Wpis z mikrobloga

@3n3bl0:

capitalism has superficially improved the lives of a global minority by exporting suffering and deprivation to billions of people whose labor and resources are endlessly pillaged

Ale że dobrowolna transakcja na wolnym rynku powoduje korzyść dla obu stron to ty wiedz. Nie ma czegoś takiego jak "eksport biedy", rynek to nie gra o sumie zerowej.

mówi się, że z korwinizmu wyrasta się podejmując pierwszej pracy. U mnie to był jeden
nie musiałeś być chamski, nie tylko wobec mnie, ale cytowanej osoby, którą nazywasz karyniskiem.

@3n3bl0: trochę dziwne wydaje mi się, że tak cię oburza stosowanie wyzwisk wobec przeciwników politycznych, podczas gdy ty sam chcesz stosować wobec nich przemoc. Co jest gorszym aktem dyskryminacji i nietolerancji: nazwanie geja pedałem, czy obicie mu mordy gdy idzie ze swoim chłopakiem? Jeżeli chcesz kogoś szanować, to nie powinieneś wpychać mu w gardło jak ma żyć.
Wykres wcale nie wygląda imponująco oraz twierdzenie, że to efekt kapitalizmu a nie pracy i rozwoju technologicznego to manipulacja.


@3n3bl0:
Bo ty tak mowisz?
Jakie widzisz mechanizmy inne niż globalizacja ktore wyciągnęły z najgorszej biedy pół Azji?