Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, czy ktoś kto ogarnia dobrze temat OC mógłby udzielić odpowiedzi na kilka moich pytań?
Moja konfiguracja to:
i7 3770(non k)
MoBo Asus Maximus IV extreme z
Ram 2x 2gb Adata 2000G
2x4gb Vulcan gold 1600
Zasilacz CHIEFTEC GPC-700S wiem że szało ni ma( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy na tej płycie idzie ukręcić coś więcej niż 4,3ghz ? Czy ta wartość to jest max dla cpu z zablokowanym mnożnikiem?
Zrobiłem delid, pod czapką zapodałem Coolaboratory liquid ultra, temperatury ładnie spadły. Drugie pytanie jest odnośnie kręcenia ramu, czy w takiej konfiguracji da się zmusić kości żeby wszystkie śmigały z częstotliwością 2000mhz? Zapodając profil x.m.p maksymalnie uzyskuję 1600, po zmianie kości w slotach ładuje się profil z częstotliwością 2000mhz, ale niestety płyta wywala błąd Oc failed. Z OC zatrzymałem się na podstawce 775 i intel C2D e7500 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiem że ta konfiguracja też nie jest za świeża, ale chciałem z niej wycisnąć ile się da. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

#pcmasterrace #oc #overclocking
  • 1
@azamat: jak chcesz kręcić CPU to kup z k na końcu. Na tym co masz to dużo nie wyciśniesz.
Co do ramu. Jeśli ram jest na 1600 Mhz to przez XMP nie pokręcisz go wyżej bez obniżania timingów. O ile to coś da.
Ogólnie gra nie warta świeczki z tym CPU.

Z strony Asusa:

* Ze względu na zachowanie CPU moduł pamięci DDR3 2200/2000/1800 MHz będzie domyślnie działał z częstotliwością DDR3