Wpis z mikrobloga

Jakie polecacie urządzenia do zbudowania niewielkiej sieci WiFi dla gości w biurze? Chodzi o 2-4 acces pointy z zarządzeniem w chmurze i jakimś prostym QoS. Poprzez chmurę chcę mieć możliwość dodawania użytkowników.
#sysadmin #it
  • 9
@carlo497: > dodawania userow do czego? Do radiusa?

Chodzi o generowanie indywidualnych loginów wyłącznie do access pointa, wyłącznie do celów rozliczalności gdyby ktoś zrobił coś nielegalnego. Czasem w hotelach dostaje się taki jednorazowy kod działający określoną ilość czasu. Ubiquiti ma coś takiego?
@Szaraban: Jeśli ktokolwiek ma mieć to w normalnej cenie to właśnie ubuquity. Jeśli tego nie znajdziesz to zostaje Ci radius. A tak właściwie to jak chcesz zlokalizować kto z jakiego loginu coś zrobił? Całkiem niezły system nakreślasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@carlo497: korelacja otrzymanych uprawnień z logami serwera. Zastanawiałem się nad meraki ale tam jest opłata roczna a wolałbym więcej zapłacić za produkt i mieć zarządzanie przez chmurę do czasu aż producent nie padnie.
@Szaraban: bezterminowo

The UniFi® Enterprise System delivers a breakthrough combination of performance, reliability, and calability with top

performance/price value. Intuitive management software featuring a graphical user interface is bundled with the UniFi

hardware at no extra cost – no licensing fees or support costs.


Overview

Z CloudKey nie korzystam, ale mam to samo (kontroler) zainstalowane na Debianie, który jest zwirtualizowany.