Wpis z mikrobloga

planuje zakup pierwszego motocykla, na początek 125 ponieważ tylko prawko kategorii B
Wypatrzyłem ogłoszenie HONDA CBR 125
na zdjęciach strasznie wyglada ze ma cienkie opony wymiar to
Pirelli Angel 100/80 R17 - PRZÓD
130/70 R17 - TYŁ

Czy to tylko na zdjęciach czy faktycznie są to cienkie jak do motocyklu?
Jeśli bym chciał szersze trochę to jakie mogą być do takiego motocykla?

#motocykle125

#motocykle
  • 20
@duszek360: Akurat Hondy 125 (CBR, CBF) mają takie oponki i raczej nic na to poradzisz. Generalnie przy mocy takiego sprzętu większa dużo nie wnosi do prowadzenia czy trakcji (zwłaszcza biorąc po uwagę staż i umiejętności przeciętnego jeźdźca takiego motocykla) a jednocześnie wąska opona to trochę mniejsze spalanie, trochę lepsze przyśpieszenie itp.
@duszek360: To wcale nie są tak cienkie opony jak na 125. Nawet bym powiedział, że trudno znaleźć szersze. W litrach montują przód 110/ tył 150, więc w taniej 125 nie spodziewaj się tego samego :)

Wspomniane Varadero ma koła 17-18", ale szerokość taką samą. Jak chcesz wygląd dużego i w okolicy 5k, to popatrz na hyosung GT 125, może romet Z-one R.
@apee: w jakich litrach takie opony? Ja mam monstera900 120/180
Wracając do tematu to faktycznie opony w 125 wyglądają na rowerowe, taki urok... tak jak koledzy wspomnieli varadero najbardziej przypomina duży motocykl.
@duszek360 jak chcesz Moto które wygląda na większe to Varadero lub tańszy odpowiednik Yamaha TDM 125.
Ja planowałem kupić 125 bo chciałem jeździć bez prawka ( myslalem że będę kilka lat uczył się na 125 a potem coś lepszego )

kupiłem TDM pojeździłem z 4 miesiące i tak mnie wzięło że pojechałem prosto na kurs prawka kat. A

Więc moje zdanie jest takie że pojeździsz chwilę dosyć szybko ogarniesz, poczujesz że 125