Wpis z mikrobloga

Mój wykop na ten temat został zakopany (częściowo za zbyt sensacyjny nagłówek), ale niektóre osoby temat zainteresował, więc podaję jeszcze linka do swojego artykułu tutaj, bo temat jest ciekawy.

W skrócie: NASA pokazuje zdjęcia pomarańczowego Marsa z czerwonym niebem i pisze w artykule, że to są naturalne kolory, "takie jakbyśmy tam byli i widzieli na własne oczy". Podają instrukcje w jaki sposób zdjęcie uzyskali. Podążam za ich instrukcją, składam zdjęcie w dokładnie taki sam sposób i dostaję kolory takie jak na Ziemi.

Zaznaczam, że to nie żadna teoria spiskowa, podaję tylko suche fakty i przedstawiam dowody z oficjalnych źródeł NASA. Kolory prezentowanych zdjęć są oryginalne, nie były w żaden sposób zmieniane.

Artykuł: http://www.tylkociekawe.pl/2018/08/23/nasa-przylapana-na-klamstwie/

#mars #kosmos #nauka #ciekawostki #nasa #astronomia

Osoby, które przeczytają artykuł zapraszam do dyskusji. To mój pierwszy wpis na mikroblogu!
Pobierz Maniek1986 - Mój wykop na ten temat został zakopany (częściowo za zbyt sensacyjny nag...
źródło: comment_JXYJ4EZAo4f2T1sHIzDUWiJZkZhyvhS9.jpg
  • 7
Dzięki za opinię, jest sporo rzeczy w kategorii "tajemnie", ale inne kategorie też już się zapełniły. Postaram się pisać więcej na inne tematy. Redaktorów na naszej stronie jest w tej chwili dwóch, niedawno wystartowaliśmy.
@Maniek1986: Hmmm, a to nie jest tak że oficjalnie powiedziano że mars jest rdzawy, a termin "czerwona planeta" po prostu tak mocno wlazł ludziom do głów że już tak zostało?? No i jeszcze ten ton wypowiedzi "NASA kłamie, spizeg", no prawie. Jest też kwestia technologiczna, oraz też trzeba pamiętać że warunki admosferyczne na Marsie są inne niż na ziemi. Niebo ziemskie jest niebieskie bo z tą częścią pasma promieni słonecznych najlepiej
@RandomowyMetal: Dzięki za wyrażenie swojego zdania o sprawie. Ja w artykule nie snuję żadnych niepopartych faktami teorii. Przedstawiam dowód i mówię, w jaki sposób każdy może go zweryfikować.

Odpowiedz proszę na dwa moje pytania:
1. Jak to się stało, że na zdjęciu panoramy prezentowanym na początku artykułu, kolor niebieski kalibratora zamienił się w czerwony, a kolor zielony w pomarańczowy? Jeśli uważasz, że to wina rdzawego pyłu, to przewiń dalej artykuł, gdzie