Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Polak jest biedny; wiejskie pochodzenie, lata zaborów, wpływ komuny, rodziców, Jana Pawła Drugiego, pieca kaflowego w mieszkaniu.

  Czarny jest biedny: wina genów, inteligencji i normalnego stanu rzeczy w przyrodzie.

  #neuropa #4konserwy #usa #bekazpolakow #bekazprawakow #protest

  odpowiedzi (31)

 • avatar

  Tak na poważnie o tych zamieszkach w stanach. Trzeba być debilem, żeby uważać że to sytuacja gdzie zero-jedynkowe postrzeganie świata się sprawdza.
  Czarni są w stanach dalej prześladowani, systemowy rasizm istnieje, policja gorzej traktuje czarnych obywateli. Takie są fakty (Policja w stanach to ogólnie poziom Chin bardziej niż cywilizowanego świata, jest mnóstwo filmów w których otwierają ognień i pacyfikują nieszkodliwe osoby, czasami nie będące nawet manifestantami). Po prostu śmierć George'a Floyda przelała czarę goryczy. Protesty są w 100% uzasadnione.
  Trzeba też zaznaczyć, że czarni częściej popełniają przestępstwa, gangi w USA są złożone w ogromniej części z czarnych, a to co dzieje się w niektórych miastach nie jest protestem tylko zwykłymi napadami, wykorzystaniem chwilowej destabilizacji. Nie ma wytłumaczenia dla atakowania postronnych ludzi oraz demolowania i plądrowania sklepów.
  Pamiętać należy, że wbrew opinii wykopowych rasistów czarni nie popełniają przestępstw, bo są czarni, a dlatego że są biedni, gorzej wyedukowani i mają statystycznie gorsze życie niż biali. Dodatkowo są jeszcze radykalizowani w swoich działaniach i poglądach przez ludzi wmawiających im, że potrzebna jest wojna rasowa, że trzeba zabijać białych itp (np część Antify). Zdesperowany człowiek wierzy w takie rzeczy i wcale nie musi być idiotą, ani nie musi być czarny. Dobrym przykładem są Niemcy lat 30 XX wieku.
  Tak na marginesie to rasistowskie szambo które wylewa się na głównej i w gorących pokazuje tylko, że polacy są ksenofobami i daleko im do poziomu krajów rozwiniętych. To nie jest nagłaśnianie problemu tylko pretekst do uzewnętrznienia swoich rasistowskich poglądów co pokazali zakopując masowo znalezisko o czarnych ludziach broniących sklepu przed dewastacją.

  #bekazprawakow #bekazlewactwa #takaprawda #neuropa #4konserwy #usa #rasizm
  pokaż całość

  odpowiedzi (115)

 • avatar

  Te dziewczynki twittera przeginają pałe. Raka dostaje sie jeszcze przed przeczytaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #usa

  odpowiedzi (28)