Wpis z mikrobloga

@stjimmy: jak nosimy broń naładowaną to spoko może jest szansa sie obronić, chyba że gość ma nóż. Jak nosimy poprawnie zabezpieczona z amunicją osobno to nic nie da na ogół. Argumenty o potrzebie obrony osobistej są chybione, rozwiązują problem którego zasadniczo nie mamy w sposób który nie zadziała albo spowoduje zbędne ryzyko.
No. Jak np. mnie za mojej młodości chciał skroić starszy koleś z bidula, a akurat nie miałem siana ani fajek, to powstrzymałem wypłacenie muki w dziąsło, mowiąc mu żeby zaprzestał agresji, bo przecież tak samo jak ja nosi medalik z bierzmowania i to niegodne, żeby Polak drugiemu Polakowi robił taki przypał. I faktycznie, podziałało, bo zamiast muki dostałem tylko lepe. A, przykładowo, jakbym miał wyrobioną łapę, to doszłoby do bójki, wymiany nienawistnych
@patool broń naładowana w kaburze jest twoim zdaniem z automatu niepoprawnie zabezpieczona?
Wszystkie współczesne "bojowe" pistolety są projektowane z myślą o noszeniu w kaburze z nabojem w komorze. To jest właśnie "poprawnie zabezpieczonq" (i całkowicie bezpieczna) broń.
Przecież wystarczy że przestępcy który zechce nas zaatakować powiemy żeby tego nie robił i powinien zaprzestać swojego ataku.


@stjimmy: Przecież ataki są zabronione, więc nawet nie trzeba nic mówić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pantokrator: I chcesz, żeby tak każdy chodził po ulicy, a jak pójdziesz się #!$%@?ć to będziesz myślał, żeby broń rozładować czy zostawisz ją w domu tego dnia? Myślisz, że trudno jest ukraść komuś broń w takich okolicznościach? Myślisz, że to zwiększy bezpieczeństwo czy ułatwi dostęp do broni osobom niepożądanym?
@patool każdy praworządny, niekarany, zdrowy psychicznie obywatel, który zechce mieć broń - jak najbardziej może sobie chodzić z bronią po ulicy i bardzo dobrze. Jak ktoś się idzie #!$%@?ć i ma przy sobie broń(nawet rozładowaną), to popełnia przestępstwo i to dość poważne. Nikt tego nie robi. Poza tym, o czym ty w ogóle piszesz? Napisałeś bzdurę, że załadowana broń w kaburze jest "niepoprawnie zabezpieczona" i tyle, podczas gdy właśnie tak się powinno