Wpis z mikrobloga

W Niemczech trwa dyskusja o przywrócenie poboru do Bundeswehry.Ze strony CDU ( Partia Merkel ) padła propozycja by też uchodźców objąć poborem do bundeswehry.Co wy na to ? Było by to z pożytkiem dla niemieckiej armii ?

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech

https://www.tagesschau.de/inland/dienstjahr-fluechtlinge-101.html

#neuropa #4konserwy #wojsko #armia #pobor #uchodzcy
  • 25
@spokojnie_to_ja: Moim zdaniem pobór to relikt przeszłości, nie zrobi się z niewolnika żołnierza. Każdy w pierwszej kolejności broniłby swoich bliskich, rodziny. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to wystarczy dobrze płatna armia zawodowa wraz z sporą rezerwą która raz na jakiś czas ma szkolenia, a na co dzień pracuje + prawo do posiadania broni ( zezwolenie) i to wystarczy. Natomiast odnoście uchodźców to powinni jak każdy mieć możliwość bycia żołnierzem zawodowym.
@spokojnie_to_ja: pod koniec obowiązywania poboru w 2008-9 tylko 15% z danego rocznika szło do bundeswehry, reszta wybierała służbę zastępczą. Niemcy przeżywały problemy w szpitalach i domach opieki po zniesieniu poboru, to był też jeden z głównych argumentów przy referendum na temat poboru w Austrii.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to wystarczy dobrze płatna armia zawodowa


@Stokuj: Nie wystarczy, na wojnie liczy się morale nie wypłata, a obecna niemiecka armie ma problem z morale.