•  

Kolejny piękny poranek, uwielbiam w taki czas siedzieć na ogrodzie, chłodek poranka i cieplutkie promienie słońca do tego ulubiona kawa (♥ ʖ̯♥)

Oby dla wszystkich ten dzień był udany, miłego dnia wykopki (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

#dziendobry #poranek #ogrodek #relaks #urlop

źródło: 1534913498660.jpg

+: mty89, b.....8 +45 innych
    •  

@rozowy__pasek oczywiście, kawę i pączusia (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: 1534913868807.jpg

+: S........k
    •  

@rozowy__pasek i zdjęcie pięknego rynku o poranku (ʘ‿ʘ)

źródło: 1534914003695.jpg

•  
      S........k

+1

@v1lk: Ale nas tu jest więcej (。◕‿‿◕。)( ͡~ ͜ʖ ͡°)

+: v1lk
    •  

@SlavoMirek to zrobię kanapki xD

•  
      S........k

+1

@v1lk: To ja przygotuje stół ( ͡° ͜ʖ ͡°) :D

źródło: omomom.JPG

•  

@rozowy__pasek A skoro tak to nie nalegam (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞ ale wydaje mi się że kanapeczke byś zjadła, lub jajeczniczke (⫑ᴥ⫒)

@SlavoMirek jak widzę taki stoliczek cudowny, to od razu marzy mi się rosołek (ʘ‿ʘ)

źródło: 1534914291614.jpg

•  
      S........k

+1

@v1lk: Na GoogleStreet proponuję wrzucić(。◕‿‿◕。)

•  

@SlavoMirek Hehe, to by mi się tu zleciało całe miasto xD

edit:Aaaa że rynek, myślałem że śniadanie, lol xD w sumie czemu nie, już wrzucam (づ•﹏•)づ

•  
      S........k

+1

@v1lk: No ba. Chętnie obejrzę taki rynek. Ale wiesz. StreetView360 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@v1lk chyba kawa w ogrodzie, to bardziej moje klimaty

•  

@SlavoMirek właśnie próbuje ale dodaje się sama panorama, szukam tej opcji z 360' zaraz znajdę i będzie git.

@rozowy__pasek kawusia, pieseł i sloneczko, nic więcej nie trzeba (ʘ‿ʘ)

źródło: 1534915287462.jpg

•  

@SlavoMirek O znalazłem, wcześniej można bylo chyba dodać z poziomu googlemaps, ale mam już Street view i dodaje (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

•  
      S........k

+1

@v1lk: Mistrzu to trzeba Apke zasysnąć. Najlepiej być Google Local Guide. Odpalić te apke. I tam jest opcja panoramy sferycznej. Zakręcić bączka wokół siebie i gitarka. Twoje Goggle Street View gotowe (。◕‿‿◕。)

•  

@SlavoMirek no właśnie po twoim komentarzu ściągnąłem, ale nie da się importować zdjęcia z telefonu, jutro będę na rynku jak zawsze z rana po bułeczki to zrobię i dodam (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

Przewodnika mam już hoho, fajna zabawna z działaniem się zdjęciami i opiniami, super sprawa (ʘ‿ʘ)

Edit: link od Ciebie działa, jutro zrobię ładniejsze zdjęcie (づ•﹏•)づ

źródło: 1534915705831.jpg

•  
      S........k

+1

@v1lk: Aaa już tak późnoo. Dziękuję za śniadanko. Lece remoncik robić (╯°□°)╯︵ ┻━┻

•  

@SlavoMirek ooo, to miłej zabawy, pozazdrościć (ʘ‿ʘ) z chęcią bym pomógł bo cały dzień nic nie robienia mnie męczy strasznie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale idę po maske, biere pieseła i nad rzekę lub jeziorko, popływać i na kiełbaske może |૦ઁ෴૦ઁ|

•  
      S........k

+1

@v1lk: Kolega po fachu :D Ciekawe ile nas tu na Wypoku jest Mirki Google Local Guide (。◕‿‿◕。)

•  

@SlavoMirek w sumie racja, az miło na sercu sie robi że ktoś także to lubi, jakiś tag mamy od tego?

źródło: 1534915982388.jpg

•  
      S........k

+1

@v1lk: Aaa. Też nie lubię siedzieć na dupie... Ale z kotowskim na spacer nie pójdę :D Pchlarz by mnie w nocy zamordował :D Ja już choruje na Rajze Fiber :D Trzeciego września samochodem do Turcji. Śniadanko w polu po kimaniu w samochodzie aaaaahhhhh zajebioza (ʘ‿ʘ)(ʘ‿ʘ)

•  
      S........k

+1

@v1lk: #googlemaps ale googlestreet nie ma

•  

@SlavoMirek ale Ci dobrze (ʘ‿ʘ) Turcja piękna, jest co zwiedzać, kraj,ludzie,kultura, gastronomia no dla mnie magia (づ•﹏•)づ

Też mam mam dwa koteły, ale domowe, moja by mi nogi urwała gdybym je na spacer zabrał xD

Przydał by się googlestreetwykopek , podróżnik, moz3
      @rozowy__pasek coś podpowie?

•  

@v1lk dokładnie, mój pies na dodatek wygląda jak biszkopcik -idealny do kawy

•  

@rozowy__pasek A pokaż pieska, można zobaczyć?

@SlavoMirek Nie mam pomysłu na tag, coś trzeba wykombinować (⌒(oo)⌒)

•  

@v1lk niestety teraz nie mam go obok, innym razem

•  

@rozowy__pasek trzymam za słowo ( ͡~ ͜ʖ ͡°) udanego dnia mirabelko ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

•  

@v1lk: kawka w robocie tez najlepsza rzecz z rana (ʘ‿ʘ)

źródło: 1534921114460-1585633481.jpg

•  

@v1lk Twój pieseł wygląda jak mój pieseł... Tylko mój jest rudy zaniast czarny i ma smuklejszy pysk. Kundel schroniskowy?

•  

@v1lk Pozdro

źródło: 1534922494192.jpg

•  

@maminfoodboga tak, schroniskowy.

Już wczoraj o tym pisałem, robiłem reportaż ze schroniska w Bielsku białej, żeby nagłośnić sprawę zwierzaków, jak zobaczyłem tą słodką mordke to zakochałem sie od razu i musiałem go wziąć ze sobą.

Najlepsza decyzja ever

Ten pierwszy z góry, słodziak straszny (ʘ‿ʘ) w słoneczku ma taki rudawy odcień, ale tak to wygląda dużo ciemniej.

źródło: 1534922819294.jpg

•  

@v1lk moja właśnie leży obok mnie i zaczepia. Wierny pieseł

•  

@miotaczplodoow śliczny widok mireczku (ʘ‿ʘ)

@maminfoodboga ten to samo, wierny pies jak żaden inny ( ̄෴ ̄)

źródło: 1534922994148.jpg

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@maminfoodboga ale fajna psina, faktycznie bardzo podobna (ʘ‿ʘ) na pewno by się dogadały. W zeszłym roku przyjaciel moje psiaka odszedł od nas chwilę po tragicznym wypadku w rodzinie, brakło mu Pana który się nim zajmował i ten drugi padł z tęsknoty, teraz został psiak z kotem który to męczy jak zabawkę, ale się dogadają w miarę, lecz co dwa psy to nie jeden |૦ઁ෴૦ઁ|

•  

@v1lk zbyt zazdrosna jest. Suke mojej babci tolerowala bo była druga w domu... Ale do czasu. Jak podrosła i zrozumiała że to jej dom oraz ze jest większa i silniejsza to zaczęła rządzić. Ogolnie suka babci nie mogła już podchodzić do ludzi itp. Jakby byla okazja to można Kiedys ich poznać :D

•  

@v1lk: proszę mnie tam zabrać!

•  

@maminfoodboga ze zwierzakami to zawsze jest zabawy tyle w domu że głowa mała, sam ich widok sprawia że mi się uśmiech pojawia na twarzy, warto mieć choćby jedno chociaż i tak lepiej dwa, problem ten sam A zabawy dwa razy więcej xD

@EndlessDream już jadę (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

•  

@v1lk: oby był udany, @v1lk: masz urlop czy jakieś inne?

•  

@mateusz-zahorski urlop urlop, i do lekarza muszę iść stąd to wolne.

Ale troszkę i wracam do siebie do Holandii, już doczekać się nie mogę mimo że kocham ten kraj, życie mam tam.

Zleci jak wszystko, aktualnie w Bielsku jestem po buciki jakieś ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

•  

@mateusz-zahorski rodzina to żona i dwa kotki, praca tam, mieszkanie. Reszta rodziny w Polsce, ale mają już swoje życia więc wyjazd dla nich w grę nie wchodzi.

Mi sie dobrze żyje, nic nie brakuje, jakiś tak powolutku sobie leci dzień za dniem, byłem w kilku innych krajach ale jakoś holandia podoba mi się najbardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@v1lk: a ile masz lat tak z ciekawości? Ja jestem na takim etapie że nie mam pomysłu na życie, w dołku jestem strasznym... Jak tam wyjechałeś pierwszy raz?

•  

@mateusz-zahorski pierwszy raz wyjechałem do Londynu 10 lat temu, tam byłem ponad rok, potem Niemcy, i Holandia, w między czasie krótkie okresy w Chorwacji, Włoszech, Węgry oraz Czechy, ale to tak wakacyjne dorabianie dla zabawy.

Najlepiej żyje mi się w Holandii, jakiś tak ten kraj mnie urzekł, dużo pracy, ogromne możliwości A i język jest w miarę prosty, a z angielskim jest prosto znaleźć pracę.

Jak byś chcial, mogę dac Ci namiar na dobre agencje i opisać jak to tam wygląda, spróbować nie zaszkodzi jeżeli pomysłu na życie brak, ja jestem zadowolony bardzo.

Żona którą poznałem będąc na urlopie w Polsce 6 lat temu, jest że mną do dzisiaj i mieszkamy w Holandii na stałe, nie mam zamiaru narazie nigdzie wracać bo sytuacja w kraj i mnie przeraża.

Praca łatwa, najlepiej uprawnienia jakieś mieć (np. Wózek widłowy) wtedy początku w tamtym kraju są o wiele prostsze, A i pracę szybciutko można znaleźć.

Agencje teraz oferują przyjazd za darmo, miejsce w pokoju oraz ubezpieczenie i transport, długi temat jak byś był ciekaw możemy dłużej pogadać (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

•  

@mateusz-zahorski A lat mam 31 ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

•  

@v1lk: o ja niedługo kończę 21,wiec za rok po wakacjach, zamiast iść na studia może wyjadę do Holandii ( ͡° ͜ʖ ͡°) lub w zimę bo umowę mam do grudnia, a jak wyglądają zarobki tam dla młodych, początkujących? Jeszcze jedno mnie zaciekawiło, jak poznałaś żonę będąc na urlopie?

•  

@v1lk: jasne że bym się chciał jak najwięcej o tym dowiedzieć. Brałeś się pierwszy raz wyjechać? Ja mam dziwne, lekkie obawy

•  

@mateusz-zahorski pewnie że miałem obawy, jak każdy ( ͡~ ͜ʖ ͡°) ale miałem dobry angielski, byłem pełny optymizmu i wiedziałem czego chciałem, pierwsza praca w UK w piekarni The Happening Bagel Bakery przy Finsbury Park, jak wracam wspomnieniami w te czasy to tylko uśmiech jest na mojej twarzy (⌒(oo)⌒) potem niestety zaczęło się mordowanie cudzoziemców, wojny w rejonenie w którym pracowałem i mimo ochrony właściciela jednak bałem się o siebie i wróciłem do Polski.

Pracowałem kilka miesięcy jako drukarz rotograwiurowy (technik informatyk, ukończenie kursów z grafiki pozwoliły mi dostać się na to stanowisko) ale jakoś ludzie z którymi pracowałem nie chcieli mnie w ogóle uczyć, bali się o własne posady że młodzi ich wygryzą i po prostu wolałem znowu wyjechać, wtedy wybrałem Niemcy, trafiłem do Bielefeld na magazyn Kaufland, jako orderpicker i reachtruck operator (picker to zbieranie przedmiotów na magazynie, kompletowanie palet i wysyłka na sklepy, a reachtruck to wózek wysokiego składowania, uzupełnianie palet gdy pickerzy już wybiorą wszystkie rzeczy, prosta fajna praca , zarobki wtedy 2700€ na akordzie, teraz ledwo 2000€), pojechałem na urlop na święta, miałem małe problemy wynajmując mieszkanie innym (pobili, okradli dom, pieniądze i nie zapłacili za pobyt, sprawa zgłoszona na bagiety ale bylo bardzo ciężko, miałem głęboką depresję i chciałem zrobić coś głupiego.. ale na szczęście byłem zbyt pijany, na następny dzień się ogarnąłem i przemyślałem wszystko, sprawa się wyjaśniła, tamci oddali kasę a mnie uniewinnili) i raz po powrocie poszedłem sobie na samotne piwko, już u mnie w rodzinnym mieście, w drodze do sklepu u koleżanki która pracowała w kasynie gier(wtedy były legalne i wszedzie) zobaczyłem piękną kobietę, od razu się zakochałem i mimo tego jak zniszczone było moje serce i życie to uratowała mnie z depresji, trochę to zajęło ale było warto zaufać, teraz jestem szczęśliwy że tak się stało.

W Niemczech pracowałem jeszcze kilka miesięcy, jednego dnia miałem wypadek podczas którego wypadłem z wózka przez kolegę który zajechał mi drogę, ręka wypadła z barku, miałem operację i masę problemów Bo agencja pracy chciała zrzucić na mnie cała winę, ale wypadek był pod kamerą, ja sprawę oddałem do sądu i udało sie bez problemu załatwić wszystko i jeszcze przeprosili ale miałem to i tak gdzieś, mendy.

Wróciłem do Polski ponownie, żona studiowała A ja chciałem coś robić, ale nie w Polsce bo nie odpowiadała mi pensja, wyjechałem do Holandii w której się zakochałem, kultura, kraj, język, tolerancja, życie, pensja, możliwości pracy, kształcenia się i podnoszenia kwalifikacji są ogromne, poza tym żyje sie po prostu fajnie.

W między czasie kilka wyjazdów do innych krajów, ale to bardziej dla zabawy i pracy na krótki okres czasu, lubiłem podróżować stąd takie pomysły.

A co do Holandii i pracy oraz warunków.
      Pracy dużo, w wielu dziedzinach, dofinansowania itp itd to super opcje.

Jest jedno nad czym pracują, wiekówka tzn, że stawka godzinowa jest uzależniona od wieku, wiem że coś tam zmniejszyli, ale nie jestem pewny, wcześniej było tak że do 23 roku życia stawka była mniejsza, ale też za domki agencyjne płaciło się mniej więc względnie wychodziłeś na swoje mając te 22/23 lata, jest też Pan @urwis69 poznałem go wczoraj, na pewno będzie wiedział więcej o aktualnej sytuacji odnośnie wiekówki niż ja, wczoraj udowodnił mi że wiem mniej niż myślałem za co jestem mu bardzo wdzięczny, jak coś to jego mógł byś zapytać gdy byś się zdecydował ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Taka moja historia w dużym skrócie, jak byś chciał przyjechać to daj znać, załatwimy dobre biuro i pracę z zakwaterowaniem, nawet na kilka miesięcy i będziesz mógł odpocząć i sprawdzić czego chcesz od życia i czy to jest właśnie to, lub dostać od razu jak Ci się spodoba.

Ja tam oferuje Ci to że sam tam nie zostaniesz, a to już jakiś plus posiadanie mirka z którym można zagadać w razie problemów (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

+: urwis69
    •  

@v1lk: (。◕‿‿◕。) jej, dzięki że tak dokładnie mi wszystko opisałeś, widać że jesteś dobrym człowiekiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może zacznę od początku, trochę o mnie i o mojej sytuacji, chciałbym poprawić maturę, m.in angielski który mi się przyda to pewne :) Zamierzałem w tym roku iść na studia, ale zostają mi tylko jakieś gówno kierunki. Dlatego aktualnie mam plan żeby pracować do czerwca i odłożyć sobie trochę na te studia, mieszkanie itp. Rok temu skończyłem technikum, informatyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°) zawód technik informatyk mam, trochę umiem, ale dużo sam się nie uczyłem więc wiedzą jest mała. Chwilę po skończeniu szkoły zacząłem pracę... W piekarni ( ͡° ͜ʖ ͡°) tam robiłem tylko przy pakowaniu i krojenia chleba, ale umowa jako pomocnik cukiernia xd praca od 21 do 3 w nocy, a piątki od 19 do 4-5 rano, zarobki dobre, nie było dużo pracy, tylko ciągle pozycja stojąca. Fajni ludzie, miło się pracowało, tylko że same kobiety xd takie po 40 stce xd Minus był taki ze wieczory ciągle w pracy, sobota tylko wolna ale często byłem zmęczony. W czerwcu trafiła się oferta, firma elektro energetyczna, możliwość zrobienia kursów, tylko 23km w jedną stronę, do piekarni miałem 10 więc często jeździłem rowerkiem. Minus że zarobie mniej, paliwo jedzenie (a w piekarni jedzenie za free) więc zostaje mi trochę ponad 1400... Chyba że będą nadgodziny lub sobota, wtedy trochę więcej wpadnie. Myślałem że będzie tu lepiej, a nie jest, żałuję że doszedłem z piekarni, tam spokojna praca była, blisko, mogłem jeść bułki słodkie ( ͡° ͜ʖ ͡°) aktualnie umowa do grudnia, jak mi nie da podwyżki, a raczej nie da bo tam słabo płaci, tym bardziej młodych ludzi nie docenia... Moze 50gr bym zdołał dostać :/ jak mi się nie będzie podobało odejdę, trudno, trochę mam odłożonych pieniędzy więc dam radę. Aktualnie mieszkam z rodzicami, myślałem nawet żeby za rok iść na studia, np Kraków (ja Radom) wynająć z kimś mieszkanie i tam zacząć nowe życie. Ostatnio narodził się nowy problem, kobieta... Której nawet na oczy nie widziałem ale okropnie się zauroczyłem.. Długa historia, może napiszę na priv jak będę miał odwagę ;] problem w tym że aktualnie nie widzę sensu bytu, wszystko mnie denerwuje i wkurza, siedzę od kilku dni i oglądam serial... Trochę zwróciła mi w głowie, chyba napisze Ci to na priv. Głupia sytuacja, ale może pomoże mi jak będę mógł to wyrzucić z siebie. A Ty co robiłeś w tej piekarni? Te zarobki to netto? :o Więc miałeś problemy z prawem? :D dużo już przeżyłes w życiu, kiedy się ożeniłeś? Żona studia a Ty wyjeżdżałes? Długie przerwy?

•  

@mateusz-zahorski widzę że także życie pełne wrażeń, ale początek to fajny zbieg okoliczności że mieliśmy podobny xD

Byłem piekarzem, przygotowywałam gotowe bajgle, piekłem chlebek chala (jak u nas chałka na święta) A w Londynie afroamerykanie ładnie mówiąc uwielbiają ten słodko chlebek, do dzisiaj pamiętam jak schodziły setki każdego dnia, ale było roboty i uśmiechu przy tym, super sprawa.

A co do kobiet, czas pokaże jak jest, najlepiej zająć zająć się sobą i własnym rozwojem, chyba ,że sytuacja jest skomplikowana to wtedy można rozmawiać i próbować naprawić ale to temat na dłużej, jak byś chciał to śmiało napisz i pogadamy, dam Ci namiar na priv (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

•  

No właśnie, informatyk w piekarni, później w elektryce xd Ty miałeś tam ciekawsze zajęcie, ja to monotonne xd

•  

@mateusz-zahorski napisałem pw (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞