takich przykrosci...
Nie przesadzam z iloscia swiatla z tych calych ledow. Bedac swiadomym problemow z flickeringiem wybralem model, ktory zwraca na niego szczegolna uwage.
Mam wade wzroku "minus" i astygmatyzm. NIe mam choroby lokomocyjnej.

Jak moge sobie pomoc?

#komputery #pcmasterrace #zdrowie #okulary #okulista
  • 15
@mojoakajojo: pamiętam, że jak przeszedłem z 19" na 24" to też z początku czułem pewien dyskomfort, tylko że u mnie adaptacja zajęła może godzinę (ale też przeskok nie był taki duży). IMO powinieneś sprawdzić czy przy pracy z większej odległości też masz takie objawy.

Co do IPS i ich rzekomej #!$%@?ści to nie do końca się zgodzę, do takich typowych zastosowań (biuro, multimedia) są w porządku.
[ROWIAZNO]
Milo mi poinformowac, ze problem ustapil po okolo 60h uzywania monitora. Ewidentnie byla to kwestia przyzwyczajenia sie do wielkosci ekranu (przesiadlem sie z 13" na 24").