Wpis z mikrobloga

Nigdy nie rozumiałem twierdzenia, że bogaci ludzie w Europie są dyskryminowani. Przecież bogaci muszą płacić wysokie podatki gdy są bogaci i biedni też muszą płacić wysokie podatki gdy będą bogaci. Biedni mogą płacić niskie podatki gdy są biedni, ale bogaci też mogą płacić niskie podatki, gdy są biedni. Gdzie tu dyskryminacja?

Poza tym nie wiem czemu przejmujesz się losem bogatych, gdy jesteś biedny. Ich EWENTUALNA i HIPOTETYCZNA dyskryminacja nie powinna cię obchodzić.

A gdy jesteś heteroseksualistą, to też nie powinna cię obchodzić EWENTUALNA i HIPOTETYCZNA dyskryminacja, tych, no... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#neuropa #4konserwy #ekonomia #lgbt #bekazlewactwa #lewackalogika #takaprawda #pdk
  • 27
@Lawrence_z_Arabii: nie rozumiem kogo wyśmiewasz. Czytając, myślałem, że prawaków (nawiązanie do stwierdzenia, że homoseksualiści nie są dyskryminowani, bo heteroseksualny facet też nie może wziąć ślubu z facetem). Zobaczyłem jednak w tagach #bekazlewactwa.
Co to za wysryw? Płacę te same podatki (możliwe, że nawet większe od proletariatu PiSu) a nie mam tych samych praw.


@Karlshamn: Nie umiesz czytać tagów?

Czytając, myślałem, że prawaków (nawiązanie do stwierdzenia, że homoseksualiści nie są dyskryminowani, bo hetero facet też nie może wziąć ślubu z facetem). Zobaczyłem jednak w tagach #bekazlewactwa.


@Bpnn: A kto, jak nie lewica, popiera wysokie podatki dla bogatych?
W Polsce? Konserwatyści. I przede wszystkim PiS, którym się lokalne konserwy jarały przy wyborach.


@GordonLameman3: Widocznie w Polsce są sami konserwatyści, skoro ani PO, ani PiSowi, ani SLD nie przeszkadzały podatki progresywne. Tacy Razemowcy zapowiadają je nawet powiększyć.
W Polsce progresja podatkowa to żałość.

Nawet bym tego nie nazwał progresją.


@GordonLameman3: Dyskryminacja homoseksualistów to też w Polsce żałość.
Nawet bym tego nie nazwał dyskryminacją ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czemu PiS był dla was prawicą przez wyborami, a teraz się wypieracie popierana PiSu?


Jakie "wy" towarzyszu?
Akurat tutaj są wciąż systemowo dyskryminowani ;)


@GordonLameman3: Tak jak ludzie bogaci.

Konserwy to chyba grupa? Skoro Ty możesz pisać o ogóle, to ja także. Nie wykręcisz się.


Ja się z żadną grupą nie identyfikuję, ale ty chyba tak, skoro reagujesz na wołanie neuropków.
Tak jak ludzie bogaci.


@Lawrence_z_Arabii: Ludzie bogaci najczęściej czerpią dużo więcej z państwa.

Dyskryminowana jest klasa średnia, czyli osoby zarabiające powyżej 85 tys. zł rocznie, ale nie będące milionerami i nieprowadzące działalności gospodarcze.

trollowanie


@Lawrence_z_Arabii: A ty uważasz, że Twój wpis był poważny? xDDDDDD
Ludzie bogaci najczęściej czerpią dużo więcej z państwa.


@GordonLameman3: Z tego co ostatnio sprawdzałem, w każdym państwie Europy programy socjalne na biednych są znacznie większe niż te na bogatych.

A ty uważasz, że Twój wpis był poważny? xDDDDDD


Jeśli temat dyskryminacji jest poważny, to tak.
Z tego co ostatnio sprawdzałem, w każdym państwie Europy programy socjalne na biednych są znacznie większe niż te na bogatych.


@Lawrence_z_Arabii: Nie mówię o programach socjalnych, ale o np. dofinansowaniach na rozwój działalności.
Taka przeciętna rodzina dostanie socjalu na poziomie 10-20-30 tys. rocznie, a przedsiębiorca zrobi program na 200 tys. i fruu dostaje 100 tys. zł ;)

Jeśli temat dyskryminacji jest poważny, to tak.


@Lawrence_z_Arabii: Zatem piszesz o poważnym temacie
To musi być zarzutka. OP (w 1. akapicie) parodiuje argument prawaków (homoseksualiści nie są dyskryminowani, bo hetero facet też nie może wziąć ślubu z facetem), ale taguje #bekazlewactwa.

Tutaj poprawna parodia tego argumentu (lewacka, ale tylko taka działa, bo argument prawacki)
https://www.wykop.pl/wpis/34426359/nigdy-nie-rozumialem-twierdzenia-ze-chrzescijanie-/

No chyba, że pierwszy akapit nie jest parodią tego argumentu. Wtedy nie mam komentarza, bo argument wyjątkowo głupi.