Wpis z mikrobloga

@ImReally:
Zapewne na zgłoszeniu do skarbówki fałszywej pozycji na FV jako kosztu, bo z rzetelnym opisem towaru skarbówka takiego kosztu by nie zaakceptowała.
Albo ewentualnie do pracodawcy na dofinansowanie okularów.
Zapewne na zgłoszeniu do skarbówki fałszywej pozycji na FV jako kosztu, bo z rzetelnym opisem towaru skarbówka takiego kosztu by nie zaakceptowała.

Albo ewentualnie do pracodawcy na dofinansowanie okularów.


@Polinik: A dlaczego okulary korekcyjne nie mogą być markowe albo przeciwsłoneczne? Ludzi z wadą wzroku słońce nie razi, czy jak?
@ImReally:
Bo widać w jego przypadku chodzi stricte o "okulary korekcyjne" a przeciwsłoneczne się do tego nie wliczają. ¯\_(ツ)_/¯
Ogólnie jak ktoś pyta "czy ktoś może załatwić mi fakturę na której będzie pozycja X, a faktycznie sprzeda mi Y" to chodzi po prostu o jakiegoś wała.
@Polinik: Masz coś z baniakiem @Polinik? Szukasz taniej sensacji? Właśnie wróciłem z VisionExpress i do oprawek Ray-Bana wrzucą mi szła korekcyjne z odblaskiem i przyciemnieniem. Wszystko zgodnie z prawem. Masz jakiś problem? Podać Ci NIP firmy żeby szybciej poszedł anonim do skarbówki? Napisałbym, że mentalne dno, ale Cię nie znam osobiście i nie będę obrażał...
@NormalnieZyc: @kufelmleka: @ImReally:
@NormalnieZyc: @Polinik: @ImReally: podejrzewam, że chodzi tutaj o obowiązkowe dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych lub ochronnych. Co ciekawe nie ma sensu robić na tym wałku, bo przepisy są w tym momencie skrajnie uproszczone.

W momencie gdy okulary są konieczne do wykonywania prac w danym zakładzie (np. przemysłowym):
- należą do pracodawcy
- kupuje się je na pracodawcę
- pracownik nie ponosi żadnego kosztu (jeśli pracodawca próbuje przenieść część kosztu
@bartoszp: Już ponad 10 lat temu, na pierwszym badaniu wzroku do badań lekarza medycyny pracy wpisali mi praca przy kompie, a dofinansowanie brałem już ze dwa razy, więc nie wiem w czym problem... @Polinik ma prawdopodobnie jakiś problem ze mną, ale nie mam pojęcia o co chodzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@smileplease:
No jak ktoś pyta o lewą fakturę to nie dlatego, że kolekcjonuje lewe faktury. A jak chwilę po zapytaniu, gdzie załatwić lewą fakturę -- usuwa wpis, to już wiadomo, że chce coś na boku załatwić. ¯\_(ツ)_/¯