Wpis z mikrobloga

Mamy tutaj jakiegoś speca/ fana Mercedesow ? Powoli zmierzam się do kupna uwaga pierwszego auta i biorę pod uwagę A200 oraz CLA 45 AMG. Na co zwrócić uwagę? Który będzie lepszy? Auto dla singla. Raczej większe odległości będą jezdzone #mercedes #samochody
  • 15
@tomkur: Pzede wszystkim to nie rozumiem jak można zastanawiać się między zwykłym cywilnym A200, a samochodem, który robi prawie <4s do setki. Jeśli to pierwszy samochód i myślisz o 45 AMG, to imo nie jest dobry pomysł, ale rób jak uważasz. Jak już decydujesz się na samochód za 250k+ to zastanów się lepiej na Audi RS3, bo w porównaniu do A45/CLA45 jest ogromna różnica w środku.
@MrGreeneye: jeśli chodzi o to co maja pod maska to jestem Januszem ale z tego co zauważyłem większość moich znajomych co maja Mercedesy nie maja zbytnio z nimi problemów, s co posiadaczy audi to już różnie. No i jeśli chodzi o wyglądać zewnętrzny jak i wewnętrzny mercedes bardziej mi się podoba
@tomkur: Wybacz, ale brzmisz jak człowiek, który w nich nie siedział, szczególnie w klasie A. W dodatku nie odniosłeś się praktycznie do mojego poprzedniego postu. Skąd rozstrzał pomiędzy A200, a CLA 45? Skąd pomysł na CLA 45 na pierwszy samochód?
Niestety w klasie A nie miałem okazji siedzieć ale myśle, ze nie długo zdecyduje się na jazdę próbna. A czemu biorę pod uwagę A200 oraz CLA 45? Jestem singlem,
Od przyszłego roku będę musiał sporo podróżować tak wiec w końcu muszę zdecydować się na auto. A CLA miałem okazje troszkę pojeździć jako kierowca bądź pasażer i zdecydowanie odpowiada mi komfort. A czemu wiec biorę a200 pod uwagę? Rozmawiając ze znajomym polecił mi
@tomkur: Nie rozumiesz, nie pytałem czemu bierzesz pod różnicę zarówno CLA i A, ale o rozstrzał wersji, czyli 200 vs 45 AMG, które się od siebie diametralnie różnią i tego drugiego nie polecałbym na pierwszy samochód.

Co do komfortu, dla mnie CLA i A to ten sam poziom, ten sam środek, dość kiepski. Przypominam, że wyszła już nowa A klasa, która jeszcze się różni - sam nie jechałem, ale słyszałem, że
@MrGreeneye: budżet to 150-250k. Aczkolwiek nie ukrywam, ze chciałbym w 200k się zmieścić. Tez właśnie pisałem o A200 bo bardzo podoba mi się design w środku. Pewnie umowiensie w krotce by obczaić kilka aut w Mercedesie i jeszcze pewnie wezme pod uwagę jakieś propozycje
@tomkur: Jak już nastawiasz się na Mercedesa, to weź lepiej C klasę. A może Ci się podobać, bo nie masz porównania. Poważnie mówię, przejdź się również do innych producentów, tak dla świętego spokoju.
@tomkur: We wrześniu odbieram nowa A klasę (A200). CLA to wydłużona poprzednia A klasa, którą od tej nowej dzieli przepaść. Nie przypadkowo najnowsza A klasę zaczęto w końcu traktować jako prawdziwego Mercedesa, a nie tylko baby-merc. Co do mocy... to jest to fajne, ale w sumie to pogazujesz trochę i koniec XD Jakość wnętrza, wyposażenie, design, z tym mamy styczność na co dzień i na tym się chciałem skupić. Aha i
pisałem o A200


@tomkur: Ze swojego doświadczenia, co mi się podobało a co nie przesiadając się z jednej wersji na inną. Obecnie mam A200 AMG i A180 Executive (poziom niżej) - obydwa diesle z minimalnym przebiegiem kilku tys od nowego (2017).
- światła - koniecznie LEDy, światła mijania są białe i reagują na skręty. Automatyczne drogowe same się zmienią na mijania gdy zbliżasz się/mijasz samochód. Jasno i biało - w 'normalnych