•  

  Jakiś czas temu obejrzałam #darktourist, ale ja mam tak, że lubię podejść do oceny z "chłodną głową", zwłaszcza, że nikt tego nie zrobił. Generalnie nie spodziewałam się, że będzie aż tak... dobry. Bardzo fajnie uzupełnia wiedzę. Już w poprzednim wpisie na temat tego serialu wspominałam o tym, że fajnie uzupełnia #narcos i #elchapo, w pierwszym odcinku jest nawet pokazane jak aktualnie, po odbyciu kary żyje Popeye.
  To zdecydowanie świetna propozycja dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z dokumentami. Często gdy ludzie proszą mnie o wprowadzenie w ich świat mówią, że "filmy dokumentalne zawsze były według mnie nudne. Można się z nich wiele dowiedzieć, ale sposób w jaki są zrobione bardziej napawa nastrojem sennym, niż zaciekawieniem".
  W tym przypadku mogę zapewnić, że tak nie będzie. Bardzo lekki, przyjemne kadry, prowadzący to dociekliwy śmieszek. Z pewnością nie jest przytłaczający nadmiarem informacji i dziwnych pojęć, które słyszysz pierwszy raz w życiu.
  Od laika mrocznej turystyki dla laików. Mimo tego - bardziej zaawansowane osoby do których należę też połkną prawdopodobnie za jednym razem.
  Ogólnie zasługuje na solidne 8,5/10.
  #netflix #seriale #serialedokumentalne #filmydokumentalne i pozwolę sobie otagować #urbex #urbanexploration, bo z pewnością będzie zainteresowanie. :)

  źródło: youtu.be