Wpis z mikrobloga

Jest doniesienie do prokuratury na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i działaczy KOD-u za ubranie gdańskich pomników w koszulki z napisem „Konstytucja”. Zawiadomienie złożył jeden z mieszkańców Gdańska, który uważa, że akcja odbyła się za zgodą i przyzwoleniem władz miasta, a sam akt obraża jego uczucia religijne.


Jest doniesienie do prokuratury. Ubranie Neptuna w koszulkę "Konstytucja" miało naruszyć tzw. uczucia religijne. W końcu Neptun jest bogiem mórz.

#gdansk

https://gdansk.tvp.pl/38566597/doniesienie-na-prezydenta-pawla-adamowicza

#tvpis #tysiacurojenniezaleznychmediow

Pobierz k1fl0w - > Jest doniesienie do prokuratury na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i d...
źródło: comment_LrUBxksLqIdwnklGmGcpD2XXXwtiKBcs.jpg
  • 18
Smieszne jest to ze "obraza uczuc religijnych" jest karana prawnie

@Haqim: Nie wiem, czy jest. To, że ktoś się pożalił nie oznacza jeszcze, że takie zażalenie zostanie uznane. Osobiście jestem gorącym zwolennikiem prawa "wolnoć Tomku w swoim domku", jednak przestrzeń publiczna nie jest własnością prywatną i dlatego muszą w niej obowiązywać pewne zasady. Inaczej dziś ktoś zawiesi Neptunowi koszulkę z napisem "demokracja", a jutro ktoś inny z napisem "Arka Gdynia ...",
napierdzielają mi dzwony pod oknem?

@philosophy: Ponieważ najprawdopodobniej masz dom blisko kościoła, a w kościołach się dzwoni. I zapewne wspólnota społeczna z Twojej okolicy, lub wybrani przez nią demokratycznie jej przedstawiciele, zgodzili się na istnienie w tym miejscu kościoła, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Niemniej - również możesz złożyć zażalenie do odpowiednich władz na przeszkadzający Ci hałas.