Wpis z mikrobloga

Gra o Tron Sezon 8 - [Informacje, dyskusja, możliwe spoilery]

Do 8 sezonu Gry o Tron przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, nieoficjalne informacje mówią o premierze 21 kwietnia, ponieważ twórcy chcą aby wszystkie odcinki zostały wyemitowane w czasie, który zezwoli im na udział w Emmy 2019.

Chciałbym jednak poruszyć kwestię techniczną 8 sezonu, mianowicie reżyserów poszczególnych odcinków. Reżyserami 8 sezonu będą David Nutter, Miguel Sapochnik oraz Showrunnerzy, czyli David Benioff i Dan Weiss.

Przybliże Wam teraz wyreżyserowane już przez nich odcinki i oceny widzów powołując się na serwis IMDB.

David Nutter:
2x06 - The Old Gods and the New 9.1/10
2x07 - A Man Without Honor 9.0/10
3x09 - The Rains of Castamere 9.9/10
3x10 - Mhysa 9.2/10
5x09 - The Dance of Dragons 9.5/10
5x10 - Mother's Mercy 9.0/10

Miguel Sapochnik:
5x07 - The Gift 9.1/10
5x08 - Hardhome 9.9/10
6x09 - Battle of the Bastards 9.9/10
6x10 - The Winds of Winter 9.9/10

David Benioff:
3x03 - Walk of Punishment 8.9/10

Dan Weiss:
4x01 - Two Swords 9.1/10

Nawiązując do tego, kto będzie odpowiedzialny za poszczególne epizody udało się wywnioskować następujące fakty (jak wiemy w 8 sezonie będzie ich tylko 6). David Nutter i Miguel Sapochnik biorą epizody 1-5, ponieważ Showrunnerzy David i Dan zadeklarowali, że to oni wyreżyserują ostatni 6 epizod.

Wiele stron pisało o tym kto będzie odpowiedzialny za które, ponieważ otwiera to nam bardzo ciekawy dyskurs. Uznana strona watchersonthewall.com przedstawiła następujący plan, okazało się, że trafili, gdyż na stronie IMDB pod każdym z epizodów 8 sezonu mamy napisane kto będzie jego reżyserem. Reasumując:

Epizod 1 - David Nutter
Epizod 2 - David Nutter
Epizod 3 - Miguel Sapochnik
Epizod 4 - David Nutter
Epizod 5 - Miguel Sapochnik
Epizod 6 - David Benioff i Dan Weiss

Czyżby oznaczało to, że w 3 epizodzie zobaczymy wielką bitwę pod murami Winterfell(sekwencja bitewna nagrywana była przez 55 dni, dla porównania nagranie Bitwy Bękartów trwało 25 dni) z Innymi i śmierć Nocnego Króla, a w epizodzie 5 zobaczymy bitwę ze Złotą Kompanią o Królestwą Przystań i Żelazny Tron?

Słowa odchodzącego Jaimiego od Cersei w 7x07 - "If the dead win, they march south, and kill us all. If the living win, and we've betrayed them, they march south and kill us all!"

Co o tym sądzicie? Zapraszam do dyskusji. Mnie osobiście ciekawi również czy David i Dan będą w stanie wyśrubować technicznie ostatni epizod, ponieważ oczekiwania na pewno po nim będą ogromne, a sami jak widzimy nakręcił dopiero 2 epizody Gry o Tron.

#got #graotron #gamesofthrones #seriale #serial #film #filmy #ksiazki #fantasy #hbogo
Pobierz okociskoko - Gra o Tron Sezon 8 - [Informacje, dyskusja, możliwe spoilery] 

Do 8 s...
źródło: comment_bbmM6U1HS7DPebTaVv7ClLtlaWWukPTd.jpg
  • 35
@oko_ci_skoko: Inaczej. Najpierw będzie bitwa w Winterfell z Innymi i dobrzy dostaną łomot, a potem bitwa pod Królewską Przystanią, gdzie z Innymi będzie walczyć Złota Kompania. Międzyczasie może też dojść do jakiejś potyczki w dorzeczu, gdzie też może już walczyć Złota Kompania. Ja tak bym to widział.
@Konrad146L: Też tak myślę, jeśli chodzi o jakieś mniejsze potyczki to może i jeszcze jakieś będą, ale gdy wyobrażam sobie te główne bitwy to obstawiam dwie - Winterfell i starcie z Nocnym Królem oraz bitwę o Królewską Przystań ze Złotą Kompanią. Winterfell będą bronić a Królewską Przystań atakować.
@BlackHawk144: Czyli tak - Winterfell upada, Inni dostają się pod Królewską Przystań i też wygrywają ze Złotą Kompanią, bo nie mają oni smoczego szkła i później w ostatnim epizodzie nasi dobrzy odbijają Przystań spod panowania Innych?
@oko_ci_skoko: Innych można też pokonać za pomocą dzikiego ognia, a ten raczej zostanie wyprodukowany. Do tego Złota Kompania może mieć własne zasoby smoczego szkła. Tak czy siak ona wraz z siłami północy ostatecznie pokonają Innych pod KP. Możliwe też, że Bran pojawi się na wyspie twarzy, gdzie mieszkają ostatnie dzieci lasu w Westeros i będzie chciał prosić o ich pomoc.Tutaj też może nas czekać plot twist, bo mamy w tym sezonie
@oko_ci_skoko: Możliwości są dwie:

1. Inni wygrywają pod Winterfell ale Nocny Król ginie i wszyscy padają, a bohaterowie wyruszają rozliczyć się z Cersei do Królewskiej Przystani.

2. Inni pięknie cisną żywych którzy wycofują się do Królewskiej Przystani, na co pozwoli Cersei. Choć pewnie będzie to intryga i skończy się na walce Jon/Daenerys vs Nocny Król vs Cersei już w samej stolicy.
@Konrad146L: @BlackHawk144: @123bloodraven321: Właśnie! Ja kompletnie zapomniałem o tym, że Jon ma się spotkać jeszcze z Cersei w Królewskiej Przystani. Tutaj wrzucam szota z 8 sezonu, w necie jest ich o wiele więcej. Podsumowując, na moje:

Epizod 1 - Spotkanie wszystkich w Winterfell, Jon dowiaduje się, że jest Targiem
Epizod 2 - Przygotowywanie się do bitwy z Nocnym Królem
Epizod 3 - Inni palą z dymem Winterfell
Epizod 4
Pobierz okociskoko - @Konrad146L: @BlackHawk144: @123bloodraven321: Właśnie! Ja kompletnie za...
źródło: comment_NjO2No3vpTN4Kh7BaDnhbo4ZzQegSGHw.jpg
@oko_ci_skoko: @BlackHawk144: Ogólnie się zgadzam. Pod koniec drugiego odcinka powinna zacząć się rozróba pod Winterfell. Z kolei w epizodzie finałowym obstawiałbym starcie z Cersei, albo Euronem. A potem jakieś pierdoły typu podział Siedmiu Królestw, albo wszystkie znowu są pod panowaniem jednego monarchy. Domknięcie wątków, może jakiś przeskok czasowy i tyle. Ja się tylko boję że to faktycznie będzie zbyt dobre zakończenie. Niby serial ma się skończyć jak książka, a Martin
@123bloodraven321: @Konrad146L: @BlackHawk144: To słodko gorzkie zakończenie może po prostu oznaczać, że Westeros zostanie zdewastowane przez Innych plus zginie kilku ważnych bohaterów, ale i tak Jon albo Deanerys zasiądą na tronie. W zwycięstwo Nocnego Króla nie wierzę, bo po prostu wytwórnia by im na to nie pozwoliła. Jeśli chodzi o serial oczywiście.

Ale ubolewam, że mamy tylko 6 tych epizodów. Gdyby to była Gra o Tron z sezonów 1-6,kulturalne
@Konrad146L: Ciekawe pytania. W sumie nie znam na nie odpowiedzi. W ogóle to pojawienie się Nocnego Króla w serialu i w książce jest inne także trudno powiedzieć. Mnie zastanawia tylko to, że teraz będziemy mieć tę bitkę z Innymi przez długa cześć 8 sezonu i w spinoffie znowu wojna z Innymi? Jak wytłumaczą ich motywację to fajnie, ale znowu z nimi walczyć... Myślałem, że pokażą w pierwszym Spinoffie jakąś inną historie.