Wpis z mikrobloga

Rowerowe mirki, mam pytanie natury filozoficznej - co czyni gravela gravelem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zasadniczo chodzi mi o to, że gdybym chciał ulepić sobie taki rower z "przydasiów" i innych tanich części z odzysku, czy muszę mieć ramę stricte gravel, czy można zaadaptować, nie wiem, ramę jakiegoś crossa (hamulce canti będą pasować do obręczy) czy wręcz nawet mtb (ale tu pewnie tylko tarczówki wchodzą w grę, no i pytanie czy 26, czy 27.5 czy ...)?
Podaż takich ram jest zasadniczo sporo większa niż gravelowych, więc i ceny niższe.

#rower #gravel
  • 57
czy można zaadaptować, nie wiem, ramę jakiegoś crossa czy wręcz nawet mtb


@kapuczina_corki_somsiada: o ten fragment mi chodzi... bo zaraz się okaże, jak w paście o bułkach, że nie ma opcji, trzeba frameset za 3999 cebulionów, gdyż długość tylnego trójkąta jest inna, prześwit suportu nie pasuje i pierdyliard innych powodów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MiQ27 jeśli ma być diy po taniości to bardziej celowałbym w jakąś ramę szosową typu endurance, czyli wygodną, ale taką gdzie wejdą spokojnie np. 32-35 opony. Wtedy już jest ok. Baranek czy flatbar też nie ma znaczenia. Generalnie przyjmij koncepcję, że ma to być lekki, w miarę wygodny #!$%@? po szutrach i ścieżkach, bez cięższego terenu. Jak to sobie wyobrazisz to powinieneś już wiedzieć, czego potrzebujesz.
@MiQ27: Eee tam :) Gravel to jest z założenia zabawa, żadne obostrzenia, zasady, kanony. Brałbym ramę crossową z w miarę poziomą rurą górną, a nawet trekkingową, sztywny wideł, koła 28 - to raczej oczywistość, kierownicę baranka i cieszył mordę.
@brachistochrona fajny, nawet bardzo ale aż takim karłem nie jestem ( ͡º ͜ʖ͡º) mi potrzeba było M rozmiar. Obecnie mam 51cm i jest dobrze, tylko mostek za duży kąt posiada, a srebrnego mostka pod kierownicę 25,4 ciężko znaleźć (dl 90-100 mm).
Gravel to jest z założenia zabawa, żadne obostrzenia, zasady, kanony.


@tanczacyznerkami: Nie znasz się albo piłeś – nie pisz. Ludzie kupują gravele także pod sakwy i przejeżdżają nimi pół świata. Zabawa? No chyba nie do końca.

@MiQ27: Czym się różni gravel od przełajówki? Jak sobie odpowiesz na to pytanie, to będziesz wiedział. Rower do jazdy po szutrze zrobisz nawet z fat bajka, ale nie będzie to "GRAVEL".
@Sensu_Stricto no tak po gravel posiada utartą definicje. Wiele producentów robi dwie wersje roweru,na baranek i na flatbar. A że wydałem mniej złotówek na rower, który zrobiłem pod swoje potrzeby to też mnie dyskwalifikuje? A tarcza z przodu to 38t więc pewnie jeszcze bardziej Cię zdenerwuje ( ͡ ͜ʖ ͡)