Wpis z mikrobloga

Nawet nie jestem katolikiem. Ale w pewnym momencie zorientowałem się, że nagonka na KK już do zażygania jets wrzucana przez jakichś ideologicznych frustratów.

OCZYWIŚCIE, że oburzające jest to, że KK nie podejmuje drastycznych i transparentnych działań w walce z pedofilią.

Pomimo tego nie tracę z oczu faktu, że Kościół Katolicki jest ważną instytucją i częścią kulturowej tożsamości Polaków. Piszę to jako protestant, ale mam świadomość tego, że kultura to coś więcej. Kultura przenika człowieka na wskroś, do szpiku kości. Ciebie też ateisto, ale nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Kościół jest w tobie poprzez budowany od dwóch tysięcy lat "system operacyjny", jaki ciebie obsługuje - kulturę.

Dziedzictwo KK jest ogromne i niedoceniane z powodu gigantycznej, szeroko zakrojonej walki ideologicznej pomiędzy cywilizacją łacińską, a marksizmem kulturowym. A zaiste piękne to dziedzictwo.

Dlatego właśnie od jakiegoś czasu zakopuję znaleziska o pedofilii w KK, mimo, że mam nadzieję na jak najsurowsze kary dla każdego pedofila.

Z poważaniem,

Protestant.

#pedofilia #kosciol #marksizmkulturowy #ateizmurojony #wojnaidei #kultura #kulturoznastwo
  • 160
Pomimo tego nie tracę z oczu faktu, że Kościół Katolicki jest ważną instytucją i częścią kulturowej tożsamości Polaków.


@Regis_II: defraudowanie pieniędzy do Watykanu, zabobony, wpływ na władzę ustawodawczą, zero produktywności stanie ponad prawem, uznawanie teologii jako nauki ważniejszej od astronomii, kreacjonizm. Historia historią, ale ja chętnie skończyłbym z takim dziedzictwem kulturowym.
KK katolicki funkcjonuje w tobie tylko dlatego że w wieku 9 lat wprowadzono cie w traume zwiazana z 1 spowiedzia i komunia i pamietasz ja do końca życia i nie zrobiono tego a szacunku do Boga ale nauczono cie pokory i strachu w stosunku do księzy


@selawi: Nie jestem Katolikiem. Ukończyłem Kulturoznawstwo, gdzie nauczyłem się patrzeć szerzej i głębiej na socjologiczny wymiar człowieka. Stąd zrodził się we mnie szacunek do KK
@Regis_II a weź Ty #!$%@? co Ty pingwinisz

Czyny nie przesłaniają czynów, to że Tysiąc lat temu malowali po ścianach i pisali książki jest dla Ciebie powodem by ewentualne doniesienia o ich karygodnych czynach zakopywać? O #!$%@? Ci chodzi.

Poza tym nasza kultura urosła by o wiele lepiej bez nich, tak jakby kultura południowców przed przybyciem chrześcijaństwa #!$%@? nie dawała rady, nie mamy być za co chrześcijanom wdzięczni tak czy srak by