•  

Wyjaśni mi ktoś skąd niektórzy katolicy i reszta chrześcijan (w tym sekty ) wytrzasneli że ziemia ma ok 10000 lat skoro w bibli nic na ten temat nie pisze ??
    #religia #pytanie

•  

@blazkowick ponoć da się to policzyć bo w księdze rodzaju jest podane kto ile miał lat itp.

•  

@blazkowick Czy tyle to nie powiem ale to mniej więcej chodzi o obliczenia kiedy który władca żył w połączeniu z opisywanymi wydarzeniami :)

•  

@blazkowick: policzyli ile żyli poszczególni patriarchowie, a to jest bezbożnikiku jeden ateuszu, znawco Pisma od siedmiu boleści

•  

@blazkowick Tyle im wyszło po pododawaniu różnych informacji z biblii.

•  

@blazkowick: Mniej więcej 4k wynosi suma wieku bohaterów do narodzin Jezusa. Piotr piszę, że niebiosa były od dawna.

' Przede wszystkim to wiedzcie, że w ostatecznych dniach przyjdą szydercy, którzy będą postępować według swoich własnych pożądliwości; I będą mówili: Co z obietnicą jego przyjścia? Bo odkąd zasnęli ojcowie, wszystko tak trwa, jak od początku stworzenia. Tego bowiem umyślnie nie chcą wiedzieć, że niebiosa były od dawna i ziemia z wody, i w wodzie stanęła przez słowo Boże; Przez które ówczesny świat, zalany wodą, zginął. A obecne niebiosa i ziemia przez to samo słowo są utrzymane i zachowane dla ognia na dzień sądu i zatracenia bezbożnych ludzi. Ale niech to jedno, umiłowani, nie będzie przed wami zakryte, żejeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień.'
      2 Piotra 3:3-8
      https://www.bible.com/bible/138/2PE.3.3-8

Salomon, czyli najmądrzejszy człowiek na świecie według Biblii, wspomina coś o jakichś okręgach:

' Gdy jeszcze nie stworzył ziemi ani pól, ani początku prochu okręgu ziemskiego; Kiedy przygotowywał niebiosa, byłam tam; gdy odmierzał okrąg nad powierzchnią głębi; Gdy w górze utwierdzał obłoki i umacniał źródła głębin; Gdy wyznaczał morzu jego granice, by wody nie przekraczały jego rozkazu, kiedy ustalał fundamenty ziemi; Byłam wtedy przy nim jak wychowanka i byłam jego radością każdego dnia, ciesząc się zawsze przed nim; Radując się na okręgu jego ziemi, rozkoszując się synami ludzkimi.'
      Księga Przysłów 8:26-31
      https://www.bible.com/bible/138/PRO.8.26-31

Jeden z psalmów mówi, że niebiosa są odwieczne a skoro są odwieczne, to jaka jest ziemia.

' Temu, który przemierza najwyższe niebiosa odwieczne; oto wydaje swój głos, głos potężny.'
      Księga Psalmów 68:33
      https://www.bible.com/bible/138/PSA.68.33

Oczywiście dowody z dupy i nie można na tej podstawie mówić, że Ziemia jest okrągła, ale też nie można mówić że Biblia nazywa ziemię płaską i stworzoną 6k lat temu.

•  

@blazkowick: Aha no i co najważniejsze:

' Zaś Adam poznał cieleśnie Chawę, swoją żonę, więc poczęła i urodziła Kaina; bo powiedziała: Nabyłam mężczyznę od WIEKUISTEGO. Więc Kain powiedział to swojemu bratu Heblowi. Także się stało, że kiedy byli na polu, Kain powstał na swojego brata Hebla i go zabił. Oto dziś mnie wypędzasz z oblicza tego kraju, bym się ukrywał przed Twym obliczem, i był tułaczem oraz zbiegiem na ziemi; przecież ktokolwiek mnie spotka, ten mnie zabije. A WIEKUISTY powiedział do niego: Zaiste, ktokolwiek by zabił Kaina, poniesie siedmiokrotną pomstę. WIEKUISTY uczynił też znak dla Kaina, by go nikt nie zabijał, kto go spotka. I tak Kain uszedł sprzed oblicza WIEKUISTEGO oraz osiadł w krainie Nod, na wschodzie od Edenu. Kain poznał też swoją żonę, więc poczęła i urodziła Chanocha; wtedy także, budując miasto, nadał temu miastu nazwę od imienia swojego syna – Chanoch.'
      I Księga Mojżesza 4:1,8,14-17
      https://www.bible.com/bible/319/GEN.4.1,8,14-17

Kogo Kain by miał spotkać i kto by miał go zabić ? Dlaczego od razu stwierdza, że wypędzenie oznacza, że ktoś go zabiję ? Skąd niby ta jego żona ?

•  

@blazkowick: tylko niektórzy chrześcijanie uważają, że Ziemia ma 6 tys lat (a nie 10)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

W biurze 30,3 C, nie da się pracować, dosłownie pływam po tym biurku. Mówię do szefa, żeby zorganizował nam jakiś klimatyzator chociaż bo ten wiatrak to gówno daje i tylko dmucha to ciepłe powietrze w środku. Powiedział, że mu się nie opłaca na jeden "troszkę cieplejszy" dzień w roku kupować klimatyzatora. To mówię, że skoro to tylko "jeden cieplejszy" dzień to niech nas wcześniej do domu puści bo nie da się tak pracować. I trochę się zdziwiłem jak odpowiedział: "Jak Ci się nie podoba to możesz wyjść wcześniej i już wgl do pracy nie wracać". Zero jakiegokolwiek szacunku do pracownika.

Drukuje wypowiedzenie na koniec dnia, kładę na biurko i wychodzę stąd bez słowa nawet. I tak miałem plany, żeby się przeprowadzić, ale brakowało mi tego impulsu i w sumie dobrze, że tak wyszło. Mam nadzieję, że również będzie zdziwiony tym bardziej, że jest masa roboty i dodatkowo jeden z naszej trójki idzie za 1,5 tygodnia na urlop na dwa tygodnie. Zesrają się tutaj ze wszystkim, ale może to ich nauczy jakiegokolwiek szacunku.

Dam znać jutro rano jaka była reakcja szefa (pewnie będzie wydzwaniał po pracy, ale chyba przypadkowo zostawię służbowy w pracy, a mój się chyba rozładuje dzisiaj na cały dzień).

#pracbaza #oswiadczenie #gownowpis
    pokaż całość

odpowiedzi (163)

• odpowiedzi (22)

Ostatnio było coś o dużych paczkomatach, także na tego dajcie jeszcze więcej!
    #heheszki #inpost #paczkomaty #warszawa

odpowiedzi (55)