Wpis z mikrobloga

No i przyszedł weekend! Z czym się wiąże weekend? Weekend wiąże się z MECZAMI LOKALNYCH KLAS ROZGRYWKOWYCH! Zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w tych arcyciekawych spotkaniach i piwkowania. Pogoda się zapowiada średnio, ale, jak mówić powinno polskie motto narodowe, jakoś to będzie.
Jadąc na mecz będziemy dawać znać jak nas rozpoznać, jak usiądziemy damy znać gdzie siedzimy. Dołączcie do nas!

Planujemy wspólnie z @wielka_glowwa i @d0t3r odwiedzić następujące spotkania:

Sobota 11:00 Stadion Miejski w Chorzowie ul. Lompy 10a - Wyzwolenie Chorzów – Sparta Katowice
Spotkanie znanej już mi Sparty Wrocław, która będzie próbowała zdobyć bastion Wyzwolenia Chorzów. Jest to Katowicka okręgówka – po trzech spotkaniach Sparta Znajduje się na 7 miejscu z 6 punktami, natomiast Wyzwolenie plasuje się na 13 pozycji z jednym punktem. Wyzwolenie wyprzedza tylko o jedno oczko ubiegłotygodniowego przeciwnika Sparty – Sparta wygrała tydzień temu 6:2 z Ogrodnikiem Ciemielice. Ostatni mecz Wyzwolenia to remis z Fortuną Wyry 0:0. Czy spodziewać sięc zegoś ciekawego? Nie wiem. Na pewno będzie: maksymalnie 22 zawodników na boisku, co najmniej trzech sędziów, ze trzy piłki, piwo i kupę krzyków.

Sobota 13:30 Stadion Kolejarz ul. Alfreda 1 - Kolejarz 24 Katowice – AKS II Mikołów
Nowe drużyny – znany obiekt. Inauguracja sezonu! Jest to mecz Katowickiej grupy A klasy. Obie druzyny to weterani A klasy – zeszły sezon Kolejarz był na przedostatnim miejscu w tabeli (13), AKS na miejscu 7. Czy spodziewać się tutaj czegokolwiek? Widowiskowych bramek? Brawurowych akcji? Zobaczymy w sobotę! Możemy się chwilę spóźnić, trzeba przejechać bez Chorzowa.

WYJAZDOWY HIT!
Sobota 17:00 Ośrodek Sportowy Walka ul. Jaskółcza 40 - Walka Zabrze – Piast Pawłów
Derby Zabrza na inaugurację. PIĘKNA NAZWA DRUZYNY i równie piękna nazwa klasy rozgrywek – Sushi Kushi B-klasa! Dlaczego akurat to spotkanie, a nie inne w Zabrzu (Wszyskie odbywają się w tym samym czasie niestety)? Łatwy dojazd. Walka Zabrze to najstarszy zabrzański klub, o długich tradycjach gry poza pierwszą liga i ekstraklasą! W latach ’70 zdarzyło im się trafić do III ligi, potem znów w 2003 – jebła kopalnia i grają se w B-klasie. W zeszłym sezonie Walka zakończyła rozgrywki na miejscu 4 a Piast na miejscu 5. Będzie pojedynek na poziomie!

To będzie hit całego weekendu, zwieńczenie trudów kibicowskich! C KLASA! Wg strony to nawet Lorem Ipsum Klasa C.
NIEDZIELA 17:00 Ośrodek Sportowy Walka ul. Jaskółcza 40 - MSPN Górnik Zabrze – FC Kłodnica Gliwice
Co może być lepszego od najniższej klasy rozgrywek? Chyba niewiele! Właśnie dlatego nie może nas tam zabraknąć! To spotkanie wyjątkowe – jak wszystkie w ten weekend. Oprócz tego, że to inauguracja c-klasy to jeszcze będę kompletnie trzeźwy. Zapraszam do wspólnego kibicowania!

Oprócz tego wypisałem sobie na kartce następujące mecze:
Okręgówka Katowicka
Podlesianka Katowice – Pogoń Imielin – 25.08 17:00
A-klasa Zabrze – oba mecze 25.08 17:00
Zaborze Zabrze – Orzeł Stanice
Społem Zabrze – Gwarek Zabrze
Klasa A Katowice – oba mecze 11:00 26.08
Józefka Chorzów – Strażak Mikołów (ktoś pisał, że się wybiera – ja raczej po sobocie na 11:00 to mogę nie dotrzeć)
Herman 22 Katowice – Sląsk II Świętochłowice

Sushi Kushi Klasa B – Zabrze
Quo Vadis Makoszowy – LKS Bujaków 17:00 25.08
I Liga wojewódzka – A1 Junior
SKS Gwarek Zabrze – UKS Ruch Chorzów 11:00 26.08
W miarę możliwości będziemy robić relację live, ale nie obiecuję. Na pierwszym meczu w sobotę możliwe, na ostatnim raczej jedynie mało prawdopodobne.

Do zobaczenia!

#pilkanozna #malyfutbol #lepszenizekstraklasa #katowice #chorzow #zabrze #slask #slaskiewykoppiwo
  • 14