Wpis z mikrobloga

Macie ulubione zwierzaki?

Niedawno się chwaliłem nagrodą publiczności różowej w branżowym konkursie, a teraz coś z zupełnie innej beczki.

Na Was czeka też koala, gekon czy kangur (w komentarzach), pojawią się ze pewne też inne #smiesznypiesek.
Jakiego sobie zażyczycie zwierza?

Różowa już ponad rok prowadzi firmę, choć przybliża to do "pełnego" ZUSu to jest radość! Staram się nieco wesprzeć w jej działaniach ;)
Jakbyście chcieli zobaczyć coś więcej to tu. Jak macie pomysł na coś własnego dajcie znać.
Pierścionki, obrączki, wisiory i inne cuda. Zapewne uda się ogarnąć wykopzniżki ;)

więcej dzieł oraz kontakt
FB
Instagram
#chwalerozowego #chwalesie #rekodzielo #ladne #bizuteria #srebo #zloto ( ͡° ͜ʖ ͡°) #jubilerstwo #art
i autorskie hmm #rozowazlotnikiem :)
źródło: comment_Iu7VWFSZZOWB30t4Hy6BWmS96UWBR8uy.jpg
  • 15
@MrMate: to akurat seria kolczyków.
Te konkretne są w srebrze (mój błąd, nie dopisałem) pr.0,925 .
Srebro chyba natrualnie ciemnieje, pewnie oksydować się da - mogę dopytać :)

Ale w złocie jak najbardziej robi;)
@MrMate: jjuz nie wyedytuje, ale tu profeska odp:

nie tworzy sie z czystych metali szlachetnych, sa za miekkie. Zloto nawet w stopie nie sniedzieje. A srebro z czasem ciemnieje. Niektore projekty specjalnie oksyduje,zeby byly ciemnie.
@kieru złoto sniedzieje ;) zależnie od stopu. Szczególnie stopy 333 oraz 585. Tam zachodzi ten sam proces co w srebrze czyli dyfuzja miedzi, przy srebrze dochodzi też dyfuzja srebra.

Przecież czyste dla jubilerów to próby powyżej 900(choć w Gdańsku robią z czystego srebra). W praniu chodziło czy nakłada coś dla twardszej warstwy bo nawet stop złota czy srebra to w skali hv tylko 80. Czyli dalej miękkie ;)

A kolczyki bardzo ładne
złoto sniedzieje ;) zależnie od stopu. Szczególnie stopy 333 oraz 585. Tam zachodzi ten sam proces co w srebrze czyli dyfuzja miedzi, przy srebrze dochodzi też dyfuzja srebra.

Przecież czyste dla jubilerów to próby powyżej 900(choć w Gdańsku robią z czystego srebra). W praniu chodziło czy nakłada coś dla twardszej warstwy bo nawet stop złota czy srebra to w skali hv tylko 80. Czyli dalej miękkie ;)

A kolczyki bardzo ładne (sprawdziłem
@kieru: Tak, prezydent podpisał ustawę i ma obowiązywać od stycznia 2019 :) Nie znam dokładnie założeń, więc musicie sami poszukać, najlepiej pod hasłem „mały zus”. Na pewno są dwa haczyki - można z tego korzystać przez 3 lata w przeciągu 5 lat i zus jest zależny od przychodu, a nie dochodu.