Wpis z mikrobloga

#dubaj #podrozujzwykopem

Hej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niebawem będę mieć okazję zobaczyć trochę miasta podczas dnia przerwy między lotami. Jakieś porady co do miejsc którę mogę zobaczyć? Lepiej samemu czy wykupić jakąś wycieczkę od Emirates?
Oprócz tego jakieś porady co do faktu, że będę tam sama, młoda kobieta z jasnymi włosami? (,) (wiem, stereotypy motzno)
  • 12
@hmmm_mmm: Jak dużo czasu masz?

Generalnie będąc samą i tak zachowując minimum rozsądku i bezpieczeństwa (typu zbytnio nie spoufalać się z nieznajomymi) to spokojna możesz być. Nic ci się nie stanie a miasto moim zdaniem jest wyjątkowo bezpieczne.

Co zwiedzać?

- centrum handlowe "Mall of the Emirates" i "Dubai Mall"
- marinę Dubaj
- Burj el Arab
- Burj Khalifa (jak jest czas to obejrzeć pokaz fontann)
- sztuczna wyspa Palm
@Micho_master: o to mi chodziło () Dziękuję. Przylatuję o 7 rano, wylatuję następnego dnia o 3 w nocy, także cały dzień będzie.
@szoon: Wezmę to pod uwagę :)

Przepraszam jeśli to głupie pytanie - chodzenie w krótkich spodenkach jest w porządku, prawda? Zwłaszcza, że będzie gorąco.
@hmmm_mmm: Spokojnie można chodzić w spodenkach, to jest w miarę takie nowoczesne miasto. Ewentualnie nie wejdziesz tak ubrana do meczetu lub innego miejsca kultu.

EDIT:

Pytałem się znajomej, która często tam bywa z racji lotów w dalsze miejsce i poleca dłuższą przewiewną spódnicę. Czasem na takie krótkie spódniczki niektórzy krzywo patrzą i możesz mieć nieprzyjemności.
@hmmm_mmm: nigdzie nie czułam się tak bezpiecznie jak w Dubaju :) Krótkie spodenki, sukienki jak najbardziej ok, w ramach przyzwoitości oczywiście, bo te wyszarpane, że widać połowę pośladków to wszędzie średnio wyglada...
Chociaż i takie gwiazdy można tu spotkać