Wpis z mikrobloga

Czytałem gdzieś anegdotę ze w islandzkim państwowym sklepie z alkoholem algorytm zapisuje jak często pojedyncze osoby kupuja alkohol poprzez zapisywanie transakcji karta płatnicza, i ten algorytm wyznacza osoby które mogą mieć problemy z alkoholem, a odpowiednie służby wysyłają im zawiadomienie o ich problemie. #ciekawostki #technologia #islandia #alkoholizm Jeżeli jutro nic nie dodam na mirko to miałem wizytę o 6:00, będę dzis spał na galowo #heheszki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 12
@danek01 tak samo słyszałem, że jest w Szwecji, od kolegi z pracy, który tam przepracował 10 lat. A podobnie tylko, że, z marihuanę jest w Holandii, to usłyszałem od pracownika coffeshop.
Ja też o tym slyszałem, ale jakoś nie chciało mi się w to wierzyć. Dopiero jak zacząłem tu pracować poznałem w robocie starszego Łotysza, który jest już na Islandii od 10 lat i lubi sobie wypić. Generalnie pije raz na dwa-trzy miesiące i wpada wtedy w kilkudniowe ciągi. Chciał ostatnio wziąć niewielki kredyt w banku (koło 150 tys.) i nie został mu on udzielony ze względu na zbyt częste wizyty w Vinbudinie.