Wpis z mikrobloga

Mam poważne pytanie i proszę o opinie zarówno Mirków jak i Mirabele.

Miałam dziś ostrą dyskusję na temat tego, czy kobieta powinna móc bez przeszkód karmić dziecko piersią w miejscu publicznym i jestem ciekawa waszego podejścia do tego tematu.

Osoby uczestniczące w rozmowie podzieliły się na dwa obozy: jedni uważają, że taki widok jest niesmaczny i czynność ta jest zbyt intymna, by widział to człowiek postronny, drudzy sądzą, że to zgodne z naturą, więc kobieta ma prawo karmić zawsze i wszędzie.

Nie zapominajmy o tym, że karmić można w różny sposób. Ja wielokrotnie byłam świadkiem karmienia, które było bardzo dyskretne, dziecko było przykryte pieluszką, włożone pod obszerną bluzkę matki lub karmione na uboczu. Tylko raz widziałam kobietę w centrum handlowym, która podniosła koszulkę, rozpięła i opuściła stanik i karmiła swobodnie, z widoczną, puszczoną luźno drugą piersią dziecko.

Jak reagujecie widząc, że kobieta karmi? W ogóle reagujecie, zwracacie uwagę czy jest to całkowicie obojętne? Jakie macie odczucia w związku z tym i widujecie częściej kobiety karmiącej dyskretnie czy swobodnie?

#kiciochpyta #powazne
#opinia #rodzina #matki #madki #ankieta #popularnaopinia #niepopularnaopinia #karmieniepiersia #rozowepaski #niebieskiepaski
savanna - Mam poważne pytanie i proszę o opinie zarówno Mirków jak i Mirabele.

Mia...

źródło: comment_og37x0bsOnagsgZ9cVgCRWJtmnAEUdNJ.jpg

Pobierz

Czy jesteś zgorszony/zgorszona widząc kobietę karmiąca piersią w miejscu publicznym?

  • Tak, obrzydza mnie to - jestem niebieskim 20.7% (413)
  • Tak, obrzydza mnie to - jestem różowym 6.5% (129)
  • Nie, to naturalne - jestem niebieskim 32.0% (638)
  • Nie, to naturalne - jestem różowym 5.1% (102)
  • Nie zwracam na to w ogóle uwagi 35.8% (714)

Oddanych głosów: 1996

  • 64
Jak juz musi gowniaka napelnic to niech to robi gdzies w krzakach czy przy smietniku a nie na tam gdzie masa ludzi, np na srodku ulicy idzie i ten gowniak przyssany jej zwisa, fuj, bede rzigoł
@savanna: ja rozumiem ze jak dziecko chce to nie ma zmiłuj, ale naprawde nie można wtedy poświecic 5 min na znalezienie jakiego ustronnego miejsca ? Bardziej bym sie zastanawial czemu taka kobieta która np karmi na ławeczce na srodku centrum handlowego. Czemu ona nie czuje jakiegos dyskomfortu czy cos w tym stylu ?
@savanna: Jak dla mnie sprawa jest prosta - dziecko jest głodne - karmi się je tu i teraz. Ale co za problem wziąć sobie jakąś pieluchę/chustę i choć trochę spróbować się okryć, dla własnego komfortu? Jakbym karmiła to niekoniecznie bym chciała żeby ktoś się gapił w miejscu publicznym na mnie i mojego nabrzmiałego cycka. Albo kupiłabym sobie specjalny stanik do karmienia/koszulkę do karmienia, gdzie widok piersi jest minimalny. Ja bym próbowała
@savanna: Obrzydza mnie to, ale zdaje sobie sprawę z tego że jest to naturalne. Wiesz sikanie, sranie, rzyganie, owłosienie łonowe, chodzenie nago jest też naturalne, co nie oznacza ze lubie na to patrzeć.

Co nie zmienia faktu, ze poki nie robi tego w restauracji gdzie jem i mam ją na linii wzroku to mnie to średnio obchodzi, przecież nie zamkną się w domu na iles miesięcy z dzieckiem bo zwariują, baby
@savanna: Czasami jak gdzieś jestem/spaceruje (park, centrum handlowe lub inne miejsca gdzie występują ludzie) widzę Kobietę karmiącą piersią nie zwracam na nią uwagi według mnie jest to naturalne ale oczywiście gdy Ta Kobieta robi to w sposób dyskretny albo przynajmniej tej czynności nie afiszuje lub cokolwiek co wykracza poza normy estetyczne(tak jak napisałaś "z widoczną, puszczoną luźno drugą piersią ") lub logicznego myślenia :)