Wpis z mikrobloga

@backtotape: Nie mam, ale ich słuchałem. Jak dla początkującego mogą być. Chociaż sam zastanowiłbym się nad czymś bez BR, zamknięta konstrukcja lub ew. membrana bierna. Masz co prawda wtedy trochę mniej dołu, ale za to ten dół jest wierniejszy. Pytanie też gdzie chcesz stawiać te monitory, bo jak kilkanaście centymetrów za nimi będzie ściana, to już w ogóle BR mija się z celem.
@backtotape: Nie mam i nie znam ale dam Ci protip:

1. Spreparuj #!$%@? mix pod słońcem, epicko #!$%@? pasma, pogłosy, kompresory itd.
2. Idź do sklepu gdzie mają duży wybór i każ sobie puszczać ten mix na różnych monitorach.
3. Wybierz te, które najbardziej oddają "#!$%@?ść" miksu.

Ja tak wybrałem kilkanaście lat temu i do dziś sobie chwalę. Co ciekawe nie były to najdroższe z testowanych.
@backtotape: Blue Sky Media Desk, czyli mały subwoofer plus dwie małe satelity. Robią za NS10 ale bez tego jazgotliwego środka no i z większym dołem. Ale to nie istotne, każdy ma inne odczucia słuchowo-artystyczne i nie każdy ma drugi, większy zestaw o innej charakterystyce. Więc nie naganiam na żadną markę, tylko polecam mój sposób bo się sprawdza. Monitory mają uwypuklić przede wszystkim wady miksu jak szumy, przestery, przeciwfazy, plan stereo, pasmo