Wpis z mikrobloga

Jadę pociągiem Intercity do Warszawy. Pociąg należy do kolei czeskich, ale bilety sprzedaje PKP IC. Sprzedają bilety bez miejscówek (nawet w pierwszej klasie). Okna zamknięte, klimatyzacji brak, nawet na korytarzu nie masz spokoju, bo wpuszczają do wagonów klasy 1, ludzi z biletami z 2 do kibla.
W sumie to przeżyję jakoś te dwie godziny, ale epistolografii awanturniczo-podróżniczej sobie nie daruję (to znaczy zabawy w skargi i żądania) odszkodowania.

Nie zauważyłem (bo i się tego nie spodziewałem, skoro na okrągło wrzeszczą z głośników na dworcach „pociąg objęty obowiązkową rezerwacją miejsc) kupując bilet przez apkę IC, że jest bez miejscówki.
Zasadniczo uważam że to chamstwo, #!$%@? i cebula.
#zalesie #kolej #intercity
Pobierz motaboy - Jadę pociągiem Intercity do Warszawy. Pociąg należy do kolei czeskich, ale ...
źródło: comment_KH6KOSLe22u7GZDuaq4jnfOR8nTqqhlB.jpg
  • 9
@motaboy PKP nie może blokować sprzedaży na pociągi TLK, IC i EIC bo ma na nie dofinansowania. W przypadku tego pociągu brak blokady sprzedaży wynika także z tego że tak chciał zamawiający pociąg (nie PKP). Kupując masz informację o braku miejsca, kupujesz i godzisz się na to.

@Andczej: Thx. Więcej teraz rozumiem. Ja zreszta sam wyżej napisałem że to moja wina, bo nie zwróciłem uwagi. Opinia o takiej praktyce pozostaje jednak taka sama. Buractwo.
@motaboy

Opinia o takiej praktyce pozostaje jednak taka sama. Buractwo.


Nie mają wyjścia, mają dofinansowanie więc muszą.
Obstawiam że jedziesz pociągiem z Katowic lub z Krakowa, tam masz EIP który ma blokadę sprzedaży bo nie ma dofinansowania.
w sumie to jeszcze jedno, taka praktyka jest normalna w pociągach niższych kategorii w wielu krajach, także europy zachodniej


@Andczej: sprzedaż biletu bez miejscówki w klasie 1 to jakaś komedia. Nie przekonasz mnie że jest inaczej. Obojętnie jakiej kategorii to pociąg. Ten to IC113 jak już jesteś ciekaw i coś Ci to mówi.