Wpis z mikrobloga

Wczoraj wróciłem ze szpitala.
Leżałem 4 dni. Miałem leżeć dłużej ale Profesor stwierdził, że jak smarowanie nie daje efektów to nie ma sensu mnie trzymać.
Dwa razy dziennie, naprzemiennie smarowałem się maścią z witaminą A i maścią z HC.
Najważniejsze, że miałem wykonane wszystkie badania do kwalifikację do leczenia biologicznego Tzn. Quantiferon, Borlioza IgG, IgM, ANA (na wyniki czekam)
RTG, KT, NMR, USG jamy brzusznej, scyntygrafie, EKG.
W szpitalu czułem się bardzo dobrze, odpocząłem. Miałem ze sobą komputer, więc się nie nudziłem.
26 września idę po odbiór wyników, następnie poradnia leczenia biologicznego wyśle je do NFZ i będę czekać na zgodę. Nie wiadomo ile to zajmie. Mówili, że od 2 tygodni do kilku miesięcy.
Gdybyście mieli pytania to proszę ;)
#luszczyca #lekarze #szpital

Wołam: @Magsie , @frode, @Dzyszla , @jksg19whqjkwdn21euqkdnh12893u21eh , @3I_i
  • 22
@GG99: Dlaczego polecono ci maść z witaminą A, jakie jest jej działanie w temacie łuszczycy?
Rozwiń skrót HC.

Dzięki że zawołałeś.
@3I_i: Podobno wit. A ma pozytywne działanie, choć ja u siebie tego nie zauważyłem łykając końskie dawki tej witaminy.

@GG99: Dzięki również za zawołanie. W sumie przy okazji gruntownie przebadali - czasem właśnie "przy okazji" potrafi coś wyjść, o czym człowiek pojęcia nie ma. Ale wychodzi na to, że dla mnie pewnie też by się skończyło szybki wygonieniem, skoro nic nie działa ;p
@3I_i co do D to tylko mówi się o poziomie 6000j/dzień. Czyli 3 takie najczęściej występujące tabletki. A jak z przepisu lekarza miałem, to tyle, ile na ulotce było, że max dawka (nie zalecana, tylko której się nie przekracza) - nie pamiętam ile jednostek to wychodziło.
@Dzyszla: ale ty mówisz znowu o łykaniu gdzie jest zawsze bariera żołądek, krwiobieg itd a ja o kremach
D biorę od czasu do czasu jako uzupełnienie, różne dawki, maks miałem 10k IU na kapsułkę i to jest moim zdaniem granica, zwłaszcza w miejscu gdzie jestem, braki słońca.
@3I_i no tak, ale skóra też stanowi barierę, a ł ma gdzieś głęboko swoją genezę :/ pamiętaj też, że objawy skórne to nie jedyne, więc wg mnie warto też od środka jednak działać.
@Dzyszla: Skóra to chyba największa możliwa bariera ale jak kąpiel w solach z magnezem daje radę w jakimś stopniu (nie mam na myśli łuszczycy) tak i liczę na cokolwiek w temacie smarowania głowy np.
Tak jak mówisz, najlepiej działać z 2 stron
@GG99: i tu mnie od dawna zastanawia jedno, jeżeli łuszczyca (głowa) to tłusta skóra, płaty które można ściągać to nie lepiej to miejsce wysuszyć? dlaczego nawilżać?
@GG99: też się zastanawiałem, w końcu i tak zdejmuję tą pierwszą warstwę, czuję jak wtedy skóra oddycha, czuje powietrze, jest to chwilowa ulga bo zaraz pojawia się nowa warstwa, łuska :( codziennie zadaje sobie pytanie, dlaczego wciąż jest to nieuleczalne ehhh nikt się tym nie zajmuje? nie ma badań?