Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow

To już kolejny wpis na mikro o tych #!$%@? światełkach led w samochodach. Wiem, że jak się jest z rocznika 2000 to śmieciarka czeka już za rogiem, ale ja jestem trochę starszy i pamiętam jak jeszcze tego prawa nie było. Kiedy je wprowadzali to pojawiały się głosy:
-po co, za dnia doskonale widać samochody
-chcą żeby częściej padał akumulator
-chcą, żeby żarówki się szybciej przepalały
-głupi pomysł
- co zapomnę z przyzwyczajenia i mam dostać mandat

Jak ktoś piszę, że nie widzi samochodu w słoneczny dzień bo ma jakieś chińskie gówno zamiast normalnych świateł, to chyba czas się przesiąść na komunikację miejską, jeżdżę po Polskich drogach już 14 lat i jeszcze nie spotkałem w nocy kogoś na takich ledach, nie wiem może pecha mam.
Nagle tak większości tu #!$%@?, że jak samochód nie ma normalnych świateł to staje się zamaskowany i niewidoczny.

Może i liczba wypadków się zmniejszyła, ale to bym bardziej stawiał n rozbudowę dróg, oraz ogólnie rozbudowę infrastruktury
niż na światła.

Dla mnie to tak samo jak ktoś popiera zakaz handlu w niedzilę( co jest i tak głupie), ale w razie czego pójdzie do żabki coś kupić bo brakło.
Nie nigdy nie miałem, nie mam i nie będę miał takich świteł
  • 4
@dendi9: Spadek spalania o jakieś 0,2l to fakt potwierdzony, przepalanie żarówek/zużycie akumulatorów wszystko fakt, to że większość wygląda słabo też fakt.
Czemu buldupią że ktoś tak jeździ? Może przez to zatracają kiedy przełączyć na mijania. Winne jest prawo/politycy. Gdyby prawo było po stronie bezpieczeństwa i kierowców, to każdy mógłby dać ledy do lampy jako światła mijania i bylibyśmy lepiej widoczni i zużywali mniej prądu. Komu zależy na stosowaniu w starszych autach
@dendi9 mam chinskie ledy te same od 6 lat. Żarówki w ogóle się nie palą, moze raz na 3 lata.

Spalanie i żywotność aku tez lepsze.
W deszcz wlaczam mijania.

W Niemczech i np francji nie ma obowiązku uzywania swiatel.
@dendi9: Większość osób w tym ja ma gdzieś czy ludzie jeżdżą na światłach mijania, czy domontowują ledowe paseczki.

Takie zarzutki wrzucają osoby którym się nadzwyczaj nudzi w domu. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@dendi9: Sorry. Piszesz, że jeździsz 14 lat i nie widzisz różnicy na trasie między autem z włączonymi światłami mijania / ledowymi, a tym bez włączonych jakichkolwiek świateł? To chyba Ty powinieneś przesiąść się na komunkację miejską.

W momencie, w którym wszystkie auta jeżdżą na światłach mózg przestawia się na właśnie taki typ rozpoznawania auta z przeciwka. Najpierw szukasz świateł, później kształtu auta. W momencie, kiedy w kolumnie samochodów jedzie taki "oszczędny"