Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
Gdzie ja zajechałem Mirki xD

Trzeci raz w życiu odwiedzam #petersburg #rosja i tym razem jestem zupełnie sam, całe siedem dni w tym pięknym i trochę śmierdzącym mieście.

Dlaczego tutaj przyjechałem? Jakos w połowie czerwca po kilku kilku kilku kilku piwach uświadomiłem sobie że mam w paszporcie wizę do Rosji i warto skorzystać ( ͡º ͜ʖ͡º) trochę naje$any wyjąłem kartę płatniczą i kupiłem sobie przejazd, potem kupiłem nocleg, wszystko wydrukowałem i poszedłem spać xD

Rano wstaje i KURDEBELE co się stało xDDD no ale chooooj zapłacone trzeba jechać

Ahoj przygodo

Zaoszczędziłem na transporcie - 350 cbl w obie strony autobusami #luxexpress , było ciężko ale udało się. Dwie przesiadki po drodze, jedna w Wilnie, druga w Rydze. Skromne 32 godziny w podróży, z czego osiem godzin to oczekiwanie na przesiadkę.

Zaoszczędziłem na noclegu - na #airbnb sześć nocy ze śniadaniem zapłaciłem również około 350 cbl. Wlasny pokój pod kluczem, toaleta wspoldzielona,
Babeczka Swietłana robi codziennie rano śniadanie, pokój mały ale po co większy skoro tylko tam śpię?

Niby się rosyjskiego uczyłem dwa lata na studiach, złapałem trochę praktyki, ale jak ona do mnie napioooordala po rosyjsku to mało co rozumiem, i tylko mówię co chwila



HARASZO PANIATNA HARASZO OKEJ HARASZO SPASIBA


a tak naprawdę mało co rozumiem :/ na szczęście czytać umiem, mówić też, więc z głodu nie umrę.

Zgadnijcie kto kupił sobie rozmówki polsko rosyjskie w czerwcu i kto dopiero dziś je po raz pierwszy otworzył?


Plan na najbliższe dni jest taki, żeby zobaczyć kilka ciekawych muzeów, przejechać sie metrem, przejechać się pociągiem do takiej miejscowości oddalonej o ok 50 kilometrów, zjeść trochę lokalnej kuchni (ale głównie tanie knajpki bo #cebulamotzno ) i postarać się przeżyć w tym dzikim kraju :)

Trzymajcie kciuki ( ͡º ͜ʖ͡º)

#podroze #podrozujzwykopem #rosja
g.....i - Gdzie ja zajechałem Mirki xD 

Trzeci raz w życiu odwiedzam #petersburg #ro...

źródło: comment_ATR34Sdzq8QWDnVrQwZnPgtZfQKtGce8.jpg

Pobierz
  • 7
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@polyakvpitere: hej dopiero odpisuję :) dzięki za komentarz, czytałem AMA sprzed dwóch lat i otworzyło mi to oczy na kilka spraw :)

Bardzo lubię to miasto, tym bardziej że jest całkiem ekonomicznie przyjazne, kurs rubla 0.053 robi swoje ( ͡º ͜ʖ͡º) będę tu wracał często.