•  

  Dziś tofucznica mi wyszła elegancka ( ͡° ͜ʖ ͡°) - ostatnio trochę za bardzo pływała w napoju owsianym.

  Dzisiaj to mniej #przepis bo trochę robiłem na czuja.

  0. Przygotuj patelnię z rozgrzaną 1mm warstwą oleju rzepakowego produkcji narodowej.
  1. Cebulę średnich rozmiarów (180g) przetnij na pół: połowę potnij w kostki, a drugą rozetrzyj. Wsyp do patelni, smaż raz po raz mieszając aż zacznie brunatnieć.
  2. Tofu wędzone z lidla (lepsze byłoby pewnie zwykłe, ale akurat u mnie tylko takie było) widelcem rozgnieć na talerzu: nie rozcieraj, bo takie będzie miało zbyt regularne kształty oraz będzie kleić się do siebie. Zrób to widelcem.
  3. Wsyp do smażącej się cebuli na patelni.
  4. Mieszaj około dwie minuty (Jeśli tofu i cebula wchłonęły cały olej to lekko go dolej - ale dosłownie odrobinkę).
  5. Dorzuć szczypiorku - w zależności jaki masz to 2-4 łodygi, pokrojone.
  6. Wsyp przyprawy: paprykę czerwoną, "pieprz ziołowy" z lidla, czosnek, curry. Jeśli chcesz nieco mniej orientalnie to: pieprz czarny, kurkumą i imbirem zamiast przypraw "pieprz ziołowy" oraz curry. Każdej przyprawy drobną warstwę na całości patelni.
  7. Wlej 30ml napoju owsianego.
  8. Wszystko smaż jeszcze kilka minut ciągle mieszając: tak, aby tofu nabrało wyraźnego koloru, ale się nie przypaliło.
  9. Podawaj z ulubionymi dodatkami: pewnie większość z Was z chlebem, ja zjadłem z pomidorem i kalarepą.

  #weganizm #jedzzwykopem #jedzenie

  źródło: DSC_0026tofu.jpg

  +: J..............................s, hamborgir +8 innych

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Mirki sytuacja wygląda następująco:
  Przez cały lipiec robiłem codziennie po 2 nadgodziny w #pracbaza bo szef potrzebował mieć szybko meble poskładane/pomalowane itp. Na liście obecności wpisywałem że byłem od 6 do 14 mimo że pracowałem do 16, a czasem do 17/18 (byłem przekonany że będę miał zapłacone za nadgodziny). Dziesiątego była wypłata i żadnej premii ani nic za nadgodziny nie dostałem, gdy się upomniałem to powiedział mi że przecież dostałem zgodnie z tym co wpisywałem na listę ¯\(ツ)/¯ i jak poruszam ten temat to się wymiguje od rozmowy. W tym miesiącu też jeszcze robię nadgodziny i obawiam się że również zostanę oszukany, co mogę z tym zrobić? #pytanie pokaż całość

  odpowiedzi (162)

 • avatar

  No i stało się. W końcu się na jakąś dobrą robotę załapałem w tym całym Internecie ;)

  #angielski #porno

  odpowiedzi (38)

 • avatar

  Mirki, potrzebna pomoc ◉‿◉. Mój ojciec alkoholik, psychol, damski bokser, alimenciarz i pasożyt, przez którego choruje na depresję i zespół stresu pourazowego wystąpił do MOPS po pomoc. Calymi latami nie pracował i żył z emerytury babci, która ma już ponad 90 lat, w związku z czym ta małpa szuka już nowej gałęzi na której może zawisnąć. Dostałam wezwanie na przesłuchanie do MOPS-u na podstawie którego miłościwie nam panujący będą podejmować decyzje, czy mam łożyć hajsy na tego skurwiela. Czy ktoś ma podobne doświadczenia i może podpowiedzieć, co warto mówić na takim spotkaniu, żeby ten kleszcz nie przeszedł na moje utrzymanie?

  #mops #alkohol #alkoholizm #patologia #prawo
  pokaż całość

  odpowiedzi (47)