Wpis z mikrobloga

Drugi odcinek #gamedev na wynos: #godot nad oceanem. No dobra, będzie kilkaset metrów do tego oceanu, ale widok i tak ładny.

Trochę nie przewidziałem problemów z odprowadzeniem ciepła, ale w sumie laptop daje radę.

To już będzie drugi miesiąc, jak cały development robię na przenośnym sprzęcie - i mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że bez problemu daje radę; jest nawet szybszy od mojego poprzedniego desktopa. Pewnym problemem jest znalezienie czasu nad oceanem - trochę słońce demotywuje. Z drugiej strony - zwykle i tak znajduję te dwie-cztery godzinki rano czy wieczorem - i mam wrażenie, że w tym układzie są o wiele wydajniejsze.

Co do postępów z #deltav - kończę wygląd stacji Enceladus Prime, niedługo powinna pojawić się w becie.
źródło: comment_L9s7VUdP1oarAUh32ms7g5GoPG1s0l8q.jpg
  • 9
@koder: i to jest mój life goal. Wziąć laptopa i sobie dłubać te trzy godzinki dziennie gdzieś gdzie jeśli chce wypocząć, to nie idę do znanego wzdłuż i wszerz lokalnego parku, tylko w jakimś nowym miejscu. Szanuje kumpel i powodzenia z projektem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sam też dłubie na lapku z antycznym gtx 765m tylko monitor 22" podłączyłem i do Unity starcza, co prawda skomplikowane sceny
@TymRazemNieBedeBordo: Oh, to nadal jest mój life goal niedościgniony. Na razie za tydzień wracam do kontraktowego 5x8 i będę znowu dłubał po godzinach - nadal pewnie te 2 do 4 godzinek dziennie, ale jednak tutaj jest przyjemniej. Ale dobrze płacą za te 5x8, to za bardzo nie narzekam. Ten cały mój #gamedev to w sumie dywersyfikacja i plan emerytalny w jednym. Jeśli wypali.
Zawołam @denis-szwarc, bo ostatnio podniosłeś dyskusję na temat laptopa do takiej pracy; teraz mam nowego (MSI GS65) i tego mogę z czystym sumieniem polecić - daje radę ze wszystkim. Absolutnie wszystkim. Desktopa się pozbyłem.
MSI GS65

@koder: również dzięki!
Ostatnio zaczynam się rozglądać bo też szukam czegoś mocnego ale lekkiego i przenośnego do użytku w cieplejszych regionach, a jak zobaczyłem jakie odprowadzanie ciepła miało coś co oglądałem w sklepie to się załamałem jakim cudem to się nie spali zanim windows się włączy. Jak będą jakieś problemy z grzaniem to daj znać :)
Jak będą jakieś problemy z grzaniem to daj znać :)


@draculeq: Ten MSI daje radę, ale warto mu przestawić domyślne profile chłodzenia. Z pudełka przychodzą takie, że wentylatory chodzą do 75% nawet w stresie - a to są modele z boostem, można je podciągnąć do 150%. Wydaje odgłosy jak startujący dron, ale z odprowadzeniem ciepła daje radę. Oczywiście pompy ciepła nie ma, więc jak go wystawisz na bezpośrednie słońce to nie