•  

   @neutronius: pokonał :) o tej metodzie już kiedyś wspominałem, że przerabianie w Polsce broni na samopowatrzalną to pod względem prawnym wytwarzanie nowej broni :)

  •  

   @PikPak: Każda zmiana w broni to wytworzenie nowej. Tak naprawdę nie mamy w Polsce przeróbek broni, bo każda przeróbka to nowa broń.

  •  

   @krak: są, ale zwykle jej posiadacze o tym wiedzą. Najbardziej panikują właściciele Jacków

  •  

   @PikPak: Niby nie ma przeróbek - a w każdym razie nie ma definicji "broni przerobionej". Według obecnej ubojki:

   1. Zabronione jest dokonywanie przeróbek broni zmieniających jej rodzaj, kaliber lub przeznaczenie, a w szczególności przerabianie broni przystosowanej wyłącznie do amunicji wypełnionej chemicznymi środkami obezwładniającymi lub do amunicji ślepej, dostosowujące ją do wystrzelenia pocisku z lufy albo z elementu zastępującego lufę w wyniku działania sprężonych gazów powstających na skutek spala nia materiału miotającego.
   2. Przeróbki broni, o których mowa w ust. 1, uważa się za wyrób broni.


   Niby z przepisów wprost wynika że przerabianie broni jest niedozwolone - co za tym idzie karalne. Możliwe jest tylko wytworzenie nowego egzemplarza broni, nawet z tymi samymi numerami.

   Problem z naszymi rządzącymi jest taki że stwierdzą że prawo niby nie działa wstecz, ale zmieni się interpretacja tegoż prawa i że te przeróbki to jednak nie wyrób a przeróbki (już mnie tak załatwili ze zmianami w prawach autorskich i poszło się jebać 8k rocznie a wisi topór nad głową że mogą kazać "oddać" za ostatnie lata mimo że mamy indywidualną interpretację podatkową z izby skarbowej).

   Sam nie wiem co robić, bo mam AKMS'a z początku produkcji (nie żadne Jacki itp.) który prosto z AMW trafił do rusznikarza, wyrzezali mu full-auto i trafił do mnie. Żadnych nowych bić cywilnych, jest jak z fabryki minus full auto i nit na selektorze ognia. Praktycznie niestrzelany, wart obecnie dwa razy tyle co za niego zapłaciłem... Tak czy inaczej, magazynki 30 nabojowe już sprezentowałem żonie, a co będzie dalej zobaczym ;)

  •  

   bo każda przeróbka to nowa broń.

   @krak: i nadanie nowego numeru? ( ͡° ͜ʖ ͡°) hehe... to po kilkunastu przerobkach taki AK wyglada jak gips gimbusa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  #witamysie #dziendobry #rozdajo #medycyna

  Witaj Wykop.pl,
  nazywam się Kinga Słubianek i jestem przedstawicielką handlową sklepu sklepdlalekarza.pl, jak przystało na wszystkie akcje promocyjne nie wypadałoby zagościć w nowym gronie przychodząc do Was z pustymi rękoma.

  Na sam początek organizujemy 2 małe akcje:

  1. Pierwsza dla wszystkich, do rozdania mamy jedną męską bluzę medyczna i jedną damską sukienkę.

  Wybór koloru, rozmiaru do ustalenia po wygraniu wśród wszystkich plusujących.

  2. Druga część rozdajo, zostaje zarezerwowana już tylko dla ludzi z 'branży' - do oddania mamy stetoskop internistyczny - wiemy że wśród tak dużej społeczności, znajdą się zapewne studenci medycyny, stażyści, rezydenci, a może nawet lekarze czy ratownicy. Tak więc, jeśli zaplusujesz ten wpis i komentarz u dołu będziesz miał okazję zgarnąć stetoskop internistyczny Spirit CK.

  Zastrzegamy że przy weryfikacji zwycięzcy drugiej części konkursu, poprosimy szczęśliwca o jakiś namacalny dowód że jest związany z branżą medyczną i nie wykorzysta stetoskopu tylko do gry w 'pielęgniarkę i doktora' ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zdjęcie z jednym tomem anatomii Bochenka na głowie albo coś w tym stylu ( ͡º ͜ʖ͡º)

  Wyłonienie zwycięzców już w tę środę o godz. 18.

  Wysyłamy tylko na teren Polski, mamy nadzieję że zagościmy w Waszym gronie na dłużej!

  Powodzenia!
  pokaż całość

  odpowiedzi (90)

 • avatar

  #gry

  Pamiętacie stare memy z #ageofempires ? :)

  odpowiedzi (19)

 • avatar

  Mieszkam aktualnie na osiedlu gdzie średnia wieku jest poprodukcyjna, najbardziej wczoraj mnie śmieszyły te osiedlowe babcie, które włóczyły się po osiedlu tak trochę bez sensu i nie za bardzo miały co ze sobą zrobić, stały w takich kupkach koło największego marketu na osiedlu i dyskutowały, to chyba pierwsza taka sytuacja w historii gdzie sklepy nie były czynne i nie trzeba było iść do kościoła. Lekkie odstępstwo od normy i taka starsza osoba już nie wie co się dzieje.
  troche #heheszki #gownowpis
  pokaż całość

  odpowiedzi (41)