•  

@neutronius: pokonał :) o tej metodzie już kiedyś wspominałem, że przerabianie w Polsce broni na samopowatrzalną to pod względem prawnym wytwarzanie nowej broni :)

•  

@PikPak: Każda zmiana w broni to wytworzenie nowej. Tak naprawdę nie mamy w Polsce przeróbek broni, bo każda przeróbka to nowa broń.

•  

@krak: są, ale zwykle jej posiadacze o tym wiedzą. Najbardziej panikują właściciele Jacków

•  

@PikPak: Niby nie ma przeróbek - a w każdym razie nie ma definicji "broni przerobionej". Według obecnej ubojki:

1. Zabronione jest dokonywanie przeróbek broni zmieniających jej rodzaj, kaliber lub przeznaczenie, a w szczególności przerabianie broni przystosowanej wyłącznie do amunicji wypełnionej chemicznymi środkami obezwładniającymi lub do amunicji ślepej, dostosowujące ją do wystrzelenia pocisku z lufy albo z elementu zastępującego lufę w wyniku działania sprężonych gazów powstających na skutek spala nia materiału miotającego.
      2. Przeróbki broni, o których mowa w ust. 1, uważa się za wyrób broni.

Niby z przepisów wprost wynika że przerabianie broni jest niedozwolone - co za tym idzie karalne. Możliwe jest tylko wytworzenie nowego egzemplarza broni, nawet z tymi samymi numerami.

Problem z naszymi rządzącymi jest taki że stwierdzą że prawo niby nie działa wstecz, ale zmieni się interpretacja tegoż prawa i że te przeróbki to jednak nie wyrób a przeróbki (już mnie tak załatwili ze zmianami w prawach autorskich i poszło się jebać 8k rocznie a wisi topór nad głową że mogą kazać "oddać" za ostatnie lata mimo że mamy indywidualną interpretację podatkową z izby skarbowej).

Sam nie wiem co robić, bo mam AKMS'a z początku produkcji (nie żadne Jacki itp.) który prosto z AMW trafił do rusznikarza, wyrzezali mu full-auto i trafił do mnie. Żadnych nowych bić cywilnych, jest jak z fabryki minus full auto i nit na selektorze ognia. Praktycznie niestrzelany, wart obecnie dwa razy tyle co za niego zapłaciłem... Tak czy inaczej, magazynki 30 nabojowe już sprezentowałem żonie, a co będzie dalej zobaczym ;)

•  

bo każda przeróbka to nowa broń.

@krak: i nadanie nowego numeru? ( ͡° ͜ʖ ͡°) hehe... to po kilkunastu przerobkach taki AK wyglada jak gips gimbusa ( ͡° ͜ʖ ͡°)