Wpis z mikrobloga

Ostatnio zbieram się do kupienia transmitera Xiaomi Roidmi 3s, ale mam pewne wątpliwości:
- czy przy korzystaniu z transmitera, dalej będę mógł zmieniać stacje radiowe za pomocą przycisków na kierownicy?
- czy można zmieniać utwory w Spotify z poziomu kierownicy czy tylko manualnie za pomocą telefonu?

#xiaomi #roidmi #motoryzacja #samochody #telefony
  • 12
@PaulStone: Po prostu nie chce wymieniać radia. Zależy mi na sterowaniu nim z poziomu kierownicy. Z tego co czytałem, to trzeba by trochę zainwestować w kupno specjalnego interfejsu(?), żeby móc bezproblemowo korzystać z przycisków funkcyjnych
@rymcyk: jako użytkownik 2s odpowiem: W radiu ustawisz częstotliwość ustawioną w transmiterze i będziesz ją traktował jako kolejną stację radiową. Zmiana piosenek to albo z poziomu telefonu (moim zdaniem tragedia), albo aplikacja Roidmi daje opcje zmiany piosenki przez potrząśnięcie telefonem. Ja za to kupiłem sobie za ~10$ na ali pilota pod bluetooth do sterowania muzyką z telefonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@rymcyk: roidmi działa jak stacja radiowa nadaje do twojego auta, radio w aucie nastawiasz na daną częstotliwość. Zmiana utworów odbywa się na urządzeniu z którego przez bluetooth nadajesz dźwięk do roidmi.
Ostatnio w firmie bawiłem się Sony dsx-a410bt. Jak masz zamiar nadawać muzykę z telefonu to sprawdzi się zajebiście. Do tego działa nawet jako zestaw głośnomówiący. Ogólnie polecam bardziej niż roidmi. Chyba że kasa się liczy to jednak roidmi.
@PaulStone: da się, też byłem zdziwiony. Jednak np sporo pilotów, które widziałem ma w opisie adnotację, że nie łączą się z telefonami Xiaomi (nie wiem czemu) ale generalnie się da ( ͡° ͜ʖ ͡°)