Wpis z mikrobloga

Mirki pisze do Was ponieważ w mojej miejscowości mężczyzna trzyma psa rasy pitbull (?) w niewielkim ogrodzeniu gdzie ten pies siedzi cały czas. Nigdy nie zauważyłem zeby gdziekolwiek z nim wychodził. Nie znam sie za bardzo na przepisach co do wymagań w takich kojcach ale wydaje mi sie ze na takiego dużego psa nie sa to odpowiednie warunki. Do tego piesek jest potwornie smutny, przechodząc obok siatki prosi zeby sie z nim pobawić. Jest mi go strasznie szkoda. Podsyłam kilka zdjeć i bardzo bym prosił żebyście mi powiedzieli czy to jest zgodne z prawem ? Czy z tym cos mozna zrobić ? Nie rozumiem po co ktos tak trzyma psa... Bede wdzięczny za odpowiedz. Zdj w komentarzu #zwierzeta #prawo #znecanie #psy #pies
Pobierz blvckie - Mirki pisze do Was ponieważ w mojej miejscowości mężczyzna trzyma psa rasy ...
źródło: comment_wnL0K5jwkk8xvuAuve3Wl7W4JOtYVgOO.jpg
  • 12
@Sweet_acc_pr0sa to jest prawda że lepiej trzymać psa w kojcu niż go uśpić, ale decydując się na zwierzę trzeba zdawać sobie sprawę z tego że jest to ogromna odpowiedzialność i poświęcenie.
@drugsorbrain właściciel posesji nie posiada ogrodzonego podwórka więc pies przebywa w kojcu 24h. Raczej nie jest wprowadzony na spacery z tego co obserwuje a właściciel nie trzyma go w celu ochrony mienia.
@blvckie: ta, mojego tescia doberman byl swietnym psem spokojnym i wgle, ale jak w nocy potrafil pokonac 2metrowe ogrodzenie i wleciec sasiadowi do kurnika zagryzc kure czy dwie i wrocic spac pod kojec, tesciu sie #!$%@? i zamknal go w klatce 4x4 z zakratowana gora, i tak go trzymal za kazdym razem jak musial wyjsc z domu, i powiesz mi ze zle robil? co mial go uspic czy do pracy zabierac?