•  

Ja pierdziele Mirki, co tu sie odebało to ja aż jestem blady. #afera #ukraina #praca #prawo #polska #europa #historia #chamstwo

Chodzi mi o to znalezisko. Gdzie chłopak z ukrainy pokazuje, że są w naszym kraju firmy (Januszexy) gdzie zarabia się 30zł dniówki za ciężką pracę, że nie jest przestrzegane prawo pracy, że nie ma ciepłej wody w lokalach dla pracowników, że jest zimno w pokojach, że są problemy z wypłatami, że ludzie nie mają gdzie zrobić sobie jedzenia i znał przypadek gdzie dania są robione na ognisku. No i znaleźli się komentatorzy z dupy wyjęci, np:

@h225m : "To i tak zarabia 2 razy więcej , niż u siebie."
    @getin : "nikt ich siłą do przyjazdu nie zmusza"
    @Marek1991 : "Ale on musi być prostakiem, że godzi się na taki wyzysk."
    @RandomowyJanusz : "Nie podoba się, to zjazd. Na jego miejsce czeka tysiące następnych sqrwysynów, którzy nas mordowali. Niech teraz odpracowują."
    @FrasierCrane : "Niech spierdala."
    @gavin442 : "To po chuj jeździ do Polski pracować skoro ma tak źle?"
    @DawajDawaj : "W dupach się im poprzewracało od tego dobrobytu, przyjezdzają i dziwią się, że nikt im kasy za darmo nie daje tylko każe pracować."
    @Loperenco : "No to jak się nie podoba to po chuj przyjechał? Niech wróci do siebie i pracuje na swoją "ojczyznę"."
    @panzerschokolade : "Jak się nad nimi nie stoi to nic nie zrobią."
    @el_luchador : "To niech wypierdala zrec psy na ukrainie"
    @Maou : "To polecam wrócić na ukre i robić za 5 zł w przeliczeniu"

Czy Wy macie rozum i godność człowieka? Mówicie o młodych ludziach którzy tak samo jak nasi młodzi rodacy wyjeżdzają do Niemiec czy UK zarobić i też ich spotyka tam czasem ciężki los. Ale wyjechali z myślą o lepszym jutrze, lepszych pieniądzach, przyszłosci, chcą pracować i BARDZO DOBRZE PRACUJĄ (zainteresowanych dlaczego, zapraszam na prv). Są to normalni ludzie, tacy sami jak Wy.

Wszystkich Ukraińców którzy jakimś cudem mają tu konto i to czytają chce powiedzieć, że nie wszyscy nasi rodacy są tacy jak wyżej wymienieni debile i mamy też normalny rynek pracy gdzie zarabia się normalnie, jest się normalnie traktowanym a takie komentarze jak te wyżej są karane. I również Was proszę, jeżeli kiedykolwiek spotkacie się z takimi komentarzami w pracy - zgłaszajcie to gdzie się da, może jeszcze zarobicie na tym bo będą Wam płacić odszkodowania.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Sloneczko: zdajesz sobie sprawę, że wypok to tygiel spierdolenia do którego skapują najwięksi frustraci w przedziale 15-30 lat?
      Trochę tak jakbyś poszedł na zjazd nazistów w Niemczech i dziwił się, że chcą Polaków wyrzucać.

•  

@Sloneczko: ale musisz zdać sobie sprawę że komentują to smarki, które są na utrzymaniu rodziców bo chodza jeszcze do gimnazjum/liceum xD

•  

@Shin: zdaje, jestem tu od początku istnienia tego serwisu :) Ale tak wielu obłudnych komentarzy to jeszcze nie widziałem w jednym znalezisku :/

+: G............3, Lipathor +1 inny
    •  

@Sloneczko: Całe komentarza nie cytujesz, a taka jest prawda, jak nad ukraińcem nie stoisz z batem, to będzie leżał, siedział, robił wszystko by nie pracować, nie mówiąc o kradzieżach.

+: Nobel210, L.......o +14 innych
    •  

Ale wyjechali z myślą o lepszym jutrze, lepszych pieniądzach, przyszłosci

@Sloneczko: XD To powinni wyjechać z polakami do UK

•  

@januszniepije: no ja to właśnie mam wrażenie, że to nie są smarki, tylko Narodowi Polscy Idioci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@DawajDawaj: no, rozawiasz z gościem który prowadzi agencje pracy i w całej PL procent Ukraińców u nas to na chwile obecną 60%... no ale opowiadaj dalej swoje bajki wyssane z palca.

•  

@Sloneczko: Dzięki za wyróżnienie
      Tylko ja zaznaczam różnicę między januszami a ukrainą i pokazuje jaki ukry mają wybór jeśli chodzi o zarobki i jestem za tym by dostawali płacone jak polacy by nie opłacało się ich zatrudniać ( ͡° ͜ʖ ͡°) czyli po prostu żeby dla nich nie było pracy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

+: L.......o, gavin442 +3 innych
    •  

@Sloneczko: Szczerze nic mnie nie interesuje ta twoja agencja, może do was przyjść trzeźwy i chętny do pracy wypełniając papierki, gdy przyjdzie co do czego to albo cała załoga leży napruta jak pks pod rusztowaniami, albo kleją jeden szczyt przez tydzień, gdzie gdy się im patrzy na ręce potrafia to zrobić w ciągu jednego dnia. Ot codzienna rzeczywistość. Nie mówię o wszystkich, ale większość ma takie podejście do pracy

•  

Nie zesraj sie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

chodziło mi o opis:

Jesteście niewolnikami polskich panów.

Praca przy zbiorach to zwykle zapierdol i akord niezależnie od kraju, nie masz umiejętności i języka to wykonujesz najprostsze prace, sam za młodego zapieprzałem przy wiśniach i żyję, nie robiłem od razu video-bloga.
      Jak się nie podoba "praca u panów" to do nauki języka, umiejętności i szukać lepszej pracy, nikt ciebie po dupie nie będzie całował, dostaniesz co sam sobie wywalczysz.

że nie wszyscy nasi rodacy są tacy jak wyżej wymienieni debile

z takimi argumentami trudno dyskutować, no ale przecież ty należysz do tej inteligentnej, wyjątkowej grupy prawda?
      żałosne...
      ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

+: L.......o, el_luchador +17 innych
    •  
      L.......o

+5

@Sloneczko: Mamy wolność słowa i przekonań, skorzystałem z tego prawa i po prostu powiedziałem co myślę, czy Ci się to podoba czy nie. To tak słowem wstępu. A przechodząc do sedna: z całym szacunkiem, ale Ty chyba sobie nie zdajesz sprawy jak takie filmy podżegają innych ukrów którzy zawsze byli skorzy do mordowania nas Polaków. Ukr nawet nie potrzebuje powodu żeby Cię zamordować, a o samej czynności która jest dla niego jak splunięcie niegodne uwagi, nie będzie się rozwodził. Za wybitny przykład masz tutaj Wołyń gdzie mordowali nawet dzieci w bestialski sposób. Jesteś albo głupi albo naiwny sądząc że oni stali się mądrzejsi czy bardziej lubią Polaków, dla nich zawsze będziemy Panami i za to będą nas nienawidzić. Za przykłady moich tez masz a) kult bandery tfu ścierwa, który jest coraz bardziej popularny (dowód na ich zezwierzęcenie i skrajny debilizm) oraz b) sekcję ich komentarzy pod tymi filmami typu "jebać lachów, polskich panów" (dowód na skrajny debilizm oraz popularne poglądy wśród tych "normalnych młodych ludzi".

TL:DR Kto raz był nam katem, nie będzie nam bratem. Nigdy nie będzie mi ich szkoda.

•  

Wszystkich Ukraińców którzy jakimś cudem mają tu konto i to czytają chce powiedzieć, że nie wszyscy nasi rodacy są tacy jak wyżej wymienieni debile i mamy też normalny rynek pracy gdzie zarabia się normalnie, jest się normalnie traktowanym a takie komentarze jak te wyżej są karane.

@Sloneczko Wykop to koncentracja trolli i różnych spierdolin (nie mówię że wszyscy, ale ta grupa jest najgłośniejsza). Nie ma co się przejmować.

•  
      L.......o

+4

@getin: Autor pozuje na tego "światłego" i "postępowego" człowieka. Człowieka "moralnego". Podobno to stanowi o wyższości. Tyle że ukrowi będzie wsio radno kto znajdzie się na końcu wideł, ważne że lach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Ok, mogłem napisać dłuższy komentarz, ale przyznaję, że mi się nie chciało.
      Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nic nie mam do Ukraińców przyjeżdżających na saksy do Polski.
      Po drugie oprócz przeczytania artykułu ze znaleziska o tym gościu na wp.pl już wcześniej oglądałem ze 3 jego filmy razem z moją koleżanką (Ukrainką) i ona też uważa, że niesprawiedliwie ocenia warunki pracy w Polsce. Oczekuje, rzeczy które są niemożliwe do spełnienia jeżeli chodzi o zakwaterowanie i warunki pracy i robi Polsce czarny PR co też mi się nie podoba. Pewnie są rolnicy Janusze którzy ich niesprawiedliwie traktują, ale nie wszyscy tacy są, a ponadto dlaczego wybrał pracę w najmniej wdzięcznej branży jaką jest rolnictwo (niskie zarobki + ciężka praca). Moja koleżanka jest przykładem, że jak się chce to można bo pracuje pon.-pt w prywatnej firmie, a ponadto w weekendy dorabia sobie jako kelnerka i te 3k razem z napiwkami w miesiącu wyciągnie. A to jest kilkukrotnie więcej niż zarobiłaby na Ukrainie robiąc to samo.

•  

@Sloneczko: jak jedziesz do Niemiec do pracy to masz:
      Umieć komunikatywnie porozumieć się w języku ich ojczystym.
      Wypracować norme przez nich narzuconą
      Płacisz za mieszkanie że swoich lub masz potrącone z wyplaty
      Dostajesz stawkę minimalną lub mniej.

pokaż spoiler Nie obrażaj mnie piwniczaku bo ja Ci kieszonkowego nie zabieram. #60groszyzawpis

•  

@Sloneczko: Przecież temu Ukraińcowi w Niemczech też było źle. Nikt tu po nim płakał nie będzie.

+: Freakz
    •  

@panzerschokolade: bzdura, nie trzeba wgl. znac jezyka :d

+: Rzuku
    •  

@mathes:

bzdura, nie trzeba wgl. znac jezyka

W zdecydowanej większosci prac jest to obowiązkowe.

•  

@Sloneczko: ALE TO SĄ TAKIE BAITY ROZUMISZ XDDD

•  

to masz:

@panzerschokolade: Nie wiem jak wyglądają statystyki, ale bardzo dużo osób wyjeżdża na zachód do najprostszych prac, żeby jako tako dorobić, nie jako fachowcy, inżynierowie, pracownicy koroporacji, ludzie szukający pracy zgodnej z wykształceniem tylko do robót na taśmie, skubania kurczaków czy na legendarne już truskawki i takich ludzi jest naprawdę sporo, a nie reprezentują oni za bardzo wysokiego poziomu, też w większości nie znają języka. Ba, dużo z nich nawet po angielsku ledwo duka, albo i nie mówi wcale. Ludzie tacy żyją wśród swoich, nie cieszą się rewelacyjną renomą, a o kraju też nie wiedzą prawie nic, podobnie jak często Ukraińcy u nas - ci przyjeżdżający do pracy jako sprzątacze, do roboty na magazynie, etc.

•  

@Sloneczko chlopie, po co ich bronisz, piszesz ze wyzysk.. oni sa goscmi, jak oni zapierdalaja, to ja i ty moge odpoczywac, rozumiesz? co ci w tym przeszkadza?

•  

@januszniepije: Gówno nie smarki. Wkurwia mnie już te zakłamywanie na siłę. Na wykopie siedzą głównie ludzie 20+ i było to wiele razy udowadniane, więc przestańcie pierdolić farmazony...

•  

@Sloneczko @DawajDawaj ma rację. Spędziłem 4 lata w Kijowie jako Dyrektor Zarządzający spółki. Przewinęły mi się dziesiątki pracowników i mentalność Ukraińców jako pracowników jest najgorsza. Jak nie stoisz, kurwa, z batem to cię w najlepszym wypadku oszukają a najgorszym oszukają i okradną.

•  

jak jedziesz do Niemiec do pracy to masz:
      Wypracować norme przez nich narzuconą
      Płacisz za mieszkanie że swoich lub masz potrącone z wyplaty
      Dostajesz stawkę minimalną lub mniej.

@panzerschokolade: Trochę bzdury. Jak spełniasz #1, to omija cię #4 - pracujesz za tyle samo co tubylec. Mniej niż minimalna moze ci co najwyzej zaoferować ferma niewolników. Jak jesteś murzynem bez języka i wyjezdzasz jako niewolnik z agencji to cię kroją, bo mogą, i nawet nie wiesz, że jesteś krojony.

•  

@Sloneczko:

Pokażę wam ile można zarobić u polskiego rolnika. Jest godzina 4.20 i już nas gonią do zbioru owoców - opowiada w jednym z filmików bloger Kowal.

xD tak się pracuje na wsi. Wstaje się z kurami, bo w południe można zdechnąć w szczerym polu, z upału. Poza tym ile zarabia polski rolnik? Na co narzeka, przecież może kręcić te swoje filmiki i zarabiać.

•  

@Sloneczko XDDDD BARDZO DOBRZE PRACUJA moj ojciec ma firme budowlana, zatrudnia około 100 osób, ściągnął sobie 4 ukrów, przez maila pisali ze z doswiadczeniem itd, na miejscu okazało sie że nic nie umieją, tata wziął ich na przyuczenie, stawke mieli ponad 3000 netto na miesiac, umowa o prace, oplacony skromny dom (kazdy.mial osobny pokoj) Po 2 tygodniach ojciec wyrzucił jednego za chlanie, po pierwszej wyplacie rozkradli ten domek z tv, czajnika, pościeli i tym podobnych. Jeden mial wyzsze wykształcenie. Jak czytam te wysrywy ze to pracowici ludzie to wybucham smiechem.

•  
      l......................e via iOS

+3

@Sanremu: tak było ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  
      b.....z via iOS

+3

@Sanremu: Ale ukraincow jest wiecej niz 4. Na podstawie tych 4 juz probujesz sprzedać opinie o calym narodzie?
      To w takim wypadku ja moge stwierdzic ze twoj ojciec to złodziej i oszust bo pracowalem kiedys na budowie gdzie facet mnie oszukal i nie wyplacil naleznych pieniedzy wiec kazdy wlasciciel firmy budowlanej to złodziej i oszust.

•  

@Sloneczko co jest karalnego w komentarzu- jak się nie podoba to wyjazd?

Ja przepracowałem 2 lata w Holandii i też niejednokrotnie byłem traktowany jak śmieć ale ja mam mózg i coś ze sobą zrobilem. Nie pierdoliłem że u Holendra jest zle. Jak mi nie pasowało to zmieniałem pracę. Ja pierdole.

Ja też powtórzę. Jak nie pasuje to niech spadają albo zmienia swoje pojebane podejście do życia.

•  

@Sloneczko: Zaraz zaraz - jesteś blady po przeczytałeś komentarze randomowych ludzi na portalu ze śmiesznymi obrazkami? Ja pierdolę - może idź się wypłacz na jakiś safe-space albo coś, bo ci serduszko pęknie albo dupka...

•  
      b.....z via iOS

0

@Holenderski_Ser: Czyli traktowano cie jak śmiecia wiec teraz ty będziesz traktował tak innych i wręcz uważasz ze masz do tego prawo?

•  

@Pelen_watpliwosci pisz co chcesz, wazne ze ja wiem ze to prawda

•  

@getin: swiete słowa,jak się nie ma języka ani umiejętności to dostajesz prace ostatniego cięcia.masz język i umiejętności to masz dobra prace itp. Ukraińcy to banda leni, jak się nad nimi nie stoi to nic nie będą robić, wiem to z własnego doświadczenia. Przyjechali do wujka na zarobek dał im mieszkanie itp to co zrobili zajebali telewizor i sztućce i uciekli do siebie. Może nie wszyscy Ukraińcy są tacy sami ale jest ich większość i gdyby tylko mogli zabili by większość Polaków.

•  

Wy się dziwicie ze Ukraińcy popierają banderę, ze jak mogą. Radzę spojrzeć na historie tego „magicznego kraju”, na zaporozu tam uciekali ludzie co mieli na bakier z prawem, byli tez rodowici co mordowali i rabowali wszystko co się rusza, i wy dziwicie się ze te podludzie kradną i robią e Polsce to co robia.

•  

@bobyxyz a kogo traktuje jak śmiecia? Przykład?

•  

to będzie leżał, siedział, robił wszystko by nie pracować, nie mówiąc o kradzieżach.

@DawajDawaj: gówno prawda, ostatnie nocki w pracy mam młodego chłopaka z ukrainy (który za kilka dni wraca na ukrainę więc mógł by mieć gdzieś pracę bo przecież i tak zjezdza do domu) po studiach, jak zrobił jedną pracę, to przychodzi pytać co jeszcze może zrobić, i to nie jest jedny przypadek.
      Z gruzinami też jest fajnie pracować, chociaż są większe problemy z językiem, ale w migowo-rosyjsko-ukraińskim da się dogadać.

•  

@Sloneczko: każdy myślący człowiek ma taki pogląd na tę sprawę jak ty

•  

@Sloneczko: niektórzy żyją jeszcze mentalnie w XVIIIw chore chore chore

•  

@Sloneczko: zdajesz sobie sprawę, że wypok to tygiel spierdolenia do którego skapują najwięksi frustraci w przedziale 15-30 lat?

@Shin: zawsze tak myślałem, tylko nie potrafilem tak pięknie ubrać w słowa!

•  

@Sloneczko: znam kilku ukraincow, pokazałem im twoj wpis i wszyscy sa ci wdzieczni, jak jeden mąż pytają czy zrobisz im do tego gałę, bo takie masz dobre serduszko

•  

@Aryo: nie zapominaj też, o koncentracji spierdolin-pajaców z Ukrainy którzy mają misje siania fermentu i spamu którego nikt nie czyta. jak ci sie nie podoba to wracaj na wykop.ua czy tam już wykop.ru na wschodniej części.

•  

@vismaiorr: Tak. moich wpisów nikt nie czyta. Może ty pochwal się swoim autorskim tagiem? Ile osób obserwuje twoje wpisy 1000 czy 10 000? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Aryo: zdardze ci coś w tajemnicy kolego, bo darze cie sympatią. tylko nikomu nie mów. widzisz większość ludzi jesli już cie obserwuje, to raczej nie tyle wnikliwie czyta, co przegląda czasem z pogardą (dla propagandy) czasem z ciekawości lub nudy. Szczegółowo nikogo tak na prawde nie interesuje, co dzieje sie w tym dzikim kraju. masz zresztą tego przełożenie po ilosci komentarzy i plusów. a chyba przyznasz, że po ilosci spamu które emitujecie to powinniscie mieć wieksze zasięgi ?. nie doczekacie sie tego, bo Polacy nie przepadają za ukrainicami, bo mają ku temu powody smutne, ale prawdziwe.

•  

widzisz większość ludzi jesli już cie obserwuje, to raczej nie tyle wnikliwie czyta, co przegląda czasem z pogardą (dla propagandy) czasem z ciekawości lub nudy.

@vismaiorr: xD to brzmi prawie tak jak "pił wódkę z komunistami, ale mu nie smakowała"

masz zresztą tego przełożenie po ilosci komentarzy i plusów

Sporo osób czyta biernie. Ja też mimo iż obserwuję kilka bardzo ciekawych twórców treści to bardzo sporadycznie daję plusy czy łapki w górę. To normalne. Zresztą wpisy są na różne tematy. Jednych interesuje wojna w Donbasie a innych ekonomia i gospodarka czy polityka.

a chyba przyznasz, że po ilosci spamu które emitujecie to powinniscie mieć wieksze zasięgi ?

Zawsze mnie zastanawia czemu piszesz o mnie w liczbie mnogiej. Zresztą ja lubię wrzucać treści. Na innym portalu wrzucam np. wieści ze świata Linuxa. Pewnie jakbym nie to robił to może bym wrzucał śmieszne obrazki. :>

•  

@Aryo: w sumie, może nie powinienem mówić w liczbie mnogiej jeśli cie uraziłem to przepraszam, ale zrozum że dla osoby postronnej wasze nicki (wiadomo jakie (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) ) zlewają sie w jeden napis i jedno tło. tresc jest do bólu przewidywalna i z tej racji też nudna. nikt nie chce czytać o wielkiej,pięknej etc ukrainie. bo takiego czegoś nie było i nie ma. mnie tylko osobiście tylko smuci, że jesli już promujecie tak ten wasz kraj w tak hujowy sposób, to nie robcie tego kosztem Polski. chociaż ty osobiscie, nie jesteś przesadnie kąśliwy i wbijający szpile przy każdej sposobności (chodzby to było idiotyczne kłamstwo) jesteś wersja soft przy twoich kolegach, to jednak zdarzy ci sie napisac coś co powinno być wpisane ci w paszport. i robisz to zupełnie nie potrzebnie w końcu zyjesz w tym kraju i mówisz po Polsku i powinno ci zależeć na dobrych relacjach obu tych krajów, skoro tak sie angażujesz. a skoro żyjesz tu, to wiesz jacy są Polacy.można ich jebać, ale ostatecznie wkoncu sie wkurwią. i pamiętaj, że nic nie jest dane na zawsze ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Gorące dyskusje ostatnie 12h