Wpis z mikrobloga

O ktos napisał to co sygnalizowałem kilka dni temu. Czesto ''wykazywano'' ostatnio, że Ludmiła Kozłowska rzekomo prowadziła prorosyjska działanośc w Mołdawii, gdy jak pisałem faktycznie ona wspierała proeuropejskie partie centrowo liberalne . Natomiast za atakiem na nią stoją media powiązane z obozem mołdawskiej lewicowej władzy.

Polecam cały artykuł, bo wyglada na to, że wiele tego co w sprawie napisano może być podrasowane dla celów politycznych.
całość klik
Osobiście własnie to prymitywne podrasowanie oraz radość prorosyjskich troli nakazuje nie przyłaczać się do tych, którzy automatycznie uznali, że Kozlowska to jakas rosyjska agentka.
Aczkolwiek nie wykluczam, że nią jest.

Przypadek Kozłowskiej każe zadać pytania nie tylko o finanse FOD, ale i o to, komu służy rozpętanie zamieszania o nią w kulminacyjnym momencie sporu między władzami w Warszawie a Brukselą w sprawie praworządności. Co jest bardziej szkodliwe: nie najmądrzejszy wpis męża Kozłowskiej Bartosza Kramka o "wyłączeniu rządu" czy danie Unii przesłanek do uznania, że w Polsce rozpoczęto wojnę z organizacjami trzeciego sektora.I czy minister ds. służb specjalnych wie, że decyzja o wpisaniu Kozłowskiej do SIS stała się pożywką dla jednego z najbardziej szemranych oligarchów byłego ZSRR.

Chodzi o rządzącego z tylnego siedzenia Mołdawią Vlada Plahotniuca, który instrumentalnie wykorzystał oświadczenie Stanisława Żaryna, rzecznika ministra Mariusza Kamińskiego, do uderzenia w proeuropejską opozycję w tym kraju. Wiarygodna instytucja rządowa (ABW) z wiarygodnego państwa UE (Polski) dała mu do ręki argumenty w walce z przeciwnikami. Plahotniuc formalnie jest tylko szefem współrządzącej Partii Demokratycznej. W rzeczywistości – jako udoskonalona wersja Wiktora Janukowycza – poprzez sieć firm i powiązań rodzinno-polityczno-biznesowych kontroluje całe państwo.


Jest też o tym kazachskim oligarsze, które u nas też przedstawia się jako prorosyjskiego.

W imieniu Kazachstanu ekstradycję Äblazowa próbowała wymóc na Francji Rosja (Astana nie ma umowy ekstradycyjnej z Paryżem), przed czym ludzie Kozłowskiej intensywnie i skutecznie go bronili. Dlaczego zatem – jak dziś sugerują niektórzy – miałby współpracować on ze służbami Kremla? Skoro był agentem Putina, dlaczego ten chciał go wtrącić do więzienia lub przekazać dalej Nazarbajewowi, by ten rozprawił się z nim osobiście?

Warto przypomnieć, że sekstaśma z domniemanym udziałem Kozłowskiej i kazachskiego oligarchy Muchtara Äblazowa, którą w Polsce bezkrytycznie powiela część dziennikarzy, została spopularyzowana przez media mołdawskie kontrolowane przez Plahotniuca. Wcześniej podobnymi materiałami szantażowano byłego premiera Vlada Filata i dziennikarkę Natalię Morari, z którą Kozłowska współpracuje. W rozmowie z nami Morari przekonywała, że taki model pracy jest swoistym podpisem oligarchy.


Sprawa jest skomplikowana i trudno się w niej rozebrac osobm nie dysponujacymi głebowką wiedza.
jednak na pewno wiekszosc artyklułów jakie ostatnio sie ukazywała jest uproszczona do tego stopnia, ze wręcz zmanipulowana. Np. tezy o prorosyjskiej działąności Kozłowskiej w Mołdawii gdy pokazuje się zdjecia ze spotkań z proeuropejskimi politykami.

#ukraina #moldawia #neuropa #4konserwy ....
  • 18
@szurszur:

W imieniu Kazachstanu ekstradycję Äblazowa próbowała wymóc na Francji Rosja (Astana nie ma umowy ekstradycyjnej z Paryżem), przed czym ludzie Kozłowskiej intensywnie i skutecznie go bronili. Dlaczego zatem – jak dziś sugerują niektórzy – miałby współpracować on ze służbami Kremla?


W celu uwiarygodnienia.A brak umowy ekstradycyjnej to ulatwia.

Warto przypomnieć, że sekstaśma z domniemanym udziałem Kozłowskiej i kazachskiego oligarchy Muchtara Äblazowa, którą w Polsce bezkrytycznie powiela część dziennikarzy, została spopularyzowana
@szurszur: Sugerowanie, że Plahotniuc jest prorosyjski i lewicowy - XDDD
Zawsze był jednocześnie prounijny ale jednocześnie był ostrym przeciwnikiem unii z Rumunią. I to drugie go mocno odróżniało od reszty prozachodniego obozu w Mołdawii.
Sam się natomiast wyjątkowo nie znosi z autentycznie lewicowym i prorosyjskim Dodonem, ale to nie przeszkadza im w ubijaniu deali co jakiś czas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pas-ze-mna-owce: A gdzie tu jest sugestia, że jest prorosyjski? Ja zrobiłem o sprawie inny wpis i tam określałem go jako proeuropejskiego.
Natomiast jego partia jest określona jako socjaldemokratyczna i należy do Partii Europejskich Socjalistów.
@szurszur: Oczywiście, pisanie najpierw o tym, ze przydaje się "prorosyjskiej i lewicowej władzy" i płynne przejście do Plahotniuca a potem "a gdzie tu sugestia". ;)
Och. Oficjalnie należy. Głównie po to by nie być we wspólnej frakcji z obozem prorumuńskim, który w większości siedzi w ALDE ;) No i dzięki temu może być razem z Dragneą z Rumunii, który jest podobnym władcą swojego kraju, ale z tylnego siedzenia. Obu panów ma
@Pas-ze-mna-owce: Nie, bo sugerujesz, że ja pisałem o prorosyjskiej lewicowej władzy, a tu niczego takiego nie ma stąd uciekasz od podania cytatu.
Pisałem, że to ona nie jest prorosyjska jak sugerują ataki, a atakuje ja rzadzaca lewica. To przeciez prawda.
Tych socjaldemokratów nazwąłem proeuropejskimi w innym wpisie (sprawe opisałem jako wojenke w obozie prozachodnim) , więc zarzuty całkiem chybione.
@szurszur: A ja poważnie zapytałem czy mam ci przekleić połowę twojego (?) tekstu
Osoba Kozłowskiej mnie ani parzy, ani ziębi. Płotka. Wbrew temu co się próbuje kreować.
Rządząca lewica? Z rządem tworzonym głównie przez ugrupowania liberalne? I wroga wobec lewicowego prezydenta? Woah ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie śledzę aż tak twojej pracy by znać wszystkie twoje wpisy, możliwe, że gdzie indziej faktycznie to tak opisałeś, ale nie
@Pas-ze-mna-owce: W moim tekscie nie ma tego co napisałes. Twój rzekomy cytat to manipulacja.

Rządząca lewica? Z rządem tworzonym głównie przez ugrupowania liberalne? I wroga wobec lewicowego prezydenta?


@Pas-ze-mna-owce: Ale krytkuje Kozłowska lewica. Nie pisałem, że oni się przyjaźnią z Dodonem. Znowu chybione zarzuty.
@szurszur: Nie wiem ile ci płacą, ale chyba za mało ;)
Po pierwsze - jaki rzekomy cytat, skoro nie dałem żadnego i tylko zapytałem czy przekleić ci połowę tekstu (podobno twojego, chociaż jak przejrzałem teraz na szybko twoje wpisy na wykopie mam pewne wątpliwości co do tego)? ;)
Po drugie - och, technicznie rzecz biorąc nie skłamałeś. To "tylko" półprawda. Jak Goebbels. On też nie kłamał. Tylko napisałeś to tak, że
Po pierwsze - jaki rzekomy cytat, skoro nie dałem żadnego


@Pas-ze-mna-owce: Prosze bardzo wklejam niżej. Nawet zastosowałes cudzysłów:

pisanie najpierw o tym, ze przydaje się "prorosyjskiej i lewicowej władzy"


Doszukałeś sie sugestii tam gdzie jej nie ma. Gdybym chciał komuś przypisać prorosyjskosc to napisałbym to wprost.