•  

  #wiatrowka #wiatrowki
  TLDR: jaką pompkę PCP kupić, by się nie wykosztować? Czy z pompki usuwa się wilgoć co do zasady śrubą odpowietrzania? Czy w każdej pompce wygląda to z grubsza tak samo? Bo te wszelkie filtry nie budzą mojego zaufania.
  Czy może lepiej pójść w butlę?

  Taka oto kwestia mnie nurtuje, najpierw mały wstęp: - chciałbym wyposażyć się w możliwie tanie, ale dość precyzyjne strzeladło typu pistolet. Napęd CO2 lub PCP. Chwyt w miarę możliwości "bojowy", a nie jakieś sportowe udziwnienia.
  To cudo wydaje się fajne:
  https://superwiatrowki.pl/artemis-spa-pp700-s-p-583.html

  ale mam jedną wątpliwość - chciałbym kartusz uzupełniać pompką, ponoć podstawowy problem, poza siłą, to gromadząca się woda. Tak więc potrzebuję pompki, z której tę wodę można wydajnie usuwać, bez potrzeby wymieniania jakichś trudno dostępnych filtrów. No chyba, że butla jest lepsza i wcale nie wyraźnie droższa?

  •  

   @Pantokrator: Odradza się używanie pompki:)
   Zaleca się stosowanie butli.
   Niby pompką się da, ale po co się męczyć.
   (pompka tylko wtedy jak do miejsca gdzie Ci mogą napełnić butle masz z godzinę jazdy)

  •  

   @krak we Wrocławiu chyba problemu nie będzie. Czyli butla jakieś 700zł, przejściówka z manometrem i odpowietrzeniem koło 200, sam pistolet z 800 i mogę sobie tanio strzelać do usranej śmierci?

  •  

   @Pantokrator na beżowym albo na wiarowkowych grupach na fb kupisz i za 400 500 butlę

  •  

   Pompka z chin ok 250 zika, a o wilgoć w 65cm3 zbiorniczku spa pp700 sie nie martw ;)

  •  

   @Pantokrator: moze rozwaz zakup zorakiego hp 01, ma co prawda naped PCA, ale na dwoch pompkach mój ma 7.5 joula. Spokojnie wystarcza na strzelanie do puszek po piwie na 40-50 metrów. Wybrałem go własnie ze względu na brak dodatkowego żródła zasilania butla lub pompka.

  •  

   @onet12 też o nim myślę. Ogólnie, to chciałbym móc maksymalnie podszkolić zdolności strzeleckie jak najmniejszym kosztem. Pistolet .22 ma przewagę chyba tylko w odrzucie i szybkostrzelności, bo wiatrówka wychodzi dużo taniej i wygodniej. W Zorakim nie podoba mi się chwyt, ten Spa-pp-700 podoba mi się głównie za uchwyt pozbawiony jakichkolwiek udziwnień. No ale z butlą wychodzi jednak o kilkadziesiąt procent drożej. Cóż... :)

  •  

   @Pantokrator: ale strzelałes z niego czy tylko widziałes na zdjeciach?
   Miałem wczesniej hw 40 i zoraki wydawał mi sie na poczatku jak cudak, gdy go kupiłem i troche postrzelałe, to dzisiaj hw 40 wydaje sie byc jak zabawka. Półka pod kciuk oraz na dole pozwala lepiej stabilizowac chwyt co poprawia celnosc. Na upartego okładziny mozna dorobic z drewna co nie kosztuje duzo kasy.
   tez rozwazam zakup spa700, ale to moze kiedys w przyszłosci, na razie pakuje zorakiego do plecaka i strzelam ile chce w terenie bez dodatkowego obciazenia

Gorące dyskusje ostatnie 12h