Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, piszę do Was z anonimowych, bo sytuacja jest trochę dziwna i wolałbym nie być w tej kwestii łączony z kimkolwiek. Chodzi o to, że mnie i mojego #rozowypasek nęka jakiś facet. Dla mnie podchodzi to pod #stalking

Tl;dr
Facet obserwuje moje mieszkanie, wie że go widzę jednak niczym się nie przejmuje. Policja twierdzi, że jest bezradna, bo nie robi nic zakazanego.

Wszystko zaczęło się, kiedy przeprowadziliśmy się do nowego mieszkania. Po paru tygodniach, w okolicach listopada, pod oknem zaczął pojawiać się jakiś typ. My mieszkamy na 2 piętrze, więc łatwo zaobserwować można czy to ta osoba. Zazwyczaj pojawiał się wieczorami, stał naprzeciwko okna i się w nie wpatrywał. Co parę minut odchodził gdzieś dalej i wracał. Na początku moja dziewczyna zaczęła lekko panikować, bo w bloku praktycznie nikt nie mieszka, więc to na pewno złodziei nas obserwuje.

Przyznam sam nie potraktowałem tego poważnie. Jednak po kilku tygodniach (nie pojawiał się codziennie), sam się trochę zacząłem denerwować. W końcu postanowiłem zadzwonić na #policja kiedy stał i obserwował. Przyjechali najpierw do mieszkania, dopiero potem poszli go szukać. Na szczęście typ ciągle tam stał, więc udało się im go spisać. Od policjantów dowiedzieliśmy się, że to niegroźny facet, obserwuje mieszkania bo jego była też tutaj mieszka, a on chce się z nią spotkać.

Wytłumaczenie łyknęli wszyscy jak #pelikany , ale przynajmniej zrobił się spokój i gościu się nie pojawiał. Zaczął się pokazywać od kwietnia, jednak bardzo rzadko, mniej więcej raz w miesiącu. Ostatnio jednak sprawy przytoczyły szybszego obrotu.

Parę dni temu, gdy moja dziewczyna czekała na przystanku, podszedł do niej łysy typ i pyta jak się ze mną mieszka? Sytuacja miała miejsce w biały dzień ok. 17.00. Na szczęście od razu odszedł, a wtedy okazało się, że jest z 6 innymi karkami. Nie był to ten co wcześniej stał pod oknem. Dziewczyna na szczęście bezpiecznie wróciła do domu.

Od tego czasu obserwator zaczął się regularnie pojawiać. W niedzielę nie wytrzymałem i kazałem zadzwonić na policję, a samemu zejść i zacząć go śledzić, wiedząc że policja najpierw przyjedzie do mieszkania. I tak się stało, jednak gdzieś go zgubiłem, a policja oczywiście się zawinęła.

Nie odpuściłem i chodziłem po osiedlu, na szczęście udało mi się go znowu zobaczyć. Teraz już na przypale 5 – 10 metrów zanim chodziłem. Policja została wezwana ponownie. Jednak za nim przyjechali, gościu wsiadł do samochodu i odjechał. Spisałem jego blachy, przekazałem policji. Miałem nadzieję, że coś postarają się zrobić, jednak on pojawia się codziennie teraz nawet w dzień. Wiem, że mnie rozpoznaje, bo jak go mijałem to tylko się uśmiechnął.

Policja powiedziała, że jeżeli będziemy wzywać ich tak często to obciążą nas kosztami. A to, że ktoś się patrzy w okno to nie jest nic złego. Macie jakieś rady jak załatwić sytuację? Nie jestem wybitnym w bójkach, więc wolałbym uniknąć takiego rozwiązania.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 83
@AnonimoweMirkoWyznania: Oi hui. Powiem ci tak, jako gliniarz, faktycznie lipa, bo chłop ci ani nie grozi ani nie nęka. Jakbym był na miejscu policji to EWENTUALNIE, ale to jest krucha opcja, kręciłbym zakłócanie spokoju. Możesz napisać normalnie pismo do twojej jednoski policji z jego blachami itp, że dla ciebie to jest nękanie i elo, wtedy będą musieli się tym zająć, tylko wyślij ze zwrotką, albo idź i niech ci dyżurny pokwituje.
@AnonimoweMirkoWyznania: Art. 190a. § 1. Kodeksu Karnego:

Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozba­wienia wolności do lat 3.


Ponadto za Infor.pl:

Za uporczywe nękanie przyjmuje się prześladowanie, dokuczanie innej osobie, głuche lub obraźliwe telefony, niechciane SMS-y oraz e-maile, śledzenie, obserwowanie, nachodzenie itp.


I za Karne.pl:

(...) Bardzo często elementy stalkingu