Wpis z mikrobloga

Jeśli komuś się chce pomęczyć posłom i posłankom bułę, to proponuję wysłać maila do ludzi z tej komisji:

http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=SKLADKOMST&NrKadencji=8&KodKom=ASW

na ich adresy (trzeba kliknąć na stronie pokaz maila, oto część zebranych przeze mnie):

Elzbieta.Zielinska@sejm.pl, Anna.Siarkowska@sejm.pl, Dorota.Rutkowska@sejm.pl, Malgorzata.Pepek@sejm.pl, Anna.Nems@sejm.pl, Agnieszka.Kolacz-Leszczynska@sejm.pl, Marta.Kubiak@sejm.pl, Maria.Janyska@sejm.pl, Jozefa.Hrynkiewicz@sejm.pl, Ewa.Filipiak@sejm.pl, biurobartoszjozwiak@gmail.com, biuroposelskie@kukiz15poznan.pl, jerzy.polaczek@sejm.pl, edward.siarka@sejm.pl, Edward.Siarka@sejm.pl, Zbigniew.Sosnowski@sejm.pl, marek.wojcik@sejm.pl, Marek.Wojcik@sejm.pl, piotr.babiarz@sejm.pl, biuro.poselskie.milicz@gmail.com, Piotr.Babiarz@sejm.pl, Marek.Biernacki@sejm.pl, Jan.Grabiec@sejm.pl, jan.grabiec@sejm.pl, biuro@jgrabiec.pl, Michal.Jach@sejm.pl, michal.jach@sejm.pl, pis.goleniow@wp.pl, pis.gryfice@o2.pl, Norbert.Kaczmarczyk@sejm.pl, kukiz15gliwice@gmail.com, norbert.kaczmarczyk@sejm.pl, Piotr.Kaleta@sejm.pl, kaleta.biuroposelskie@wp.pl, leszno@dziedziczak.pl, Lech.Kolakowski@sejm.pl, Jacek.Kurzepa@sejm.pl, biuro.poseljacekkurzepa@wp.pl, biuropis.sulecin@gmail.com, Jozef.Lassota@sejm.pl, Andrzej.Maciejewski@sejm.pl, Andrzej.Melak@sejm.pl, Jerzy.Meysztowicz@sejm.pl, Grzegorz.Piechowiak@sejm.pl, Piotr.Polak@sejm.pl, Grzegorz.Raniewicz@sejm.pl, Bogdan.Rzonca@sejm.pl, Miroslaw.Suchon@sejm.pl, Artur.Szalabawka@sejm.pl, Tomasz.Szymanski@sejm.pl, Sylwester.Tulajew@sejm.pl, Wojciech.Wilk@sejm.pl, Grzegorz.Wozniak@sejm.pl, Tadeusz.Wozniak@sejm.pl


i wysłać im maila, to treść którą ja wysłałem - ważne, żeby podać swoje dane na końcu!

Jestem jednym z prawie miliona posiadaczy broni w Polsce. W ostatnich dniach przez nasze środowisko przewinęła się burza związana z projektowanymi zmianami w prawie nas dotyczącym.

Pisząc w nawiązaniu do projektu z dnia 3 sierpnia 2018 r. Ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym dostępnego pod adresem:

www.bip.mswia.gov.pl/download/4/34387/Projekt.pdf

pozwalam sobie stanowczo zaprotestować przeciwko proponowanym tam zmianom – opisanym w dziale VII – do ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji.

Pragnę zwrócić uwagę na fakt, że projekt jest dużo bardziej restrykcyjny niż wymaga tego potrzeba dostosowania do prawodawstwa UE. Przykładowo, nie przewidziano dla Polaków możliwości posiadania broni sklasyfikowanej w kategorii A, podczas gdy unijna dyrektywa przewiduje (art. 6) możliwość wydawania pozwoleń na broń kategorii A w celach obrony narodowej, celach edukacyjnych, kulturowych, badawczych i historycznych, w indywidualnych, wyjątkowych i należycie uzasadnionych przypadkach, jeżeli nie jest to sprzeczne z bezpieczeństwem publicznym lub porządkiem publicznym. Broń kategorii A obejmuje min. broń z podłączonym magazynkiem o pojemności powyżej 10 nabojów w przypadku karabinków lub powyżej 20 nabojów w przypadku pistoletów.

Liczę na pilną interwencję w tej sprawie.


#strzelectwo #strzelajzwykopem #aferastrzelecka #pozwolenienabron #bron #bronpalna

wołam @PikPak i @BrzydkiBurak macie większą siłę przebicia :)
  • 10
@uirapuru: nie, mój błąd - jednak milion to i tak, wydaje mi się, liczba zawyżona. Czytałem w zeszłym roku coś o ponad 200 tys. egzemplarzy, więc niech ich obecnie będzie 300 tys. - a często jedna osoba posiada kilka.
@vare: podelslalem Ci statystyki policyjne - srednio co roku wydają 200 tysiącu ludziom pozwolenia, ponad 430 tysiecy sztuk rejestrują co roku średnio. a to statystyki tylko z 4 lat ostatnich, a ustawa sie w 2011 zmieniła. i to nadal broń pozwoleniowa - weź pod uwagę niekontrolowany w żaden sposob czarny proch! to też broń i tych ludzi też dotyczy nowa ustawa, bo wymaga ich rejestracji.
@uirapuru: dlatego przyznałem już, że zapomniałem o czarnoprochowcach - co nie zmienia faktu, że będzie ich drugie tyle, może mniej, może więcej, ale do miliona (na razie) sporo brakuje. Mimo to, setki tysięcy pełnoletnich posiadaczy to już spora grupa wyborców.
@vare: ano, gwoździe wbite, a potem wyciągnięte, sprawy nie było. tylko, że może komuś chodziło o pozostawienie dziur w deskach... o których strzelcy będą pamiętać przy urnach. spisek przeciwko pis nakręcony w KGP?