•  

Pod nieobecność @Plupi wrzucam krótkie podsumowanie czwartej rundy jedenastego sezonu ACLeague, Motorsport Capsule F4 Grand Prix! Na włoskim torze Autodromo Enzo e Dino Ferrari (zwanym potocznie Imola) walczyło ponad 80 kierowców (!) w sześciu 30-minutowych sprintach na trzech równoległych serwerach!

Pierwszy wyścig na serwerze Pro wygrał... KimiZ!
    http://managerdc7.rackservice.org:50915/sessiondetails?sessionid=866#
    Drugi wyścig na serwerze Pro wygrał... Wojciech Lukaszek!
    http://managerdc7.rackservice.org:50915/sessiondetails?sessionid=867#

Pierwszy wyścig na serwerze Semipro wygrał... ZooBBQ!
    http://managerdc7.rackservice.org:50175/sessiondetails?sessionid=442#
    Drugi wyścig na serwerze Semipro również wygrał... ZooBBQ!
    http://managerdc7.rackservice.org:50175/sessiondetails?sessionid=443#

Pierwszy wyścig na serwerze Am wygrał... Iwan323!
    http://managerdc7.rackservice.org:50456/sessiondetails?sessionid=395#
    Drugi wyścig na serwerze Am również wygrał... Iwan323!
    http://managerdc7.rackservice.org:50456/sessiondetails?sessionid=396#

Poniżej wrzucam swoje wrażenia! Standardowo dajcie znać jak wyścig wypadł Waszym okiem.
    ----

Problemem dobrych wyścigów jest to, że nie ma o czym pisać - no ale lecimy.

Quale tak sobie. Szło naprawdę spoko i zapas był jeszcze spory ale brak koncentracji uniemożliwił sklejenie naprawdę dobrego wyniku. Mimo to poprawiony czas z Preq i ostatecznie 15 miejsce startowe.

R1 - mógłbym zaryzykować stwierdzeniem, że to nie tylko mój najlepszy wyścig w sezonie, ale też w całej lidze. Niemal 100% czysty przejazd, brak kontaktów, szybkie tempo, parę naprawdę fajnych wyprzedzeń i ostatecznie 4 miejsce.

R2 - tu standardowo zaczęło się od klątwy R2. Niestety przerwa w trakcie wyścigu mocno uszczupliła moją koncentrację i przyzwyczajony do wcześniejszych przejazdów z rozgrzanymi oponami, łapię spina na początku i ląduję na 19 pozycji. Później już tylko odrabianie, kilka stosunkowo niewielkich kontaktów i ostatecznie dojazd na 11 miejscu. W sumie nieźle, ale szansa na top10 była duża.

Ogólnie Imole będę dobrze wspominał, punkty dla teamu wpadły i zabawy miałem sporo, a to najważniejsze. Widzimy się za 2 tygodnie! :)

#acleague #simracing #assettocorsa

•  

Q,R1,R2 skomentuję jednym słowem: DRAMAT

Od razu mówię, że posypią się zgłoszenia.

•  

@DRN: preq nawet spoko, szybko czas, tym razem nie skasowano

Q - udało się dobry czas w ostatniej chwili zrobić

R1 - start spoko, dojeżdżamy do jakoś T4-T5, dostaję strzała w bok od Tomasza, spadam prawie na sam koniec, coś odrabiam, w miedzyczasie przez lagensy kontaktuję i rozwalam Denana. Czyli znowu po L1 wyścig zjebany, auto prowadziło się dziwnie.

R2 - powtórka z rozrywki, na pierwszych zakrętach już kontakt z Kimizem, który uciekal przed kimś kogo obróciło na tarce. Póxniej w miarę spokojnie, aż do T14. Rozpierdol, auto rozkurwione. Kolejne 25 minut to była jazda by pobawić się z @Roskoe i to wszystko.

Generalnie równie "ciekawy" "weekend" wyścigowy jak na doni.

•  

@Roskoe: Q - żadnego czytego dobrego okrążenia. R1 na starcie zauważyłem że kiera nie centralnie i centrujac niestety dotknalem upshift - falstart. Potem juz tylkp gorzej

•  

R1 najlepszy wiścig dla mnie do tej pory :) Pierwszy raz w semiPRO, startowałem z ostatniej pozycji bo ban na quali, skończyłem na 9 miejscu. Przez cały wyścig ani jednego spina :)

R2 startowałem z drugiego pola, w pierwszy zakręt wszedłem pierwszy ale presja lidera mnie przerosła, popełniłem dwa błędy i byłem 5. Równa jazda zaowocowała 4 miejscem i piękną walką z Pawko i Floszunio . Na ostatnim kółku jedyny spin i skończyłem na 5 miejscu :)

•  

@DRN: Semi

PreQ: Dosyć długie i w połowie trochę straciłem zainteresowanie. Wróciłem do ćwiczenia w tym dłuższych stintów. Zdenerwowany brakiem postępów, chwyciłem się ostatniej deski ratunku. Zmiana kamery z kokpitu na TV cam(!) i co? Hyc ~0,47 szybciej. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie i nie jestem fanem TV cam, ale pół sekundy torem nie chodzi.

Q: O matko! Zanim dołączyłem na serwer FP zmieniłem oczywiście layout toru, bo jak by inaczej... Zmieniłem PLP w CM i co? Wysypały się ustawienia kierownicy. Shift up pod gazem, kierownica działa tylko 0-1. Któryś śmieszek oczywiście, zauważył że wchodzę i wychodzę z serwera i oczywiście wydał wyrok "nie pobrał toru hehe". Otóż nie, walka trwała, wczytanie ustawień nie zadziałało. Potem gaz i hamulec działające tylko na 50%. W końcu, pełna konfiguracja z AC, ustawienie i jestem w Q na dwa kółka. Rzutem na taśmę wyszarpałem P15(?)

R1i2 bo wydarzenia już mi się trochę mylą
      Zaczynam od pytania. Co sprawia że ktoś chce się przebić na pełnej prędkości przez karambol?

Początek R1 to dobry start, zyskanie 1/2 pozycji. Za chwilę oddałem pozycję aby nie bawić się walkę w takiej grupie, ale zaraz pojawia się karambol z którego wychodzę z przednim aero na czerwono i przekrzywioną kierownicą. Zostaję na torze...
      Tutaj wydaje mi się spędziłem chwilę z kolegą @takieklocki. Powiedz szczerze i uwierzę Ci jak odpowiesz, czy zrobiłeś mi w dwóch zakrętach jak się zbliżałem test hamulców? Dwa razy miałem takie wrażenie, ale sam popełniłem kilka znaczących błędów więc nie będe wnikał.

Jest sytuacja którą muszę wyjaśnić z replayem. Której konsekwencją był mój wypadek na prostej startowej z @Tuchan Tukan, Tuczejn ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■ Zbliżałem się do zawodnika z większa prędkością, starałem się wbić w wolne miejsce z prawej, drzwi zostały zamknięte, jasna sprawa. Prędkości wystarczyło mi na przeniesienie się do lewej i tu nastąpiła (przynajmniej tak podejrzewam) druga zmiana linii jazdy, czyli odbicie w prawo, przez co unikając kolizji wpadłem na kolegę Tuchana za co Cię przepraszam i biorę na siebie winę, chyba że powyższe się potwierdzi.

R2 sytuacja z @Fear widziałem, że masz lepsze tempo i chciałem Cie przepuścić w zakręcie nr 7, czego nie wykorzystałeś, ale odwdzięczyłeś się kuksańcem na wyjściu z zakrętu... auto rozbite... i znaczący spadek.

Na co chciałbym zwrócić uwagę. W momencie wypadku nie wyświetlają się od razu żółte flagi. Przez co chyba część gna dalej i widzi możliwość, tak WYPRZEDZANIA zwalniających zawodników. Z resztą system flag słabo działa i nie jest najbardziej szanowany.

No i ten brak zachowania odległości czy w ogóle RIGCZu...

•  

Któryś śmieszek oczywiście, zauważył że wchodzę i wychodzę z serwera i oczywiście wydał wyrok "nie pobrał toru hehe".

@ogaras: uuu będzie banik ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@DRN:
      semiPRO
      Q: Jeszcze mi się nie zdarzyło zakwalifikować w połowie stawki. Początek zajebisty.

R1: W T1 odbijam się od Ogarasa wprost na trawę. Ostatnia pozycja. 7 okrążeń kilkukrotnego odrabiania strat tylko po to, żeby spinować na ostatnią pozycję. Dobija mnie aktualizacja jakiejś apki z oculus store, wyrzucająca mnie z wyścigu.

R2: Zaczynam z ostatniej pozycji z pełnym skupieniem... a nie, jednak spinuję w T4. Skupienie szlag trafił. Powtarzam karuzelę spierdolenia z poprzedniego wyścigu, tylko teraz mam większe problemy z dogonieniem kogokolwiek. Spotykam @takieklocki mającego wyraźny problem z jechaniem wzdłuż toru. Po wyciągnięciu w jego stronę pomocnego spoilera zalicza równe 360 jadąc dalej w poprzek. Cóż, przynajmniej próbowałem.

Pan Qbx skomentuje moje wyścigi w moim imieniu:

źródło: youtu.be

Gorące dyskusje ostatnie 12h