•  

  Wyjaśnienie oparte o wiedzę, dlaczego kobieta posiadająca wielu partnerów stereotypowo postrzegana jest jako "puszczalska", gdy facet w podobnej sytuacji jako "samiec alfa".

  (Tutaj był link do wpis autorstwa mirabelki, który był inspiracją do napisania niniejszego tekstu, tamtego wpisu już nie ma dzięki przebywającym tutaj mizoginom.)

  Odpowiedź o zamkach i kluczach nic nie wyjaśnia, gdyż jest to analogia opisująca co się dzieje, ale nie dlaczego tak się dzieje.

  Na początek założenie, z którym jak sądzę zgodzi się praktycznie każdy - wspólną cechą każdego rodzaju życia, jest rozmnażanie się, przedłużenie życia gatunku. Przy okazji rozmnażania się mają szanse zaistnieć korzystne mutacje, co jest innym tematem, ale także to wyjaśnia, dlaczego rozmnażanie się jest kluczem do przetrwania.

  Możemy tworzyć kulturę, cywilizację, normy społeczne, budować miasta, ale mamy w zasadzie identyczne DNA jak nasi przodkowie sprzed stu tysięcy lat i na tym będziemy bazować, na biologii, pomijamy cywilizację.

  Jeśli chodzi o facetów, strategia zapłodnienia jak największej liczby partnerek jest bardzo prosta i tutaj chyba nie ma czego wyjaśniać - im większa ich liczba, tym większa szansa na potomstwo. Jak się szacuje, Dżyngis-chan mógł spłodzić ponad tysiąc dzieci.

  Natomiast jeśli chodzi o kobiety, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. I w zasadzie to jest odpowiedź: w przypadku kobiet - parafrazując memiczny status związku na fejsbuniu - "to skomplikowane", ale dodam wyjaśnienie ;p

  Aby mieć potomka, kobieta potrzebuje na to przeznaczyć sporo energii. Gdy ciąża jest zaawansowana nie może tak intensywnie udzielać się w plemieniu jak dotąd, jednocześnie potrzebując sporej ilości pożywienia. W sytuacji optymalnej ma to zapewnić ojciec dziecka. A więc celem kobiety jest nie dać się zapłodnić byle komu, a takiemu mężczyźnie, który o matkę swojego dziecka w tym newralgicznym okresie zadba, a najlepiej, aby później także dbał, w tym o potomstwo. Czyli chodzi o mężczyznę silnego, zdolnego do polowania, zaangażowanego i troskliwego. Jednocześnie taki mężczyzna powinien wiedzieć, iż jego wybranka nie ma innych partnerów, gdyż wtedy dziecko może nie być jego, co w związkach monogamicznych nazywamy zdradą i po części dlatego potrafi zdrada tak zaboleć - z wyżej wymienionych powodów biologicznych, na które emocjami odpowiedziała natura.

  Po porodzie zapotrzebowanie energetyczne matki nie spada zasadniczo, gdyż teraz ma do wykarmienia dwoje ludzi, co prawda jedno z nich jest maleńkie, ale żarłoczne. Pod uwagę należy także wziąć to, że w czasie ciąży i karmienia kobieta potrzebuje maksymalnie zróżnicowanego w witaminy i mikroelementy pokarmu.

  W tej potrzebie energetycznej kryje się także odpowiedź na pytanie, dlaczego tak wielu mężczyzn pociągają u kobiet krągłości. Mowa o normalnych krągłościach, czyli aby kobieta nie była bardzo chuda. W krągłościach, w pośladkach, udach i piersiach znajduje się tłuszcz, który jest zapasem energetycznym na ewentualność przerw w dostarczaniu pożywienia w czasie ciąży i karmienia. Podobnie jest z męskim wzrostem. Dziś, w naszej cywilizacji, ww. cechy nie mają już znaczenia dla przetrwania, ale nie za bardzo jesteśmy w stanie powiedzieć to naszemu DNA ;)

  DNA takim samym, które podświadomie wciąż kieruje antynatalistkami, analogicznie antynataliści również mogą zwracać uwagę na kształtność płci przeciwnej.

  Wracając do kwestii seksu, jest jeszcze jedna różnica - facet jest płodny cały czas, kobieta nie. Bardzo ciekawie zostały różnice pomiędzy płciami opisane w dyskusji na Reddit, gdzie padło pytanie do biseksualistów, czym różnią się związki w zależności od płci: klik - trzeba przewinąć nieco do komentarzy na ten temat. Kobiety mają dni płodne, które cyklicznie mogą wpływać na ich nastrój.

  Czyli z jednej strony cechą pożądaną u mężczyzn dla przetrwania gatunku może być spora liczba partnerek, z drugiej dla kobiet optymalnym rozwiązaniem może być strategia, aby trzymać przy sobie mężczyznę biernego, ale wiernego, natomiast dać po kryjomu się zapłodnić wielkiemu i silnemu "samcowi alfa" mającemu wiele partnerek. Po kryjomu przed stałym partnerem. I tutaj również kryje się część odpowiedzi - w tej sytuacji dla kobiety opłacalne jest ukrywanie swoich stosunków poza związkiem. Jeśli tego nie robi, wielu ludzi może ją uznać za "puszczalkską", a jej partner ją porzuci. Działa to oczywiście także w drugą stronę, partner, którego pociągają inne kobiety jest uznawany przez (potencjalną) matkę za osobnika, który może nie nadawać się do roli przykładnego ojca i partnera.

  To tak bardzo po krótce i omówiłem wyłącznie rdzeń kwestii. To trochę tak, jakbym obcej formie życia chciał wytłumaczyć, czym jest samochód - powyższy opis byłby analogią wyjaśniającą czym jest koło, gdyż pomijam tutaj mnóstwo kwestii, w tym chyba tę jakże istotną dla wielu z nas - ewolucja stworzyła miłość nie bez powodu :)

  #seks #zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski

  Grafika w oparciu o obrazki z netu jest mojego autorstwa.