Wpis z mikrobloga

Powiem Wam, że im staję się starszy tym mam mniejsze wymagania odnośnie gier. Niedługo wychodzi Red Dead Redemption 2 - wszyscy oczywiście są zachwyceni otwartym światem, a mnie to po prostu odrzuca i uważam tę całą ,,eksplorację" za zwykłe marnowanie czasu. Inny przykład: ostatni God of War. Jakże mnie irytowało poszukiwanie ukrytych, ale niezbędnych przedmiotów, zbaczanie z trasy, rozwijanie postaci, podczas gdy ja oczekiwałem prostego slashera. Do tego stopnia, że nawet tego nie przeszedłem i od razu sprzedałem. Kolejny przykład: pierwszy SW: Battlefront. Wiele osób narzekało na małą zawartość, brak możliwości złożonego rozwoju itd. Z kolei mnie po prostu podobała się ta cała prostota i z niechęcią przyjąłem większą ,,głębię" którą miał zapewnić Battlefront 2 (a przez aferę z lootboxami całkowicie zrezygnowałem z zakupu).

Obecnie gram tylko w Overcooked 2, Fifę oraz Gran Turismo Sport, czekam też na The Last of Us 2 który nie jest za skomplikowany, ale będzie fenomenalny na innych płaszczyznach. Ostatnią nieco bardziej złożoną grą w którą grałem był Wiedźmin 3, ale na tym koniec. Eh, chyba się starzeję.

#ps4 #gry #opinia
  • 11
@wjtk123: Cóż, widocznie preferujesz taki a nie inny styl rozrywki. Jedni lubią prosto i do rzeczy, a inni (np. jak ja) lubią mieć do dyspozycji cały świat. Moją dewizą jest "nie o to chodzi, żeby złapać króliczka, ale by gonić go".
@wjtk123 Mi zwyczajnie brakuje zwykłych prostoliniowych korytarzowych girer na 10-15h maks. Idziesz wyznaczoną trasą i się niczym nie przejmujesz. A nie pierdyliard znajdziek, ogromne połacie. Po co, na co. Tego jest za dużo (°°
Inny przykład: ostatni God of War. Jakże mnie irytowało poszukiwanie ukrytych, ale niezbędnych przedmiotów, zbaczanie z trasy, rozwijanie postaci, podczas gdy ja oczekiwałem prostego slashera. Do tego stopnia, że nawet tego nie przeszedłem i od razu sprzedałem.


@wjtk123: przecież od początku było wiadomo, że ta część będzie się różniła od poprzednich i nie będzie zwykłym slasherem, więc wystarczyło trochę poczytać/pooglądać przed kupnem ¯\_(ツ)_/¯