•  

  W maju przyszłego roku chcę jechać na work&travel do USA. Wybór padł na agencję CCUSA. Założyłem konto na ich stronie, wypełniłem dane, i teraz tak: Opłata aplikacyjna miała wynosić 560 PLN tak jak jest napisane na ich stronie. Dziś rano zadzwonił jakiś gość z ich agencji i powiedział mi, że teraz ta opłata wynosi 200 PLN. Spoko, fajnie. Jest kilka ofert tej agencji:

  Independent – 885 PLN
  Placement/Skype Placement - 1170 PLN promocja do 15 grudnia, zgłoszenia po 15 grudnia 1300 PLN
  Job Fair – 1480 PLN
  Independent Returnee – 699 PLN (byli uczestnicy programów CCUSA, którzy mają swoją ofertę pracy)

  Job Fair- to opcja gdzie jedzie się w marcu do Wawy na targi pracy jakieś i tam się szuka pracodawcy z usa. Spójrzcie, że cena jest też wyższa od innych.

  Placement/Skype Placement- to opcja gdzie w internecie wertujesz ogłoszenia i wybierasz ktore Ci przypada do gustu- jest tańsza.

  Ten cały konsultant agencji powiedział, że dobrze, że interesuje się tym tak wcześnie bo teraz jest najwięcej ofert pracy. Mimo to, nalegał, żebym wybrał opcję Job Fair i pojechał na te targi. Okazało się, że opcja Job Fair kosztuje 1800zł ;/ Trochę lipa z tym cennikiem u nich. Tutaj gość mnie namawia, że w marcu mam jechać szukać pracy na targach, a w maju wyjazd, a z drugiej strony twierdzi, że w tym momencie jest najwięcej ofert pracy do wyboru. No trochę mam wrażenie jakby chciał mnie naciągnąć. Miał mi wysłać jakiegoś maila, ale nie dostałem do teraz, jutro dzwonię jak to u nich z tymi cenami.

  Mało tego, wspomniał, że na targach na pewno poznam super ludzi, jakąś czteroosobową ekipę z którymi znajdę fajną pracę, bo ze znajomymi to lepiej, raźniej i w ogóle. No i nie wiem, którą opcję wybrać. Jestem komunikatywny, ekstrawertyk i myśle, że na miejscu spokojnie znajdę znajomych do podróżowania ¯_(ツ)_/¯

  #workandtravel #usa No i wołam mojego mistrza @Cash1337 ;)

  +: Cronox
  •  

   @Varien Troche ma racje. Jak wybierzesz sobie independent to mozesz miec problemy ze znalezieniem roboty, na pierwszy raz najlepiej ogarnac skype placement albo job fair. Ja za pierwszym razem polecialem do nevady, bo w Primm pracowal @bigger sto lat temu i mnie nakrecil na te prace. Za drugim razem poswiecilem kilka tygodni na wertowaniu ogloszen o prace, ofert wszystkich biur i znajdowania na fb ludzi, ktorzy w danych miejscach wczesniej pracowali, zeby upewnic sie jakie sa warunki :) Jak juz wiedzialem, gdzie chce jechac to wybralem opcje, ktora mi to umozliwi. W tym wypadku byly to targi pracy ;)

   Decydowanie na targach gdzie chcesz jechac to glupota, bo moga Wam naopowiadac bajek, ktorych nie zweryfikujesz. Lepiej pojechac przygotowanym i od poczatku wiedziec, do ktorych rekruterow uderzac

  •  

   @Varien: jestem obecnie na W&T właśnie z ccusa, wracam 16 września więc jak chcesz mogę ci wszystko opisać jak wrócę, bo obecnie podróżuje i na neta wchodze tylko w kolejnych motelach

  •  

   @parooow ooo super! Bardzo proszę o taki opis! Zapisuje sobie w notatniku i mecze Cię zaraz jak wrócisz :)