Wpis z mikrobloga

Zawsze wiatr w oczy. O ile uporałem się z internetem w którym zamiast konfigurować dnsy i przywracać ustawienia fabryczne, wystarczyło odciąć zasilanie, to teraz kolejna rzecz z którą nigdy nie było problemów nagle stała się problemme

Przenoszę sklep oparty na prestashop na localhost postawiony na ubuntu
- dokonuję zmian w pliku /var/www/html/sklep/app/parameters.php żeby łączył się z moją bazą na phpmyadmin
- w bazie danych zmieniam shop_url i domain żeby nie wczytywało mi strony online
- wywalam cache
- wywalam .htaccess
- wchodzę incognito z 4 przeglądarek zainstalowanych teraz
- service apache2, mysql restart...
- rebootuje kompa
- wywalam konfigurację w parameters.php całkowicie

i ciągle ładuje się http://sklep.pl online zamiast localhost/sklep offline

#prestashop #sklepinternetowy #webdev
  • 12
@zortabla_rt:
Nie dodałeś w szablonie np. JS jakiś "SEO trików" które ci przekierowują domenę jak jest nieprawidłowa?

- wywalam cache

W sensie czyścisz z panelu admina? Możesz wejść do panelu admina? Jeśli tak to bym wymusił kompilacje (ale podejrzewam, że to już ogarniasz).
@Deykun panel admina nie działał. Rozwiązaniem jest wywalenie plików z głównego katalogu sklepu. Tam coś siedziało, ale już nie namierzam co konkretnie. Oczywiście wywalenie to nie rozwiązanie jako takie, ale przyniosło efekt.
@Deykun: nie nie, to jednak nie rozwiązanie. Kasując te pliki, widzę 'index_of' głównego katalogu sklepu a po wejściu do admina, sypie błędami.
nie mam na to pomysłu, poświęciłem już 4h na to.
Skopiowałem poprzedni backup i po prostu działa a pliki z ftp coś musi blokować, nie wiem co.
Presta 1.7
@zortabla_rt:

Rozwiązaniem jest wywalenie plików z głównego katalogu sklepu.

Kasując te pliki


Te pliki to znaczy które? W katalogu app/cache masz folder prod i dev, zmień im nazwy na prod i dev. Prestashop powinna wygenerować nowe katalogi. Jak to nie zadziała to skasuj nowe i przywróć starą nazwę. :)