Wpis z mikrobloga

Pytanie do ludzi bardziej obeznanych w tematyce rowerowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#rower #rowery #pytaniedoeksperta

Oglądałem dzisiaj dwa rowery i jutro planuję zakupić jeden z nich, tylko ja jako laik może czegoś nie dostrzegam, z jakichś mi nieznanych przyczyn nie warto, tak więc proszę o poradę.

GT Avalanche Comp 27,5' za 2520 zł

http://www.gtbicycles.pl/rowery/2018-gorskie-sztywne/xc-sport/avalanche-comp-29-275

Lapierre Edge 329 29' za 2660 zł

https://katalog.bikeworld.pl/2018/web/produkt/rowery/mtb_29er_hardtail/lapierre/56481/edge_329

W GT bardzo podoba mi się kształt ramy, natomiast o Lapierre pierwszy raz usłyszałem dzisiaj w sklepie rowerowym, przeceniony niby z 3200 zł, sprzedawca mówił, że lepszy osprzęt itd.

Tak więc który... pewnie te końcówki cen jeszcze idzie urwać. Ogólne skłaniam się póki co ku tej marce Lapierre.

P.S. jakby ktoś proponował Krossa to raczej odpada, byłem w salonie " firmowym" w moim mieście i Pani sprzedawczyni w zasadzie nie miała już rowerów, same jakieś końcówki i nie jest w stanie nic ściągnąć itd. więc się lekko zraziłem ( _)
  • 15
@dymel: Oglądałem i np. blokowanie amortyzatora tym pokrętłem obrotowym w rączce mnie zniesmaczyło, było z tak słabego plastiku, że przekręcając je w pozycję on/ off prawie je połamałem. Pewnie rower ogólnie spoko, ale jakoś tak mnie to....
@pollos: no ale za to reszta osprzęty o klasę (albo nawet parę, no bo - #!$%@? - altus w rowerze za 3k? ()) wyprzedza te dwa rowery które wrzuciłeś. Nie wiem jaki masz budżet, ale może spróbuj poszukać czegoś w stylu Unibike Evo 29 w okolicznych sklepach, może za <3k udało by się dorwać.
@pollos:
Bierz GT. Fajny rower.
Oczywiście że za tą cenę da się kupić coś z lepszym osprzętem ale mówiąc zupełnie szczerze to wcale nie jest ważne. Ważne jest natomiast by ci się rower podobał. Mi się ten GT podoba.
@dymel: Tak liczyłem do 3 tys. zł i nawet się ucieszyłem, że za 2600 w sumie fajny rower. Tylko czy te osprzęty do zwykłej jazdy koło domu po pracy i czasem na wycieczkę nie dadzą rady, naprawdę jako zwykły śmiertelnik nie jeżdżący wyczynowo odczuję jakoś różnicę, chyba, że będą się bardziej psuły ?
Ogólnie gościu w sklepie mówił, żeby rowery z decathlona tj. Btwiny sobie odpuścić bo potem do nich np
@bibsz: No właśnie GT ma lekko lepsze chyba osprzęty i wizualnie super wygląda, tylko np blokadę amortyzatora ma na nim, nie z poziomu kierownicy, ale w sumie czy mi to robi...
@dymel: Ogólnie sprzedawca stworzył w mojej głowie wizję unikatowości tego Lapierre, że tak powiem ( ͡º ͜ʖ͡º) bo mówił, że przeceniony z 3200, że rower o klasę wyżej, że jakiś prawie jak zawodniczy. A ja się tam ch... znam i weź tu teraz oceń czy sprzedawca faktycznie spoko czy kłamie żeby sprzedać.
Bierz GT. Fajny rower.

GT ma lekko lepsze chyba osprzęty


@pollos: @bibsz: suport na kwadrat w rowerze za 2800 złota. ()

Ogólnie gościu w sklepie mówił, żeby rowery z decathlona tj. Btwiny sobie odpuścić bo potem do nich np amortyzatory itd, nie pasują bo inne rozstawy i takie tam


@pollos: kłamał żeby sprzedać to co on ma - przecież nie powie że ma za więcej
@dymel: Ale mi dałeś teraz z tym Rockriderem do myślenia... Wydanie 2700 na rower to jednak trochę kasy jest i chciałem wydać je mądrze, tym bardziej, że za gówniaka jeździło się na gorszym sprzęcie i do niedawna tysiak za rower to byłoby dla mnie szaleństwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No dobra a części w razie co dopasuję shimano itp. jak mi się coś zużyje ? A jak
Pobierz pollos - @dymel: Ale mi dałeś teraz z tym Rockriderem do myślenia... Wydanie 2700 na ...
źródło: comment_NKu7D21BgNlnJ34OZs8pK6QkmyPBu1gu.jpg
A co jest złego w supporcie na kwadrat. Poza tym że jest bardzo wytrzymały :)


@bibsz: poza tym że przez 4k km dwa razy miałem awarię to nic takiego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Octalink już ponad 8k km i tylko raz rozebrany, wyczyszczony i nasmarowany. Ale ja sporo ważę, więc to też może mieć wpływ. Piszą też o sztywności, ale dla mnie nie ma to większej różnicy.
@dymel: Dobra, wstrzymam się z kupnem spośród tych dwóch które dałem i jadę jutro do decathlona obczaić tego Rockridera, może coś z tego wyjdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dymel: awarie to znaczy co? Zależy pewnie co kto tam wsadził. Supporty za 20 zł np neco to jakaś padaka faktycznie. Ale shimanowskie szczególnie te z obiema metalowymi miskami ( chyba bb 55) dają rade kilkanaście tysięcy zrobić
@bibsz: pierwszy tani neco się rozsypał, został wymieniony na siemano i po jakimś czasie zaczął hałasować. Z suportami na kwadrat jest jeszcze jeden problem - występują w połączeniu z najniższymi grupami, a więc i najmniej trwałymi.
@dymel: bez przesady. Można kupić np. Tokena który waży 170g. To naprawdę jest klasa sama w sobie. W połączeniu z korbami np. stronglight middleburn czy sugino (ciężko kupic w Europie dobre modele) daje zestaw (support+korba) o wadze mniejszej niż 900g.
Co do trwałości niskich grup to wcale to nie jest takie proste i oczywiste. One są przede wszystkim ciężkie. Wytrzymałość wbrew pozorom niektóre elementy mają doskonała. I supporty się do nich