Wpis z mikrobloga

@PeteGlorious: Django do porównania tabel w PDF i Excelu?

To idzie w tak złym kierunku, że nawet nie wiem od czego zacząć. Ale napiszę jedno: używaj odpowiedniego narzędzia do zadania. Django nie jest odpowiednim narzędziem do tego zadania.

Django to framework webowy, a nie analizator dokumentów.
@PeteGlorious: można. Ale to bez sensu, bo w przypadku takiego PDF-a jest tak wiele rzezczy które może pójść źle, że to po prostu bez sensu.

O ile Excel jest prosty, masz arkusze, kolumny i wiersze, to taki PDF może być wygenerowany w totalnie różny sposób. Może nawet nie być tabelki (sic!) tylko linie wektorowe powstawiane, a tekst w polach jako wiele etykiet w miejscach X,Y na "kartce".

Jeśli coś takiego byś
@morsik o widzisz, to nie byłem świadomy że takie mogą się pojawić przeszkody. Dziękuję za odpowiedź. A co za inne ciekawe, lepsze i użyteczne rzeczy masz na myśli? Jak narazie napisałem bloga z możliwością komentarzy, logowania i draftów
@PeteGlorious: ja piszę rzeczy dla siebie hobbystycznie w ramach nauki ;)

Nie musisz pisać od razu nie wiadomo jak skomplikowanego narzędzia.

W życiu dla siebie napisałem:
- Mikro statystyki w czytające bezpośrednio z loga (cholernie brzydkie, że czyta z loga, ale ładnie wyświetlało, niestety nie mam screenshota…) [PHP] (GitHub/morsik/phpstats)
- Ponga w [C/SDL]
- Mini bloga [Django] (mistrzowsko, pisałem w Django nie wiedząc nawet, że to Python - którego
@PeteGlorious: nie masz brać problemu na siebie ;)

Rozwój open source nie polega na tym, że ktoś Ci przydziela zadanie, tylko na tym, że używasz softu X i coś Ci w nim nie pasuje. Poprawiasz to i wysyłasz im poprawkę, żeby ulepszyć ten soft ;)

To oczywiście wiąże się z tym, że na siłę nic takiego nie zrobisz - bo musisz czegoś już używać w konkretnym zastosowaniu żeby trafić na coś