Wpis z mikrobloga

Właśnie zaczyna się moja wielka śląska przygoda. Jestem ogromnym fanem polskich produkcji telewizyjnych, a w szczególności tych starszych które nie cieszą się powszechnym uznaniem. Jeżeli dodamy do tego rundki po pokoju w celu rozchodzenia nagromadzonego zażenowania, format 4:3 i filtr VHS-owej kasety to już w ogóle jestem kupiony. Łyknąłem już Bulionerów (były gorsze i lepsze epizody ale muszę przyznać że bawiłem się bardzo dobrze - genialny Opania jako niedoszły kosmonauta z mentalnością komunistycznego trepa, ZTM-owski finansista i blokers-socjalista pracujący w korporacji także mocno in plus, no i Nochal oraz Wawrzyniak jako wisienki na torcie) oraz Chłopaków do wzięcia (epizody z Panem Stasiem, Andrzejem, Bogusiem Grabarzem i jego pomocnikiem Tomaszem, Panem Frankiem, Ryśkiem Mariuszkiem - poezja, potem już nieco gorzej ale też zdarzały się perełki) no i teraz przyszedł czas na kolejną produkcję.

To będzie sentymentalna podróż do lat młodości. Wiadomo że za dzieciaka to się kilka odcinków ślůnskiej sagi oglądnęło i postacie Bercika i Andzi nie są mi obce, ale nigdy nie dane było mi obejrzeć tej produkcji tak od deski do deski i ze zrozumieniem. Teraz nadarza się ku temu znakomita okazja.

Święta wojna - 322 odcinki portretujące socjologiczno-etnograficzny fenomen Śląska, jeden epizod każdego dnia, dam radę! Do zobaczenia za rok - życzcie mi wielu radosnych chwil ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S Jeżeli macie jakieś ciekawe serialowe propozycje w podobnych klimatach to byłbym niezmiernie wdzięczny gdybyście się nimi ze mną podzielili. Na swojej liście do obejrzenia mam już:
- Baobab. Zielono mi
- Graczykowie
- Buła i spóła
- Daleko od noszy/Szpital na perypetiach
- Duża przerwa
- Dziupla Cezara
- Tygrysy Europy

Nie muszą to być produkcje, które wywoływały u was uśmiech politowania z żenuncji. Mogą być także takie, które przyjemnie wam się oglądało i ciepło je wspominacie. Jestem otwarty na wszystko, byle polskie.

#seriale #filmpolski #gimbynieznajo
Pobierz MartinMartinez - Właśnie zaczyna się moja wielka śląska przygoda. Jestem ogromnym fan...
źródło: comment_gBa9uHUekyb3bmfpXLSp78HASGW7DorO.jpg
  • 37
zlotopolscy jeszcze ci zostali wspolczuje ze obejrzales
Baobab. Zielono mi
- Graczykowie
- Buła i spóła
- Daleko od noszy/Szpital na perypetiach
- Duża przerwa
- Dziupla Cezara
- Tygrysy Europy
ja niektore z nich uwazam za wogle niestrawne. jak dla mnie wszystkie 5/5 oprocz baobaba, cezara i tygrysow ktore sa 1/5. daleko od noszy to takie mocne 3/5

duza przerwa nawet niezla a graczykowie to fenomen, naprawde dobrze napisane
@MiaudoBrzuch: ich glos to wogle w mediach byl przemilczany i robia z nich tlumokow to nie dziwne ze taki slonzok dzis jest brany za debila ktory pali opony.
tam kradli zawsze i nie powiedza ci tego w telewizji, co najwyzej sld bedzie plakac ze sie blida zastrzelila XD

nie zdziwilbym sie gdyby bylo zamowienie zeby wlasnie przedstawic slunzakow jako takich czubow XD

wogle pare tych seriali ma niepotrzebnie dodany smiech jakbym