Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak Was, ale mnie irytują ludzie, którzy pod płaszczykiem dobrych intencji wzbudzają w ludziach poczucie niezręczności. Taka sytuacja w #krakow a i wcześniej w #warszawa : idę ze swoim ( w sumie nie wiem czy jest moja, dziwny status XD) różowym paskiem, ryjki przymulone, nagle wyskakuje ziomek, że tam zaczepiają najbardziej uśmiechnięte pary (XDD) i chcą, żeby ocenili ich entuzjazm, bla bla bla. No wiadomo, że odruchowo się jest miłym, ale potem się tego żałuje. Wszystko spoko, jednak no fajnie by było, gdybym przekazał jakieś pieniądze na jakąś fundację. I co mnie najbardziej zirytowało to to, że to nie było pytanie, tylko wręcz żądanie, nachalne dobieranie się do mojego portfela. Było mi niezręcznie, no ale odmówiłem i mam już nauczkę, żeby nigdy więcej nie dawać ludziom nawet minuty swojego czasu na ulicy. Naciągacze, tfe..

Ps. Wiem, że pewnie dla większości to norma, ale ja pochodzę z prowincji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#scam #pieniadze
  • 11
nagle wyskakuje ziomek, że tam zaczepiają najbardziej uśmiechnięte pary (XDD) i chcą, żeby ocenili ich entuzjazm


@Sajjfe: w Warszawie przy dworcu Śródmieście często chodzą i zaczepiają ludzi tekstem:

cześć szukam uśmiechniętych osób które ocenią mój entuzjazm


a ja wówczas odpowiadam:

a ja szukam chociaż jednej osoby która się ode mnie odpier$oli


działa za każdym razem ( ͡° ͜ʖ ͡°) #takbylo
@Sajjfe: @gumpa_bobi: kiedyś trafiłem na jakiś artykuł gdzie było opisywane, że fundacja na której rzecz działają w ogóle nie istnieje, no ale to też by było dziwne aby tyle lat się tam utrzymali... Jeszcze czasem mają tam konkurencję w postaci jakiś "studentów" co wciskają wkładki do butów... Jeden z najgorszych gatunków ludzi.
@Sajjfe: Pochodził byś jeszcze trochę to byś spotkał greenpeace, cyganów z różami, bezdomnych co na piwo zbierają i jak byś na chwile stracił wzrok z różowego to dostał byś zaproszenie do klubu i prywatny taniec. Ja zawsze jak przechodzę przez rynek to mam co najmniej jedną taką propozycje :)
Najbardziej irytujące jest to, że chce się po prostu być miłym, no ale nie warto, po prostu nie warto XD.


@Sajjfe: po prostu bycie miłym to nie jest stała. Jak ktoś nadużywa, pstryk, zmieniasz bycie miłym w "nie mam czasu" i nawet nie czekając na odpowiedź idziesz sobie. Co za problem. :)
@testowyandrzej: Chodzi o to, żebyś wpisał się do ich śmiesznego notesiku i rzy okazji zapłacił na fundację, nawet nie słuchałem jaką, bo przypomniał mi się ten scam z Warszawy. Wpisujesz ocenę tego, który Cię zaczepił, swoje imię, miasto i kasę XDD. No aż ciśnienie mi się podnosi jak to sobie przypomnę, tę bezczelność ; D. Na jeden ulicy 3 razy zaczepili mnie o to samo : )).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sajjfe: lepiej późno niż wcale. Ja z oddali takich namierzamy i macham głową że "nie". Jeżeli nie wystarcza to dziękuję i odchodzę/nie zatrzymuje się.