Wpis z mikrobloga

Mireczki poomoocy, błagam motzno

Muszę kupić komputer, który dźwignie mi Lightrooma i Photoshopa, na którym będę obrabiać zdjęcia i na którym będę chciała dość sporo tych zdjęć przechowywać. Co muszę widzieć, o czym pamiętać kupując? Może macie jakieś konkretne rady lub polecenia miejsc, gdzie taki kupię? Generalnie ten komp musi być koniem i to pociągnąć, no i czy budżet 5tys mi wystarczy na takiego? Koham Was bardzo ale pomuszcie ;d

#komputery #grafika #fotografia
  • 10
@mlody_czyzyk23: Czyli PC a nie jak wiekszość bez zastanowienia laptop bo tak? PRAWIDŁOWO! Jeśli będziesz nomadką czy krążyć choćby tylko na misjach foto to byle lapek czy nawet coś pokroju Surface+klawiatura wystarczy. Sam przerabiam ten model działania.

Koniecznie jako głowny dysk twardy SSD choćby mniejszy ale koniecznie właśnie w tej technologii. Na grube magazynowanie w dzisiejszych czasach w PC zmieścisz 1-2 olbrzymie dyski HDD za grosze. Nawet w terabajtach. Ja mam
@mlody_czyzyk23:
Sam własnie musze kompa wymienić i mam te same potrzeby. Tylko ja już mam obudowę, monitor itp.
Ja bym brał: Intel Core i7 8700K 6 Core + GeForce GTX 1060 + RAM 16GB + SSD na System + HDD do zdjęć coś jak @Saeglopur pisał. Do tego obudowa z cichymi wiatrakami ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Tylko ten procek to jest 1,5k PLNow i karta też z
@Miyazaki: Pakiet Adobe i Mak xD W dodatku ma kupować używkę sprzed 3 czy więcej lat? xD Właściwie to nie wspominała o tym czy to ma być PC czy lapek ale domyślam się że PC skoro podkreśla że ma to być coś możliwie potężnego i np chciałaby podłączyć pare monitorów bez obawy że Mak spuchnie. Mak spoko ale do biegania z nim w terenie a nie jako stanowisko pełnoprawne.
@mlody_czyzyk23:
Saeglopur


@Saeglopur: Komp sprzed 3ch lat zjada i ciebie i pieca na śniadanie mireczku.
Niektórzy zamiast liczyć pterobajty i walczyć z aktualizacjami potrzebują stanowisko do pracy.
Cyk i robisz. Nie cyk i restart : D